Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    borítékolható volt hogy ugyanazt a stratégiát folytatják majd mint a telefonoknál, erős megkötések, cserébe gördülékeny munkamenet, de magas ár. gyak itt is ez van, ezért max prémium kategóriában tudnak versenyezni. a gond ezzel csak az hogy a cikk is említi az almát nehéz lesz megverni első körben, a droidnak az eladásai meg nagyon durvák alsó szegmensben ahol ez eleve nem játszik... akkor ott tartunk hogy a droidot a prémium kategóriában karja megverni ami nem egy nagy célkitűzés, de ott meg ráver az ipad? értem én hogy gőzgép de mi hajtja?

    egyébként meg teljesen jogos a hozzáállás, nem blamálhatják magukat kínai gyártók miatt akik a hw-n spórolva akadozó recsegő széteső gépeket dobnak tonnaszám piacra esetenként, mert az os lesz hibáztatva első körben. ettől függetlenül nem lesz könnyű kör ez a microsoftnak, ha egy évvel hamarabb jönnek ki akkor talán jobban járnak, bár kétlem hogy direkt húzták volna eddig...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #17 üzenetére

    érdeke lenne mert gondolom ők is az eladásokból élnek ahogy a gyártók is. kérdés a kompromisszum.... jogos hogy ha végső soron az alma a fő cél akkor nem adhatják a nevet mindenkinek, kell a minőség, a stabil futás és a felhasználói élmény a gördülékenység szintjén. innentől a mai technikai szintet belőtték. igazából szerintem ez 1-2 éven belül lesz versenyképes, tömegtermék, amikor a hw is becsúszik olyan szintre árazásban, hogy megfizethető alternatíva lesz sokaknak. más kérdés hogy addig a google se ül a fenekén, bejáratott és hatalmas felhasználó bázis, durva méretű alkalmazásbolt.... nem lesz könnyű menet no... és persze az alma is dobhat addig olyat hogy lesápad megint mindenki. bár erre elég kevés esélyt látok amikor reálisan max felbontás, vastagság, procimagok száma a reális elvárás.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gabancs #25 üzenetére

    telefonok szintjén már bizonyítottak hogy középkat is tudnak értelmes formával megáldott normális dolgokat alkotni. tény hogy még mindig nem a tömegek által megfizethető szint, de az irány jó. itt is hasonló várható, első körben durván alma közeli árazás, aztán ahogy lehet lecsúsznak és végülis középmezőnyben is jelentős alternatívát tudnak jelenteni. 20-30k ért dzsunka kínai egybefröccsöntött hekkelt cuccokkal meg nem foglalkoznak, más kérdés hogy biztos ráhekkelik majd ;)

    front3r: hogy új. nem bizonyított, nem kézzel fogható, jó lehet telepíteni erre arra tesztből de vélhetőleg a végleges változat azért jobb lesz. sokan még nem látják hogy mire lesz jó. ennyi. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    "Szóval azért is írtam, hogy az M$-nek nem piaca az alsó kategória, mivel nem abban van a pénz. "

    hűha. azért ezt gondold át mégegyszer. MINDEN terméknél az alsó kategóriában van a pénz. kezdve a párizsival végezve bármeddig. az asztali gépekbe szánt vga-knál az igp toronymagasan a legtöbb pénzt hozta amíg nem került egybe a procival, de telefonoknál is így van, tableteknél is. amíg el ad egy cég (és most nem az apple mert ők külön kaszt kb...) egy 70-100k-s telót/ tabletet, addig a belépő, 30-40-50k-s modellekből elmegy kétezer...

    a pénz abban van amit tömegesen lehet a piacra borítani akár minimális árréssel is, mert ha felfut és milliós eladásokat generál (hogy a market bevételeketről ne is beszéljünk) akkor az nagyon komolyan pénzeket jelent.

    vagy azt hiszed hogy a samu eladásainak a többségét a prémium kategóriás telók adták? ott nagyobb az árrés ez tény, de nagyságrendekkel többet értékesítenek alsó meg közép árkategóriában, ami összességében nagyobb bevétel.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mrhitoshi #156 üzenetére

    direkt mondtam hogy az almát ne keverjük bele. teljesen más a képlet. tudom hogy brutális árrés van a termékeiken, de megtehetik. olyan fanatikus vásárlói bázis áll mögöttük, pl amerikában, hogy azt egy másik gyártó se nagyon tudja utánozni... droidnak se megy, a microsoftnak se fog. ez sajnos tény. innentől egész nyugodtan ki lehet hagyni a szórásból. a többi esetben pedig nekem van igazam, nézz meg egy samsung, moto, stb gyártót. mindnek van presztízs felsőkat cucca, de az alsó szegmensben dübörögnek az eladások. és abból van a lé.

    lehet példálózni apple bevételekkel, meg eladásokkal, árréssel, a szomorú tény viszont az, hogy ezt követni nem tudják... :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák