Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz #06658560 #42 üzenetére

    Nem én hoztam fel, hanem kérdeztem (#21) djgeg "Ez miben merül ki? "meg adatbiztonsági bajok vannak vele, mostanában ez is kiderült.""

    A) számomra az Adatbiztonság fogalma: "Azon technikák és tevékenységek összessége, amelyek arra irányulnak, hogy valamely információ-rendszer adatai a jogosult felhasználók számára mindig rendelkezésre álljanak, ne legyenek kitéve sérülésnek, véletlen vagy szándékos megsemmisítésnek."

    Adatbiztonság≠Adatvédelem

    B) Ebben teljesen egyet értünk: "Az illegális tartalmakat kellett volna töröltetni"
    Nekem se tetszett a módszer, de...

    "Megához hasonló mértékben beleláthat az adataidba, akkor azt nem lehet biztonságosnak tekinteni adatvédelmi oldalról"
    Megához hasonló szolgáltatásokra, a bödüs életbe nem raknék titkos adatokat... Hogy miért? Azért mert ez nem egy normális cloudos szolgáltatás... Ez egy tömeges cloud storage, aminek voltak fizetős szolgáltatásai.

    Egy igazi normális Cloud szolgáltatás, ott indul, hogy nincs ingyenes verziója (Számomra). Nem azért mert annyira tele lennék pénzel, (vagy a cég ahol dolgozom) csupán, már már ez garantál egy normális szintet. Amelyben Adatbiztonság és Adatvédelem egyenlő szinten elégséges üzleti felhasználásra is.

    Személyi adattárolásnál, meg nyugodtan nézegesse az NSA anyaralós fényképeimet, stb ket. :DDD

    Összességében a legnagyobb baj az egésszel, hogy már elégé elterjedtek a cloud szolgáltatások, csupán a törnvényeket nem bővítették ki rájuk. Egységes törvénykezésnek kéne lennie arról, hogy milyen, a szolgáltató-user-tulajdonos közötti viszony Adat szempontból.
    Mivel minden adatnak van tulajdonosa, van user aki feltölti(birtokolja), és ott a szolgáltató. Jelenleg nincsen olyan törvénykezés mint pl a saját vinyódon tárolt adatokkal kapcsolatban.
    Így eltér:
    Mivel ha kiadod a kezedből szolgáltatás igénybevétele után, majdhogynem átruházod az adataidat a szolgáltatónak. Csomó ingyenes cloud storage nek ez van a felhasználói feltételei között.
    Egy normális Felhős szolgáltatás vagy storage, ott kezdődik, hogy bárminemü adat amit az adott tárhelyen tárolsz a te tulajdonod, te csak üzemeltetési, és tárolási szolgáltatást veszel igénybe!

    Ilyen és ehhez hasonló (törvénybeli, nyilatkozatbeli) különbségek vannak, a normális és az "ingyenes" cloud storage között...

    ui.: Ennyit szerettem, volna linux pingvin kollégától, értelmes kommunikációt, amire nem volt hajlandó, mert minek kommentelgetek, ha nem olvasom az összes topikot főleg azt amiben kifejtette a véleményét. :U

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák