Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz schawo #59 üzenetére

    Hááát egyrészt te vagy a ritka kivétel szerintem, akinek két SSD nem elég, a többség azért jól elvan vele. Másrészt nem bővítőkártyákra gondoltam, mert az tényleg szopás tud lenni, hanem alaplapra integrált külső vezérlőkre. Azzal ennek a ficsőrlistának egy jelentős része megvalósítható egy jobbfajta B450-es lapon is. Kérdés, hogy bevállalja-e bármelyik gyártó is, vagy inkább megpróbálják kevesebb tervezéssel elsózni a drágább csipszetet. :U

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • sb

    veterán

    válasz schawo #59 üzenetére

    A kérdés az, hogy mire van szüksége igazán a usereknek.
    Átlagjózsi szerintem 1db NVMe-nek is örül. Most már elérhető árban vannak (ofc még a 3.0 limitétől is messze)
    De ha több kéne akkor nagyobbat venni sem nagy kunszt már. Hacsak nem 3x2TB kell belőle de ez sem átlagigény. :)
    - Aztán szokott még jönni a 10Gb LAN... azt se nagyon tudta még senki megmagyarázni azon kívül, hogy gyorsabb a NAS-ban lévő IO rendszer és ki tudja használni. Oké, de minek? Nekem is van NAS-om és elvben limitálja a 1G LAN... a gyakorlatban meg nem.
    - Meg jó linux ISO-k másolgatásához... szerintem rétegigény. Sok cuccom van, nem másolgatom oda-vissza.
    - Videóvágáshoz/complie-hoz, stb...: ki nem tenném NAS-ba, NVMe bele a gépbe direktbe.

    Gyorsabb USB mire kell? Ezt sem értem, komolyan kérdezem. Másolgatni se általános már.

    Notin ölni tudnék érte, mert csak 3.1 gen2-őn DP Alt mode-on jön csak ki 4k60p. Ez alatt cseszheted, ha 4k kijelzőt szeretnél mert mondjuk annak még van is haszna munkára, stb...
    De ha sikerül is összehozni akkor is bukta a dokkolás, mert 4k60p mellett más már alig fér ki. :D
    És akkor hol vagyunk a dokkolás + mondjuk 2x4k60p-től... 2xFHD még használható.
    De desktopon még ennyire se jó gen1-2 Type-C port.

    Írom ezt úgy, hogy nekem is itt figyel a gépben egy NVMe, másik M.2 portban már csak SATA-t tud fogadni. A felét nem használom... bár ez egyéni szoc problem. Polcon még 2db NVMe.
    NAS-ra is szűk a LAN, de mint írtam valódi NAS célokra általában bőven sok is.

    A lényeg: Szerintem azt is kéne nézni mire használható/szükséges az adott cucc, nem csak az elvi limiteket. Amíg ingyen van, nyilván jöhet bármi kevésbé fontos/hasznos extra is. Vagy ha spec igények vannak akkor jó ha van, akár drágán is. De ettől mainstream drágán nem lesz belőle csak ha musthave. Ettől most borzasztó messze van az X570 és a PCIe 4.0 szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák