Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiLANte

    tag

    válasz Oliverda #630 üzenetére

    "Nem is beszélve, hogy pl intel H61 thin ITX deszkájával és egy 2100T-vel egy külföldi tesztekkel is foglalkozó oldal 14,5W-os üresjárati fogyasztást mért."

    "Erről van link? Már csak azért mert ez kevesebb mint az Atom és a Brazos fogyasztása paneltáppal. :)"

    Igaz nem nekem szólt a kérdés, de nemrég kutakodtam a témában egy barátom kérésére, és bizony elérhető a fenti fogyasztás (speciális körülmények között):

    [Core i5-2500T, Core i5-2390T, Core i3-2100T and Pentium G620T]
    [AMD E-350 vs. Intel Core i3-2100T]

    Igaz alacsony fogyasztású komponenseket használtak, illetve a táp és a rendszer közé iktatott műszerrel mérték a DC fogyasztást - tehát ezekhez az eredményekhez még hozzá kell adni az éppen alkalmazott AC/DC, DC-DC konverzió hatásfokából adódó veszteséget -, de így is elég tetszetősek az üresjárati értékek...
    Persze ha rendes grafikát akar valaki, akkor az Intel rendszerek fogyasztásához még hozzájön a diszkrét VGA energiaigénye.

    "A proci árát pedig nem tudom, hogy honnan vetted, de 31K körül már meg lehet kapni."

    Persze, árgépen jól mutat és talán elvétve még van is ennyiért valami beragadt készletből, most viszont a legtöbb helyen 38k körül kezdődik az A8-3850 (hála a forint aktuális árfolyamának)...

    [ Szerkesztve ]

  • attiLANte

    tag

    válasz Oliverda #632 üzenetére

    "Jó, mert akkor így értelmetlen összevetni az eredményeket. Ráadásul így ebben a meghajtók fogyasztása sincs benne, ami nálunk benne van."

    --- The first one is the full power draw of the computer (without the monitor) measured after the power supply.It is the total power consumption of all the system components.---

    Ha jól értelmezem, akkor ebben benne van a teljes rendszer [ default boxed cooler from Intel, ASUS P8H61-I (LGA1155, Intel H61, Mini-ITX), 2 x 2 GB DDR3 SDRAM (Kingston KHX1600C8D3K2/4GX): DDR3-1067 7-7-7-21 with Pentium G620 and Pentium G620T processors; DDR3-1333 9-9-9-27 with all other processors, Kingston SNVP325-S2/128GB ] fogyasztása - táp és monitor nélkül természetesen.
    Tehát valószínűleg a meghajtót is belemérték (nem mintha az az SSD olyan sokat fogyasztana terheletlenül - ha jól csalódom 0.15W Idle / 2,6W max.)...

    Vagyis ebben a formában pont hogy alkalmas összehasonlításra (házon belül mindenképpen) - bár a HDD-k száma és fogyasztása (illetve az egyéb "körítés") rendszerenként eltérő, de ezt talán egyszerűbb figyelembe venni, mint a különféle tápok hatásfokát méregetni/becsülni a különböző üzemállapotokban...

    Tény, hogy kicsit nehézkes minden ágon mérni a DC fogyasztást, de egy preparált 24 tűs ATX (ill. +12V CPU) hosszabbítóval talán megoldható - igaz legalább négy helyen kell áramot mérni (ha nagyobb pontosság szükséges, akkor feszültséget is), de a tápegység - mint bizonytalansági tényező - ezzel a módszerrel kiiktatható a játékból.
    Járulékos haszonként az egyes alaplapok/chipsetek közti különbségek is mérhetővé válnak.
    Megértem, hogy nincs kapacitásotok ilyesmire, de attól még az előbb linkelt mérés nem haszontalan - még ha az értelmezése, más tesztekkel való összevetése egy kis plusz odafigyelést/ráfordítást is igényel...

    "Jelenleg bruttó 32K-ért bárkinek tudok rendelni (de akár ő maga is tud) kiskerből A8 3850-et."
    Rendben, akkor nem szóltam - csak úgy látom, a nagyobb/ismertebb webshopokban sajnos 38k körül tanyázik most a legerősebb Llano...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák