Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrterminator

    aktív tag

    Én azt vélem felfedezni, hogy sokan nem látják tisztán a nyilvánvaló dolgokat se, csak visszamondják azt, ami közbeszédben van és vagy olvasnak. Pedig itt van az orrunk előtt, saját kézből megnézhetjük/összehasonlíthatjuk sőtt, ha embereknek nem lenne max 2-3éves memóriája, a múltbéli események összehasonlításával és nagyobb összefüggések és folyamatok figyelésével (elég csak nyitott játékos szemmel is figyelni) sokkal kevesebb butaságot mondanának sokan. (bár tudom ma már keveseknek van idejük gondolkodni ésvagy nem is akarnak/képesek rá és ekkor jön a fórumokon szajkózott hülyeségek saját hülyeséggel párosítva)

  • mrterminator

    aktív tag

    A fizikát és az Ai-t szajkózom már kb. 5 éve folyamat, hogy itt van akkor elmaradás mit a ház. Ez pedig nemcsak öncélú lenne, nem véletlen, hogy a játékok kb 7-8 éve nem (sokat) fejlődtek játék mechanikailag. A történetmesélés már könyvbe vagy filmbe illő, a grafikát a Crysis egyel lefektettük szintén elég régen, nem beszélve a mostani SWB-ról vagy majd az UC4 kinézetéről. A teljesítmény meg már adott konzolon is, Pc-n meg régóta. Több ok miatt nem került előtérbe ez a két NAGYON fontos dolog az, hogy szerintem az emberek (nem csak játékosok) buták...egyszerűen hozzá vannak szoktatva sz@rhoz, amíg lehet addig a grafikából és történetet mesélésből préselnek ki annyit amennyit lehet, hiszen 4 dolog helyett csak kettőre kell koncentrálni, ráadásul egy laikus számára ez a kettő (jó estebe a történet is nemcsak grafika!!!) látszik/érződik egyből. Meg kell nézni a COD-ok AC-k FIFÁ-k stb világát, amíg megéri gazdaságilag és nincs alternatíva addig bizony nem lesz érdemi újítás.

    Biztos vannak sokan akik ha lehet nem is tudatosan, de felfigyeltek arra a tényre hogy, simán elő lehet venni 7-8 éves játékokat és a minimális grafikai változáson kívül ugyan úgy lehetne mai játék ként játszani vele, nem is vennénk észre, hogy nem az..WHAT??? Igen! ezért éljük a remake és remasterek korát!!!!!! Pontosan emiatt, mert nincs lényegi játékmechanikai újítás! A történet pedig lehetett jó 8 éve is (a grafika pedig az újrakeverés miatt mai szint majdnem)

    Hogy továbblépjünk a játékmechanikát kell(ene) fejleszteni ez pedig játékmenetet befolyásoló fizika és AI! Persze ehhez nem csak a pénzt kellene látni a kiadóknak, csak a grafikai fejlesztéssel próbálni eltussolni az egészet, mert már kezd látszódni, hogy nemfog ez működni. Hiszen mostanra elértük a "kellőképpen jó" grafikát is. Felfog tűnni (remélem) az embereknek, hogy ez nem elég, ne ez az út. Csak sajnos azt látom, hogy még sok agyhalott a pixleket és frémet számolja és abból ítéli meg egy játék innovatív avagy sem...
    Nem véletlenül a VR-t sokan messiásként várják, hiszen érzik/látják, hogy megrekedtek a játékok réges-rég ezen szinten. Csak a FÉLELMEM az, hogy (hiába rajongok a VR-ért) ezzel megint csak kendőzzünk, hiába egy nagyon jó dolog lesz, de elterelődik a figyelem megint az AI és Fizika hiányáról, így pedig ugyanazt fogjuk kapni, mint eddig csak VR lehetőséggel, amit megjegyzek szintén hatalmas potenciál és valószínű a kifejezetten VR játékok innovatívak is lesznek, de csak egy eszköz!!! ha a mainstream vonal megmarad ugyanolyan 100. COD-ok AC-k FIFÁ-knál a VR-t fogják bukásnak nézni/érezni :( miközben teljesen máshol keresendő a hiba...

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #67 üzenetére

    Nemáááá :D Bőven elegendő mimika van ahhoz képest milyen orbitális hiányosságok vannak máshol. A saját véleményem meg az, hogy a mimika fejlődött a legtöbbet nagyrészt! Nem tudom milyen játékokkal játszol, de pont hogy azok kibaszott élethűek a többihez képest már évek óta. Már nemcsak script mimika van hanem realtime beszéd/érzelem generált alapú is, ami szerintem most már simán hozza előre felvetetett, ahogy látom a játék tech bemutatókban.

    Ami inkább zavar a mozgás animáció! na azt kellene 100% fizika alapúvá tenni és nem előre felvett scrip hegyeket egymás után rakosgatni, mert már annyira unalmas, hogy belelóghat minden mindenbe, mert az animációnak végig kell mennie ahogy megvan előre írva, nincs súlya a csapásoknak, ugrásoknak, csak az előre az legenerált válaszreakció. GT5 ben mintha próbálkoznának, de kb ott látni csírájában csak. Ilyen Dark Souls-ról meg Witcherekről ne is beszéljünk ahol a mozgás lenne lényeg, ott a legnagyobb sriptenger...Tisztára minta Mortal Kombat 2-vel játszanék a mai napig minden játékban csak több előre felvett mozdulattal... vicc.

    Sajnos lehet parasztvakítani is az arcmimikával, mert "nézzétek milyen élethű arcjáték!" miközben minden más romokba, és ezt az arcmimikát is cutsreenekben látod amikor nem is játszol, vagy amikor háttal van a játék 99% a karakter, vagy amikor belső nézetű a játék ne is beszéljünk arról :D Semmi köze a játékmechanikához! Nem véletlenül fejlődött ez sokat, most jövök rá :D De látom van rá a kiadók által generált mű igény, hogy ez fejlődjön... és van aki be is veszi

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #72 üzenetére

    Lehet rossz játékokkal játszol :)
    Nézz Until Down-t, Infamous SS-t, The Ordert vagy UC4 promókat. :R

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #77 üzenetére

    És nem direkt soroltam konzol exluzív játékokat! Sajnos PC-n nem sok vagy nincs...Nézzél gameplayeket az alább sorolt gamekből és nem fogsz panaszkodni az arcmimikára többet, az hogy csak konzolon van és csak ott fektetnek bele elég időt, plusz energiát az nem azt jelenti, hogy nincs is! és ezek közül egyik se pre-built tech demo.
    De most már értem miért panaszkodtál :D csak erre azt szoktam mondani, hogy globálisan kell látni a dolgokat és világot nem csak a saját szemszögünkből. PC-n a 4k tól és 120Fps-től sajnos nem lesz jobb arcmimika se jobb játékmenet (de még a grafika se érdemben)... csak ehhez kevesebb agyhaoltt játékos kellene aki még ebben hisz...

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz mrterminator #78 üzenetére

    Az uccsó mondatommal általánosságban szóltam, nem konrétan neked szólt mert a Te álláspontod nem ismerem ezügybe.

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #81 üzenetére

    Minden világos! Nehogy lejjebb add! élvezd a mimikanélküliséget is, vagy akkor mégis lejjebb van adva? Pont erről írtam két gondolattal ezelőtt. Megvan benned az igény, de a kiadók hardvergyártók műigényt hadát keltik a játékosokban és egymásban rájátszva PC Master Race-el. Nem tudom mikor jönnek rá, hogy 4k és 120Fps-ben kell hinni.
    Képzőművészként van fogalmam mitől néz ki jól egy játék és mi a fontos, laikusok sok esetben a "szépet" nem tudják objektívan megítélni csakis a számokból tudnak következtetni, hogy szép-e vagy nem. Ha Full HD szép ha 4k gyönyörű, ha 30FPS szar ha 60j ó és mégtöbb nagyon jóóóó játék lesz. C64 időktől szinte napi rendszerességgel is játszok és több platformon. A PC-n imádtam egészen 2009-ig :D most is hiányzik mert imádtam hűtéseket/házakat tervezni/építeni és lehető legtöbbet kipréselni a vasból :D Szimulátorozásra és stratégiára mai napig a legjobb hely, hiszen a perifiériák és a korlátlan személyre szabhatóság, moddolás stb. Imádom ezt a részt a mai napig, DE ezen a szűk 5-6 specifikus játékon kívül minden másra sokkal jobb volt a konzol, mert csak azt érzetem, hogy teliberöhögnek a játék kiadók :) és nem csak érzetem, láttam is. Konzolon is pofátlanok, de ott ott rá vannak kényszerítve arra, hogy amit Nekem PC-n kell elkölteni fejlesztésre azt nekik kell optimalizálásra.
    Semmi értelme nemvolt olyan játékokkal PC-n játszanom amihez nem kellett a PC szabadsága/perifériái. Aztán a PC-m is szép lassan elavult, jöttek ott új generációs szimulátorok és a több monitor, sok periféria, erősítők, hangfalaknál, meg 3D-nél kevés lett a gépem teljesítménye. Azaz rengeteg pénzt emésztett volna fel újból a fejlesztés. Úgyhogy eladtam mindent amiből kb 4-5 konzol jött volna ki :D. Szerencsére a konzol lassan ott tart perifériában/lehetőségekben, mint egy konzol, még ha nem is az összes kedvenc szimem van ott, de már van lehetőség kiélni magam, majdnem ugyanúgy.(persze fun szinten, nem ligákban versenyzéssel)
    Ami hiányzik az az RTS, de azt laptop teljesítményen lowgrafon teljesen jó hiánycsillapító.
    Konzolon sokkal nagyobb megkönnyebbülés játszani, szó szerint. Nem gondoltam volna, de nem fusztrál az áll igényesség, meg a hülye nem adom lejjebb felfogás, aminek itt semmi értelem PC-n, mert semmiben nem kaptam többet multiplatform játékoknál PC-n csak ezt a fusztráltságot.
    Igényes meg nem adom lejjebb felfogás megvan a munkában és párkapcsolatban. (a nőm nézzen ki jól ne a játék), játékoknál meg ha akarnám se ezzel érném el az igényességet, hogy folyamat egy valag pénzt elköltök, hogy a ugyanazt a szemetet 4K-ban játsszam...nincs mit kompenzálnom a E-pénisszel saját magamnak :D Olyan vidáman tolom azóta a régi játékokat, hogy az csuda :) 900P és fix 30FPS (ha multi 60) legyen meg, és az Én szemnek több nem kell, és 10 éve se kellett. Ez már egy olyan felbontás és frém ami már bőven nem zavaró, ha pedig a játék egy halom kuka akkor a e feletti érték se tenné jobbá.

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #86 üzenetére

    Tényleg értem minden pontját, amit érzel/gondolsz. Nincs is vele gond alapjába véve, mert miért ne, ha megtehetem. És tényleg mindenki úgy él ahogy akar, csak lásson már a saját életén is túl, hogy nem minden fekete fehér. Nem is volt szándékomba megmondani mit csinálj, csak megvilágítani más nézőpontból.

    DE erre van kihegyezve minden és ennek van alárendelve! Sok ember gondolta ekörül forog már csak, és lényegi tartalom felett elsiklik és erre rájátszanak nekik,hogy vakítani tudják a tisztánlátását.

    Csak három dologra térnék ki a a textúrára, "szépségre" és a retina kijelzője. A textúra számít legkevésbé, kihagytam (jó hogy mondtad) mert ez a harmadik vesszőparipa :) Frém-felbontás-textúra. Pont a textúra az ami nem számít igazán, de nagyon jól lehet közelről vizsgálgatni :D nem kell hozzá művészi érzék.
    Az "Szépséget" lehet osztályozni azaz az ESZTÉTIKUSAT, nézzük már meg a múzeumokat godnolom oda is random szubjektív vélemény alapján pakolásznak be bármit is. vagy nézzünk meg Ferrarit vagy Lambót 10-ból 9 azt fogja mondani, hogy szép. Nem irkálom le, de tudta alatt be van kódolva mit tartunk szépnek és mit nem. Hasonlóan, hogy kit tartunk szépnek. Az más kérdés hogy pl, a saját élethelyzetünk úgy hozza, hogy pl sose lehet Ferrarink vagy 20-30 éves csinos nőnk és önkéntelenül megváltozik a gondolkodásmódunk. Így fogjuk azt hallani, hogy "áh leér az alja, magyar utakra minek ilyen nekem, meg amúgy is túl futurisztikus/szögletes/kerek stb" vagy "Én a teltebb tapasztaltabb csajokat szeretem, legyen rajt mit fogni" És ez a szubjektivitás!!! Vagy mikor rengeteg energia és munka árán megszerezzük az autónkat ami lehet 15éves és már akkor tucat közép kategóriás volt, de mi jóval szebbnek látjuk mint ami vagy ha a szomszédé lenne csak. A saját élethelyzetünk kivetítése a "szépbe". Szerencsére vannak emberek akik tőlünk jobban megtudják ezt állapítani és tudnak "szépet/kellemeset" alkotni. Én pedig szintén mindíg arra törekeszek, hogy olyat alkossak ami tessen és esztétikus legyen. És igen rengeteg objektív dolog van amitől szép lesz valami, plusz rengeteg egyéni megoldás és csipetnyi szerencse is kell mindíg :)

    A jó a játékoknál, hogy a realitásra törekednek és kevésbé "művészkednek" így még objektívabban megállapítható ez :) És az elsődleges nem a felbontás a frém és textúrától függ. Nem ettől lesz élethű egy játék. Ami elődlegesen számít a fénykezelés!!!! Második pedig a poligon mennyiség. Szerencsére a fénykezelés kezd javulni, csak ugye a kényszerű felbontás és indokolatlan textúraminőség elviszi teljesítményt. A Poligonnal a szerencse az, ha akarják ha nem, növelni kell a mennyiségét, mert anélkül lehet valami akármilyen jó bármi is ha az "anyag" amiből gyúrták nem elég részletes. És ezek után beszélhetünk csak a felbontás textúra frém "szenthármasról" Emiatt tartom fent, hogy 900P és 30Fps (multi 60) elég, mert nem ez a szűk keresztmetszet(!) és a többin hozzák be a lemaradást!

    Retina kijelző: ott nem attól látsz elsődlegesen(!) szépnek valamit, hogy a tartalom olyan felbontású, hanem a kijelzőn fizikálisan magát pixeleket nem látja szemed és nem érzékeled "kockásnak a képet" Nagyon sok különbség van a tartalom felbontás a kijelző pixelszáma között, hogy mitől látjuk és mit szebbnek.

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #88 üzenetére

    Mondom hogy értelek :)
    Csak ha van 100 egységnyi idő/pénz/energia/lehetőség/teljesítmény egy játékra, és nem végtelen mert fontossági sorrendet fel kell építeni, hiszen miért ne lehetne minden játék tökéletes akkor? mert sose készülne el... és nem lenne gép ami futtatja, így minden készítő/kiadó felállít egy fontossági sorrendet a 100 egységnyi keretből mikre költ.

    És még mindig ott tartunk és bőszen hírdeted is, hogy mi a fontossági sorrend, és rengetegen vannak így. A kiadók bele vannak kényszerítve ebbe a buzulásba (nem mintha sokat kellene nyaggatni őket) és az értékes energiákat falombokba fektetik, mert ugye a laikus azt tudja számolgatni :D
    Olyan szívesen játszanék csak 900p-be de film minőségen 30 frémbe a GTA-t mint 4k-ba 60Fps-el és ennek megfelelő textúrákkal. Ma is inkább tolom a GTA5-öt 900P be mint a San Andreast 4K-ban 4k-s textúrákkal és 60FPSel (itt csak szigorúan a küllemre gondolok) szerintem a GTA5 szebb lesz így is, vagy nem? mert az első a fénykezelés, után a poligon aztán a felbontás és utolsónak a textúra. A frém meg az mindenek előtt konstans 30 az az alap ugye. Értem, hogy mondanád hogy akkor GTA5 4kban 60Fps-el stb..de megint nincs végtelen egység csak 100 :) idővel az is meglesz, de akkor már inkább megint GTA6 900p ben és 30frémmel és kezdődik minden elölről. oké hogy minden 100.játékra alkalmas PC-ben ott lenne az erő, de ha Te Ferrarival mész csak azért nem fogják az út patkát lentebb flexelni mindenhol.

    Mert ugye a szemét gyenge konzolok miatt nincs szebb graf PC-n se, miért nem mindenki vesz 300k-s gépet inkább vagy miért nem 4x erősebb a konzol és kerülne 300k-ba? és kiadók végre tudnának szép grafot csinálni, csakhogy PC-n még jobb lehessen a graf :D. Miért nem jár a sok proli Ferrarival mert akkor végre a patkákat is kisebbre csinálnák alapból, a sok igénytelen Opeles !

    ui: Ki az a Coelho? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz mrterminator #89 üzenetére

    Nagyon gyorsan visszatérve a szubjektív emlegetésre: Attól hogy én baromi utálom mondjuk a kasszikus zenét attól nyilván nem gondolom azt hogy abban a kategóriában nincs jó és értékes csak ha barom lennék. ttól hogy valami Nekün nem teszik adott kategórián belül lehet kiemelkedő és ezt akkor is tudhatjuk ha nem tetszik és más sokkal jobban. Például egy fagyis hasonlat, szereted a csokifagyit a vaníliát meg nem. Nyílván nem gondold azt, hogy emiatt más se szeretheti a vaníliát. És azt is megtudod ítélni ha eléd rakok 3 különböző vanília fagyit amiből az egyik romlott a második vízből és porból van harmadik a pedig normális igazi vanília és tejkészítmény, nyílván hiába nem szereted mégis meg tudod mondani melyik a szar :D és a világ legfinomabb vaníliásról is hogy az a jó, csak neked nem jön be, pont. Persze sokan vannak akik képtelen erre is és csak magukból indulnak ki. Tehát mindent lehet objektívan is mérni, HA megfelelő rálátásunk van az adott témába, és ismerjük a végleteket. Mert ezek nélkül csak Mi létezünk a kis világunkba és ami nekünk nem jó vagy nem ismerjük az egyszerűen szar.

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #91 üzenetére

    Félreértesz, én úgy köpködöm a kiadókat mint semmi mást, pont ezért abból minimális energiából, amit ráfordítanak (hanyagságból és pénzéhségből) kellene másra fordítaniuk, pl optimalizáslás, (ha kell 900p de folyamatos 30fps) Ai, fizika. Pc-n meg 4K rakod meg 60Fps, ahogy eddig is, nem tudom mi a probléma. (hacsak nem az, hogy 3kilós gép kell neki)

    Meg ezt szajkózom, hogy PC-n nem mindíg mehetsz autópályán, a játékok 90% közút magas patkával :( Nem éri meg anyagilag mindenhova autobant építeni, csak pár játék lesz ami igazán kihasználja a felbontás és frém melletti előnyöket ha van Ferrearid, ha nincs akkor azt se tudod kihasználni... Ha nem így lenne azonnal váltanék Pc-re, hidd le.

    A frémet számoltam az utóbbi 15 évben a bal felső sarokba. A vége felé 60 alatt egyik játékkal se játszottam(akár graf butítás árán is). Odáig jutottam, hogy kb. +/-20% pontossággal megtudom neked mondani, 0 és 60 között hány frémmel megy a játék szemre! Úgyhogy nem kell a 60fps létjogosultságát bizonygatni, tudom hogy az lenne a legjobb. De nem értettél meg ezek szerint. Amíg szemét fut 60-al és 4k ban az egy szemét marad attól szép csomagolásban.

    Jobb játékokat a népnek :C

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Cobra652 #93 üzenetére

    Há me nincs igény rá a kidadók és az agyhalott játékosok részéről....

    Nem teljesen igaz a logikád, de tényleg nemcsak a teljesítménytől függ egy jónak érződő AI. Ott van pl RB Rally, kiváló fizika zsebszámológép gépigény mellett. DE pl a HALO egyett most játszom újra és azért ma már nem tűnik fel a jó AI, pedig direkt figyelem, ugyan így RBR-be is a fizika. Ezt a szint lett általános, de itt meg is rekedtünk 10 éve.....EZ A BAJ :D

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz #32839680 #96 üzenetére

    :K !

    Tényleg elvannak kényelmesedve, a graf motorok 100% csak ránc felvarrott 10 éves alapok, csodálkozunk hogy szaggatnak? Tényleg a fejlesztők kérésének tettek eleget a konzolgyártók mindenben! De ha nem használják ki és régi motorokat nyomatják még mindig mit várunk?
    Abban reménykedek, hogy ez kifut nemsoká végre, jelek vannak rá már csak nem sok még(!) Ezért fontos a hosszú konzolgeneráció!!! pont ellenkezőleg mint ahogy sokan azt hiszik naívan hogyha sűrűn váltanak generációt azzal javulna a graf :D (meg minden) Pont az ellenkezőjét érnénk el, a kiadók nem lennének még ennyire se rákényszerítve a fejlesztésre és ott járnánk ami folyik....egy vicc.

    [ Szerkesztve ]

  • mrterminator

    aktív tag

    A fától az erdő szindróma...Tessék PC-n játszani az 2000 dollár nem 400, ott nem tamagocsi erő van, ha csak az kell. Ott van, minek nyígnak? 4K 60Fps-ben csapathatják bármikor. Vagy mégse csak ez számít ezek szerint? :D Kellene tartalom is :P
    Akkor beszéljünk a tényekről: tamagocsi erősségű konzolok mutatják meg technológiába és játékmenetben a csúcsot. Most ez hogy is van? Tudom tudom, jön a vesszőparipa, de nem 4K és 60Fps :D De akkor ezek szerint mondjuk egy GTA3-om 4k-ban és 120FPS-el szebb, mint egy UC4 lesz vagy bármelyik mostani játék, mert ugye a felbontás, frém, textúra kőőő, de az megvan péncén! Szerintem ebből a fusztrációból nem tudnak kilépni a PC-sek.
    Nézzünk meg egy The Last of Us vagy Beyond arcmimikát, érdekes vagy 5db konzolcímet soroltam idáig és mindegyikben köröket ráver bármelyik multiplat címre. Ha ez számít miért nem játszanak konzolexluzív játékokkal? Vagy nem mocskolják be a kezüket? Mindenki úgy fusztrálja magát, ahogy akarja.

    Rengeteg olyan gondolkodású embert ismerek, sutyiba végigtolja az összes konzolcímet, ha pedig megjelenik PC-re később már csak felrakja csutka grafra és élvezkődik 10 percet, hogy "na király ez is megvan", megy maxon 60-al és ennyi is volt, nem tolja végig soha. Vagy a másik mikor bevallja, hogy végigtolta ott, mert ugye nemfog megjelenni PC-re, de "nemvót jó" :D fikázza egy hétig a szenthármassal (felbontás, frém textúra), ad rá egy 2/10-et, de csak végigtolta :D és beleölt mondjuk 12 órát min. biztos szadamazók, hogy szinte az összeset kitolják. A konklúzió pedig mindíg az, hogy PC-n lenne jó :D és igy fosh.
    A másik tipikus jellemzője, hogy sokszor hipszterkedik: Mindíg kiemel egy-egy indi platformert, hogy lássuk Őt a játékélmény is érdekli nemcsak a szenthármas(persze azt is maxon tolja)

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz mrterminator #112 üzenetére

    Nyílván lehet Győzike Show-t nézni 4K-ban 60colon 3d-ne 60Fps-el OLED tv-n, de inkább egy crt kistévén nézem a Keresztapát.

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #114 üzenetére

    Fordítva van, rosszul látod tendenciát, nézz már meg, hogy néztek ki a xbox360-as játékok 2007 ben és most egy GTA5-öt vagy HALO4 stb...
    Kettő éve vannak kint a konzolok és már pont, hogy most is már jobban néznek ki a játékok mint annó ugyan ennyi idő elteltével, pedig akkor azok tényleg hozták a csúcs PC-k szintjét megjelenéskor!!!! (Ja, hogy ezek mind konzolexluzívok, erről nem én tehetek)
    Ki nem látja tendenciát?

    "Mert nyilván minden nem konzol exkluzív játék győzike show." ezt ki mondta? Én biztos nem. Nyílván lehet keresztapa is 4K-ban 60colon 3d-bne 60Fps-el OLED tv-n, de ha nincsenek millióim és a műsorok legjava 4K-ban győzike show minőségű? Miért hagynám ki csak azért mert nem 4k-ban nézem? Élvezeti értékéből mennyit von le? A másik igen az, hogy sok hasonló kaliberű játék csak crt Tv-n van.

    De szerintem is hagyjuk, írásban csak elbeszélünk egymás mellett:( Amúgy szívesen folytatnám és köszi ettől függetlenül a bszélgetést :R

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #114 üzenetére

    Hidd el, nem a PC-ellen vagyok, hanem azt fájlalom, hogy ott a rengeteg/végtelen lehetőség benne, a korlátlan teljesítmény, de amíg ezt nem használjál ki és minden 100. játékosnak van csak, addig nem lesz előrelépés semmi. PC-s VR-ban viszont sokkal jobb lehetőségek vannak, mint konzolon. Szerintem ki is fogják használni durván játékok és eszközök/perifériák által.

  • mrterminator

    aktív tag

    válasz Menthirist #117 üzenetére

    Grafika megszállott (már) nem vagyok, csak abban a ligában is akartam neked érveket felhozni amiben versenyzel.

    Második: A konzol exkluzív címekről, hát ez az(!) ott a tamagocsi teljesítményű gép és mégis sokkal több az innováció (gameplay és grafikai) egy-egy exkluzív játékban, mint bármelyik multiplatban?!
    A végeredményt jól látod, azért van exkluzív jmert el akarják adni vele konzolt és ehhez KÉNYTELENEK JÓ(!) játékot gyártani, ez nem hátrány, hanem pontosan ez a legerősebb motorja az egésznek, ha ez nem lenne, még itt se tartanánk....Mert kitűznek/felállítanak egy mércét legalább, amit a multiplatoknak is kényszerű követni valamennyire, ha nem akarnak nagyon lemaradni, de így is le vannak ennek ellenére is.
    Sokan azt mondják, hogy az exkluzívok miatt nem fejlődünk, csak a LÉNYEGET nem látják, ha nem lenne exluzív akkor nem lenne a plusz kényszer, hogy mindenképp úttörőnek és élen haladónak kell lennie, mert a JÁTÉk-nak kell eladnia a konzolt, nem pedig a 4K 60Fps-nek ahogy a PC-t. És ez a kulcs. Ezért tiltakozok hevesen a a "szentháromság ellen" nem pedig azért mert nem lenne jó. Egy jó játékot jobbá tesz, de egy középszerűt se már.

    Utoljára pedig ami sűrűn a játszhatóság rovására a kitűzött 30 (illetve 60) alá megy az nem elfogadható számomra sem. Legyen 900p vagy dinamikus felbontás vagy több optimalizáció. És jószerivel a multiplat címeknél van ez :( a trehányság mindehol az és ez nem teljesítmény kérdése, hanem szándéké. Itt nem közvetlenül fejlesztőket/programozókat ostorozom, mert ha se idő pénz nincs csoda sincs, mert sok kiadó úgy gondolkodik, hogy a "PC-na a paraszt vegyen erősebb gépet, konzolra meg jóvan az úgy" És itt jön ki a exkluzívok lényege, ott ezt nem tehetik meg!!!!

    De nincs köztünk vita, ha szar a konzol tolod PC-n ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák