Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Borzoló #107 üzenetére

    "Az első oldal címe "Miért jó egy otthoni felhő?""
    Direkten nincs kimondva, de azért, mert cloud szolgáltató nélkül megvalósítható, amit szeretnél :

    "Bárhol képet, videót... készítek, azonnal neten hazaküldi. Bármilyen adatot haza ment, van a telefonomnak egy tükörképe élőbe ne kelljen rá nyomni semmire, automatikus legyen."
    Ez viszont kiderül, hogy ezt tudja. Meg még akár többet is.

    "Kamerarendszer, ledszallag,okos izzó...kompletten TP -link Tapo alkalmazás. Be lehet vonni bármilyen módon?"
    Fogalmam sincs. Ennyire a cikkben sem veséztem ki, de elég sok mindenhez van hozzá kiegészítő+magad is írhatsz, ha valamit konyítasz a programozáshoz.

    "Torrent letöltés"
    Szintén jó kérdés, de ha van egy szerver jellegű valamid, ami általában megy, azon Nextcloud nélkül is meg lehet oldani, elfut a felhő mellett.

    "Netezés, youtube, mail...egy rendes gép amihez oda lehet ülni.
    Ezt bírja egy ryzen 2200g+1*8gb 2400mhz?"
    Itt már egy kicsit zavaros, de ha az a kérdés, hogy egy normál asztali gépen elmegy-e, akkor igen, nem kér sok erőforrást. Ilyen Raspberryken is szokták futtatni, meg nekem is egy T410-es laptop csontvázon megy, 2GB RAM-mal, aminek majd' a fele szabad (egy minimálra húzott i3-330m van benne az i5-520m helyett).
    Ezek a dolgok nem erőforrásigényesek. Dockerrel kicsit többet kér, de azzal se sokat.

    "Sose volt linuxos gépem vagy szerverem . Ez jó lehet nekem?"
    Jó lenni jó lehet, de arra ne számíts, hogy tudás/tanulás nélkül menni fog bármi.

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák