Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz t72killer #8 üzenetére

    Hát azért 6-7 év múlva még jelenlegi fejlődési ütem mellett is elavultak lesznek az általad említett procik. Ha teljesítményben még csak-csak energiahatékonyságban és támogatásban tuti. Azért a haswell sem mai csirke, akkor már több mint 10 éves lenne...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Cifu #14 üzenetére

    Mondjuk azt azért érdemes figyelembe venni, hogy az átlagpolgár nem ruház be csúcs i7-be. Tehát eleve onnan indul, hogy i3 vagy i5 alja jó esetben, rosszabban valami pentium vagy ennek megfelelő AMD. Máris más a leányzó fekvése. Ha ott már mondjuk nincs rendes támogatás pl videógyorsításra (akár IGP-ből akár CPU-ból) az gáz tud lenni, mert erőből már nem biztos, hogy megoldja. Pl a maga idejében tök jó volt a Trinity APU manapság már azért van amikor azt mondja ehhh...

    Plusz azért itt felsoroltál 1-2 dolgot ami komolyan hiányozhat. Az USB 3 pl kifejezetten gáz, ha nincs, mert már 3-4 éve is tök elérhető áron voltak a külső HDD caddy-k, vagy dockolók mára meg kvázi nincs felára. USB 3 pendrive is mennyivel volt drágább 2-3 éve? 1000-1500 Ft-al 8 gb méretben? Szerintem bőven megért ennyit a plusz sebesség.

    Plusz a bővítőkártyákkal az a gond, hogy nem biztos, hogy van neki szabad hely. Vagy éppenséggel problémás a kábelezés. De ezer és egy más gond is előjöhet. Pl én vettem egy PCI wifi kártyát, erre összeakadt az Nvidia driverrel és istennek sem tudtam megoldani, hogy jól működjön. Folyton befagyasztotta a gépet. A tesóm AMD gépében meg rendesen működik, jó sebességgel, stabilan.

    Az energiahatékonyságot meg most még tényleg kár emlegetni, de amennyire látom az Intel az azonos teljesitmény kisebb fogyasztás felé mozdul mostanában (jó persze pár % megfelelő körülmények között kimutatható gyorsulásban, de nah), szóval lehet lassacskán az a 30 W lesz sokkal több is. Plusz hát ugye az állandó AMD elleni vesszőpariba, kisebb fogyasztás olcsóbb hűtés, esetleg már átcsúszik passzívba/félig meddig passzívba.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Jó hát persze, pusztán ezek miatt elég kevesen fognak cserélni.

    De a használható meg jó között is akad némi különbség. Azért már itthon is szerintem az emberek többsége bőven megengedhetné, hogy lecserélje 5 évente a gépet, hogy nagyjából frissen tartsa. (pl a lakosság fele dohányzik, tehát akár másra is elkölthető pénzzel rendelkezik, de mondhatnám, hogy minden szálláshely állandóan dugig van, tehát van pénz nyaralni is láthatóan). Nem vagyok szakmabeli de úgy tudom nem egy szívás van abból, hogy sokan ősrégi hardvert használnak, vagy kifejezetten pozitív dolgok nem tudnak ezért elterjedni.

    De ne érts félre, én se dobálom ki ész nélkül a működő dolgaimat, de pl a 40 GB vinyómat csak vésztartaléknak tárolom a szekrényben, nem gyömöszölöm be minden áron a házba mondván még használható.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák