Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Oliverda #632 üzenetére

    Mondjuk igazabol kar, hogy nem mindenki igy mer (kozvetlenul az egyes komponensek fogyasztasat), hiszen egy osszehasonlithato eredmenyek jonnenek ki - bar mondjuk megertem, mert pl. nekem sincs lakatfogos multimeterem :)

    DRM is theft

  • attiLANte

    tag

    válasz Oliverda #632 üzenetére

    "Jó, mert akkor így értelmetlen összevetni az eredményeket. Ráadásul így ebben a meghajtók fogyasztása sincs benne, ami nálunk benne van."

    --- The first one is the full power draw of the computer (without the monitor) measured after the power supply.It is the total power consumption of all the system components.---

    Ha jól értelmezem, akkor ebben benne van a teljes rendszer [ default boxed cooler from Intel, ASUS P8H61-I (LGA1155, Intel H61, Mini-ITX), 2 x 2 GB DDR3 SDRAM (Kingston KHX1600C8D3K2/4GX): DDR3-1067 7-7-7-21 with Pentium G620 and Pentium G620T processors; DDR3-1333 9-9-9-27 with all other processors, Kingston SNVP325-S2/128GB ] fogyasztása - táp és monitor nélkül természetesen.
    Tehát valószínűleg a meghajtót is belemérték (nem mintha az az SSD olyan sokat fogyasztana terheletlenül - ha jól csalódom 0.15W Idle / 2,6W max.)...

    Vagyis ebben a formában pont hogy alkalmas összehasonlításra (házon belül mindenképpen) - bár a HDD-k száma és fogyasztása (illetve az egyéb "körítés") rendszerenként eltérő, de ezt talán egyszerűbb figyelembe venni, mint a különféle tápok hatásfokát méregetni/becsülni a különböző üzemállapotokban...

    Tény, hogy kicsit nehézkes minden ágon mérni a DC fogyasztást, de egy preparált 24 tűs ATX (ill. +12V CPU) hosszabbítóval talán megoldható - igaz legalább négy helyen kell áramot mérni (ha nagyobb pontosság szükséges, akkor feszültséget is), de a tápegység - mint bizonytalansági tényező - ezzel a módszerrel kiiktatható a játékból.
    Járulékos haszonként az egyes alaplapok/chipsetek közti különbségek is mérhetővé válnak.
    Megértem, hogy nincs kapacitásotok ilyesmire, de attól még az előbb linkelt mérés nem haszontalan - még ha az értelmezése, más tesztekkel való összevetése egy kis plusz odafigyelést/ráfordítást is igényel...

    "Jelenleg bruttó 32K-ért bárkinek tudok rendelni (de akár ő maga is tud) kiskerből A8 3850-et."
    Rendben, akkor nem szóltam - csak úgy látom, a nagyobb/ismertebb webshopokban sajnos 38k körül tanyázik most a legerősebb Llano...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák