Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz kolopele #78 üzenetére

    Az a helyzet hogy a Plazmának is elég jó a kontrasztja 1:15000-1:20000 natív, persze az OLED abszolút feketéje mindent visz, de messze nem akkora a különbség mint a plazma és LCD között. Másik fontos tényező az OLED fényereje, a plazma alkalmatlan HDR-re, viszont egy 100-120cd/m2-re kalibrált házimozira bőven jó sötétben.
    Engem nagyon bosszant az OLED mozgóképfelbontása. 24p-n számomra borzalmas, 60p-s anyagnál már nem probléma csak ha nagyon szőrözök, de egy 4k-s 60p-s anyag már mondhatni veri a plazmát, 120p pedig minden tekintetben jobb lenne OLED-en. Viszont 95%-ban 24p-t nézek és mivel nem tudom elviselni az interpolációt így a jelenlegi OLED kiesett, mert nem fogok egy többszázezres készülékhez alkalmazkodni, nem akarok megszokni semmit és lehet hogy nem is tudnám. Pedig félszemmel keresem az ST50 utódját, 65"-t szeretnék legalább mondjuk úgy 2 év múlva (ST50 4 éves most), általában 1-2 éves szériákat jó megvenni akciósan, tehát lassan ki kellene jönni neki, de esélyt sem látok rá.

    Nem érdekelnek a spéci divatfícsörök, nem fontos a HDR, 3D de még az UHD sem. Minden téren nyújtson többet mint a 260k-ért vásárolt ST50-em. Nem gondoltam anno hogy ez teljesíthetetlen lesz.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák