Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    Ez innentől társadalomkritikai vitába hajlik át. Igen, vannak, akik megengedhetik maguknak, hogy 5 évente lecseréljék a gépüket, de sokan vannak, akik nem (most van nálam egy 8 éves laptop, és a tulaja majdnem szívrohamot kapott, amikor mondtam, hogy ezt már le kéne cserélni, és kb. 100e Ft az a nagyságrend, ahol már érdemes nézelődni).

    Viszont itt arról van szó, hogy érdemes-e lecserélni egy 5-6-7 éves, korrektebb alaplap/CPU/RAM kombót, illetve egész pontosan onnan indultunk, hogy vajon ki lehet-e húzni DDR3-as gépekkel a DDR4 RAM-okat leváltó technológiág. Mert ez már teljesen más tészta. A végeredmény pedig az, legalábbis szerintem, hogy a trendek alapján bizony nagyon nem. Aki mostanában vett egy korrektebb gépet (még akár az i3-ast is ide sorolom), az VGA és háttértár cserével, esetleg bővítőkártyákkal játsza lazán kihúzhatja 5 évig, amíg kb. ez a technológia megjelenik...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • trufa12

    addikt

    válasz nemlehet #26 üzenetére

    Én meg azt mondom minthogy mostanság még sok 775 ös pc-t raktam össze , persze az annoi jónak számító q 9xxx procikkal, jó ramokkal hogy annyira nincs különbség felhasználás téren a mostani dolgok között.

    ugyan úgy gyorsan felment rá a win8.1 ugyan úgy gyorsan bootolt( ssd-nélkül is ) és szépen nyitja meg a progikat, dolgozni kiváló. (már átlag polgárnak átlagosabb munkára ) és netre, filmre, zenére...

    ha valaki keményebb programokat használ, meg játszik, ott kell fejleszteni, de első esetben meg is tudja tenni meg meg is kell tenni, másod esetbe aki játszik annak az hobbi aztán vagy tud v nem v akar v nem költeni rá.

    Egy átlag polgár meg bő el tud lenni akár még x évig egy annoi csúcs 775 géppel is , amit ma már össze dob az ember 50-70 ezerből .

    [ Szerkesztve ]

    Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Új hozzászólás Aktív témák