Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Segal #11 üzenetére

    Mutass már erre pár példát. Szerintem nem lehúzó (ez) a cikk (sem).

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Segal #11 üzenetére

    Az AMD és az Intel eleve nem szokott BSD-3-Clause licenccel forráskódot kiadni. Ők jellemzően MIT licenccel szoktak. De most ebbe ne menjünk bele, ez már egy jogi szempont.

    De egyébként nem tudom, hogy a nyílt PhysX BSD-3-Clause licenccel miért jelentene csődöt az NV-nek? Ezt megmagyarázhatnád. Kicsit megvariálták, igen, de ne állítsuk már be úgy, hogy most nyitották meg a PhysX-et. Ezt már megtették a 3.3.3-as verziónál. Ez tény, erről 2015-ben volt bejelentés a GDC-n. Amit most csináltak, hogy megváltoztatták az elérhetőséget, így mostantól nem kell hozzá az NVIDIA engedélye, ez nyilván kellemes lépés. Emellett nem csinálnak többet előre fordított binárist, viszont alapvetően nem is szükséges, hiszen BSD-3-Clause licenccel elérhető a forráskód, ami elég sok szabadságot ad arra, hogy használni lehessen. Például bárki fordíthat belőle saját buildet. Az NV örül, a user örül, nem látom itt én a problémát. Maximum azok szomorkodnak, akik binárist akarnak, de valószínűleg lesz olyan felhasználó, aki fordít magának egyet, és majd megosztja a közösséggel, persze arra az NV nem vállal supportot, de nem hiszem, hogy ez akkora tragédia, hiszen a forráskódot fejlesztik tovább.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák