Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Tazsam01 #41 üzenetére

    Egészen pontosan nulla csúsztatás van.

    "és az eltelt idő függvényében is sokat változtak a dolgok."

    Pontosan, és a prognosztizálható tartósság kivételével csak jó irányba. Aktívan is követem a témát (csak most van 19 egerem, meg 12 padom, érted ;], ami meg a múltban volt tartósan/tesztre/csak kipróbálni...az sem kettő vagy tizenkettő), lassan ~15 éve. Azóta, mióta 2007-ben megvettem az első komoly dögömet, egy második generációs Microsoft Intellmouse Explorer 3.0-t – amit amúgy hamar egy Razer Diamondback Magma váltott.

    "A tömeg relatív"

    Szubjektíven igen, objektíven nem. Egyszerű fizika, de az egyéni preferenciákat senki sem vitatta.

    "Az extra vékony talpakra nincs panaszom, vagy ebbe még nem az volt (talán első széria még gyengébb azt hiszem 14000es szenzorral) mert saját savmart üveg padon használom mióta megjelent és még nem kopott el. "

    Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. A legjobb virgin grade teflonok is ~fél év alatt leabálódnak üvegen, és azok minőségileg sokkal magasabb nívót képviselnek a Logitech gyári megoldásaihoz képest, évjárattól függetlenül. Ilyen idősen már a legkímélőbb szövetpadon is használhatatlanná degradálódott volna egy Hyperglide is, ha folyamatosan nyúzod (legalábbis játékra, de irodázni/netezni sem pusztítanám így a padomat).

    Ami nem tesz így, az a relatíve új triumvirátus, a kerámia, az üveg és a szintetikus zafírkristály, de azoknál meg más miatt nincs feltétlenül kolbászból az a kerítés.

    "A kapcsolók se az 502ben se annak idején az 518-asban nem hibáztak nekem,"

    Az 502-vel szerencséd volt (vagy ha az elsőről beszélünk, bár a 6 év miatt eléggé úgy tűnik, akkor nem, hiszen az sem mai csirke már, még egy "másik világ" szülötte), az 518-cal nem, mert az még egy másik korszakban készült. Az én MX300-amban például 10 után is az eredeti kapcsolók voltak hibátlanul, csak azért cseréltem őket D2F-01F-ekre, mert megérdemelte a maus. Az "újkori" Logitech-eknél még mém is született a vacak kapcsolókról.

    "ugyanakkor 3 db örökkévalóságnak tervezett 518asom volt, mindnek a kábele tört annak idején, ennyit az örökkévalóságról. "

    Így van, az 518-nak a kábele volt a legnagyobb gyengesége. Pontosabban az, hogy nem volt rajta gumiharang, ami megakadályozta volna az erek kontakthibáját ott, ahol a vezeték a burkolatba fut. Ez a kockázat egyébként bungee-val/két darabka szigszalaggal jelentős mértékben csökkenthető. Ettől függetlenül legendásan tartós eszköz, és ez mondhatni "össznépi" konszenzus, nem egyéni vélemény.

    Sokan még ma is használják, de még az elődei is elő-előfordulnak itt-ott napi rendszerességű, aktív szolgálatban, bár egyre ritkábban, azonban ehhez a 400 cpi-re való korlátozottságnak is van egy kevés köze, noha maga az Avago ADNS-A2020 szenzor <3 a mai napig egyik legnyersebb érzetű szenzor, a némi angle snapping ellenére is. A 8 bites adatsáv miatt meg 500 vagy 1000 Hz-en 3,91 (!) m/s-ra nő a perfect controlja az alap 1 m/s-ról, ergo USB freki húzása után egy effektíve új eszközt tartasz a kezeid között.

    Az kétségtelen, hogy tartósság szempontjából a gyártó első optikai elven működő gaming grade modelljei az etalonok, a 2002-ben megjelent MX300 és MX500. Van mindkettő, gyakorlatilag szinte elpusztíthatatlanok, kb. mint egy MS Intellimouse 1.1 vagy egy Intellimouse Explorer 3.0 (ilyenek is akadnak a sufni tövén™ :DDD) .

    "Ez még para kábellel volt, a második g502 amit még exemnek vettem szintén, az garis is lett miatta mert a laptop töltő tépőzárja megtépkedte a szálakat ês soha többé nem lehetett kiegyenesíteni, szóval a szövet borításos kábeleknek is van hátránya."

    parakábel =/= fonott/braided kábel

    Az utóbbinál a PVC is jobb.

    A Logitech soha semmilyen egeret nem értékesített parakábellel. Ha ilyened volt hozzá, alapból ugrott a garancia, mert 3rd party extra, ami miatt megbontottad a burkolatot (de egyébként is csak az utóbbi 2-3 évben kezdett jobban terjedni).

    "Amit meg dícsérnek, görgőt az 502-be, szerintem az a legnagyobb hibája, túl bonyolított, lötyögős, nehézkes."

    Egyetértek (a tömegen kívül, amiben egyébként közrejátszik a görgő is). A szerelése sem DIY evidencia, mert nem csak egy megfelelő méretű Alps/Kailh encodert kell hozzá venni 6-800 forintért.

    "de akkoriban nem nagyon volt ennél jobb."

    Ó, dehogynem. Nem egy és nem kettő vagy három, bár az kétségtelen, hogy nem volt az a Kánaán, mint manapság.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • aswmaster

    tag

    válasz Tazsam01 #41 üzenetére

    Ez érdekes, nekem van ment ~17 évez az 510-em, de sosem tört el a kábel és most is hibátlanul működik (semmi baja nem volt), pontosabban működne, mert tavaly lecseélrtem egy 518 Legendary-re :)

    Itt írtam is róla egy szösszenetet, képekkel :)
    https://prohardver.hu/tema/re_feltamadt_egy_legenda_logitech_g_mx518_eger_a_t/hsz_119-119.html

    Iszonyat jó cucc, nem tudom, készült-e valaha a piacra ennél strapabíróbb egér, sztem nem. Remélem az Legendary 518 sem lesz sokkal rosszabb az 510-nél, bár ugye ez már nehezen fog kiderülni, mert nincs olyan igénybevételnek kitéve.

    üdv

    ASWmaster

    [ Szerkesztve ]

    "A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

Új hozzászólás Aktív témák