Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    Fantasztikus. A rövidke cikk elsö fele arról szól, hogy mi NEM vàltozott. A màsodik felének a fele(a cikk 1/4-e) az "ujdonsàgokról" mert 2016 màsodik felében a bluetooth kapcsolat képesség valami ürtechnika. ( kb 1-1.5 éve vettem a gm1-et, és wifin keresztül teljes körüen vezérelhetö teloról. Értsd 12-50 ezoom àllàsban még a zoom is...) akkuteljesitmény ma itt màr van valami. És az utolsó feature hatalmas... Màs színü az expo gomb. Csak tudnàm mennyit agyaltak a màrketingesek ezen. Vagy csak a színezö granulàtum beszerzésénél tàmadt némi logisztikai probléma? Még jó, hogy nem építettek erre a featurera egy limited edisön kiadàst... Az utolsó 1/4 rész pedig a visszalépésröl szól az elözö verzióhoz képest? Helló! 2016 van! Marty meg màr rég visszament 85-be!

  • ati3x

    senior tag

    válasz kriszpontaz #33 üzenetére

    Akkor egy gm1,gm5 mi? Vagy vm sony axxxx 16-50-el? Amúgymeg a milceknél akkora a fejlödés, hogy gyözze az ember követni. Pl az olympus kijött az em5-el, volt benne forradalmi 5 tengelyes stabi, frankó szenzor, idöjàràs àlló, rengeteg tàrcsa gomb, AF-ben is màr értékelhetö teljesítménnyel. Majd követte az em1, fejlesztett stabival, fàzis af-el. Szal a rajt utàn 1 évvel vettem em5 öt. Majd 1-1.5 évre rà egy gm1-et. Eredetileg csak 12-32-es pana obit szerettem volna, mert az em5 igencsak kompakt méretüvé vàlt volna. De olcsóbb volt géppel együtt. Szóval a gm1 olyan 1,5 2 évvel jött ki az em5 utàn, és közel sem ugyanabba a kategóriàba. Ennek ellenére rengeteg olyan feature van benne, ami bizony hiànyzik az em5-böl: wifi(teljes körü vezérlés) elektronikus zàr, time lapse (eshutterrel) sokkal jobb videó, Afben is olyan gyors, hanem gyorsabb méretben pedig... És az érzékelö is egy szinten van. Szóval itt nem csak annyi a vàltozàs, hogy az expo gomb fekete lett 2 év utàn... De ha megnézed a sony ff vonalàt akkor ott is érdekes dolgok történnek. Nekem úgy tünik a sony apsc vonala kiesett a fösodorból: natív obipark, gépek. De ott van a fuji is, frankó érzékelö, és még durvàbb obikkal. És mi vàrható? Panànàl most jöttek ki a duàl stabival ami roppant hatékony lett(gx80) és nem is a felsö szegmensbe. Dfd af-el. Jön a gh5, 4k videjóra hegyezve. Az oly pedig a kanyarban van az em1-mk2-el. Kézböl kitartott 50-60 megapixeles hires. (és igen az mft obik nagy része kirajzolja) Szerintem benne lesz ebböl kiindulva egy nagyon gyors expo sorozat is amiböl aztàn lehet igencsak durva dinamika tartomànyú képeket faragni. Fejlesztett af-röl is csiripelnek (végre hasznàlható c-af mft-n?) Egyedül a global shuttert càfoljàk még. Sony vonalon pedig valami übernrutàl ff milcröl megy a pusmogàs. Szóval a Canikon vonal igencsak a Nokia ösvényére lépett...

  • ati3x

    senior tag

    válasz Matada2.3 #38 üzenetére

    Ez màr off.

    Én pl milces vagyok, de ha pl követö fókusz benne van az igényekben, és olcsón , belépöszinten kell akkor belépö dslr. Ha 18-105 körüli àtfogàs akkor is. Itt pl mft-re van alternativa az új pana 12-60. Ok szélesebb meg egy kicsit hosszabb, de ujdonsàg, és dràga. A 14-140 igaz hoszabb de benne van a 18-105 àtfogàsa, szintén dràgàbb. Szóval akkor is dslr.

  • ati3x

    senior tag

    válasz fanti #42 üzenetére

    Öö a régi obikkal hogyan van végtelened nikonnal?

  • ati3x

    senior tag

    válasz #65675776 #45 üzenetére

    "Makettversenyeken a telefonosok, kompaktosok és MILC-esek miatt lehet aránylag lassan haladni a fotózással. "

    Nem egészen értem miről beszélsz... A makett fotózás eléggé statikus téma tehát a fókusz sebesség annyira nem kardinális. Te is bedöltél azoknak a városi legendáknak, hogy a milc kontraszt af-je lassú. Hát nem. pláne a modernebb gépeké. bizony pariba van a dslr-kel. ÉS azzal az előnnyel, hogy nincs back meg frontfókusz. Ha meg van, akkor az user vagy kompozíciós hiba. itt a galériám, ami egz EM-5 és egy 12-50-es obival készült, javarészt makró módban. Persze van nem egy komponálási, és rosszul megválasztott fókuszpont hiba. Alapvetően volt nálam egy gm1 is, azzal is végig fotózhattam volna mindenféle probléma nélkül, de ugye az EM5-ben benne van az 5 tengelyes stabi, amivel ugye lazán kiválthatok egy monopodot.. A fókuszra visszatérve, a milces vonalat anno E-pl1-es géppel kezdtem, és ugye az elsőgenes MFT volt, és valóban "kompaktos" fókusza volt. Egészen addig, amíg fel nem raktam rá az elsőgenes műanyag 14-42 helyett a 12-50-et. No akkor fókuszsebesség brutálisan felgyorsult.. Mobiltelefonokra sem teljesen igaz, ne általánosítsunk. Most egy Sony z5 compactom van, aminek a fényképező modulja az egyik legjobb a piacon. Megfelelően gyors az af-je, és jó fényeknél egész használható képeket lő. Ennek ellenére gyors dokumentálásra használom. Másrészt amint látod, a képek Mosonmagyaróváron készültek, és ugye azért ha valakinek hobbija a fotózás, akkor persze nézi ki mivel fotóz. Nem hátsó szándékból. Hát Milc-el rohangáló embert nem nagyon láttam. Alap dslr-el annál többet! De ez nem is baj. És persze sok olyan embert aki nagyon alsó kategóriás kompakttal/mobillal próbálkozott. De tudod még ezzel sincsen baj, persze ha kellő tisztelettel áll hozzá. Mert bizony én is láttam pár hajmeresztő jelenetet.. Mert ugye az emberek nagy része játékként tekint rá. És fogalma sincs arról, hogy a befektetett munka több 10-100 alkalmasint ezer órából áll... Te mit makettezel?

  • ati3x

    senior tag

    válasz Stauffenberg #55 üzenetére

    Nézd.

    Amíg a nikon megcsinálhatja ezt, és az átlag júzer bemegy a bótba/online shopba és egymás mellet látja egy ideig a 3300-at és a 3400-as számot, szerinted melyiket fogja választani? Ráadásul vastag bötüvel kiemelve egy hiper magic bluetooth featuret, meg extended battery life-ot. és csak egy 100 dodóval drágább. akkor mint a tyúk a piros kukoricára. Megcsinálhatja? meg. Akkor?

  • ati3x

    senior tag

    válasz #65675776 #58 üzenetére

    8 év utàn én is eljutottam megint. Nem voltak kevesen. Viszont voltak periodusok, amikor egész jól lehetett fotózni. Ha jól emlékszem dél körül. Meg vmikor délutàn. Amúgy egy kicsit tuldimenzionàlod. Nem a fotosok miatt nem lehet elsösorban fotózni, hanem a tömeg miatt. De szerintem ez valahol jó. Én is akartam vinni egy F4-es messzert, de a legutolsó lépést elszurtam. Gondoltam az egyik szàrmyra rakok még egy kis weatheringet. Nem kellett volna.

Új hozzászólás Aktív témák