Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csubuka

    addikt

    válasz Sinesol #46 üzenetére

    Minket senki sem nevelt csoportmunkára, ha erre gondolsz, menedzsmentben sem vagyunk a topon, viszont abban, hogy egymagunk elboldogoljunk egy problémávál, abban az én tapasztalataim szerint jobbak vagyunk, mint az említett dánok (limitált szerencsém hollandokhoz is volt: jót, s rosszat ugyanúgy tapasztaltam velük is, mint bárki mással, az általánosításoknak limitált értelme van az ő esetükben is). Bizonyos munkakörökben nagy hátrányunk van, igen, de az sem ledolgozhatatlan. Teljesen más az iskolarendszerük pl, a top egyetemükről, a DTU-ról (listákon a BME-t lenyírja nagyon csúnyán, ha már elemzésekrül, meg hasonlókról beszélünk) olyan fogalmatlan mérnökök kerülnek ki, hogy elsírod magad. A cukiskodás nem mindig vezet jóra.

    Ugyanakkor, aki tényleg motiválja önmagát, annak hatalmas kiteljesedési lehetőségei vannak. Így hát a végzettek között lesz egy olyan réteg, aki alapból hatalmas előnnyel indul pl. hozzánk képest. Ugyanakkor szerintem az átlag hozzáértés rosszabb (normális forrásból, a huszadosztályú oktatási intézményeket, most felejtsük el), szimplán azért, mert az átlagembert, ha nem rugdossák, akkor nem feltétlen fog tanulni. Trógerek meg vannak mindenhol. Még az arányuk is lehet, hogy hasonló az országok között.

    No ez túl hosszú lett. *Pár hónap kint lét lehet, hogy csak a "lila-köd" fázisig elég, lehet, hogy hosszabb idő alatt már nemtetszőt (vagy több nemtetszőt) is tapasztaltál volna.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák