Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz attila9988 #28 üzenetére

    Mi az, hogy átlagos négy magos cpu? Az nagyon nem átlagos...nagyon sok ember még pentiumon1-es, p2-esen, vagy dual core procis gépet hajt otthon! (esetleg core2duo-t) Így azon cs.szheted az h265-öt (meg az h264-et is bizonyos esetekben), el sem indul a legtöbb esetben az illegális film lejátszása. Főleg nem 720p, vagy afelett.

    Viszont az Xvid-et egy 233-as proci is megeszi, lényegében minden támogatja. Én itthon a házi videóimat próbáltam mindennel VHS-ről... h265 (264-t is), és társai siralmas kompatibilitást mutattak amikor arra próbáltam váltani és újrakódolni a videókat VHS-ről ilyen formátummal, nagyon sok tv nem játszotta le őket USB-ről a családban, asztali lejátszók sem, a telefonokon sem remekelt.. viszont az XviD ment mindennel. És nem tartom magam balf.sznak, lényegében '97-óta kódolok házi videókat szóval végigjártam a VCD korszaktól mindent és minden buktatót, tehát nem arról van szó, hogy rosszul állítom be a kódoló programot.

    Amióta felbomlottak az íratlan méretbeli szabványok értsd cd méret, két cd-nyi méret stb.. azóta méretről beszélni felesleges szerintem. Az adattárolás dinoszauruszai, mint én foglalkoznak még ilyennel, hiszen én mindent duplán DVD-re mentek winyó mellett... A házi videókat csak így tárolom. (sőt mind a mai napig 8 karakternél hosszabb fájlneveket sem alkalmazok! Soha nem lehet tudni! Meg "old habits die hard", a 80-as évek végén-90-es elején a pc korszakban megszokta az ember, úgy tanulta meg :B )

    A gond az új formátummal az erőforrásigényben van. Ha csak nagyon erős gépekre lesz elérhető, akkor jelentős réteget zár ki a használatból - ergo a terjedés lassul. Persze itt jön be az illegális tolvaj oldalak szerepe a lopott filmekkel - magyarul torrent, hiszen megfelelő (illegális) anyagi ösztönzéssel a nagy cégek elérhetik, hogy ne fogadjanak be pl XviD állományokat, vagy más formátumokat, de az új formátumot igen, ezzel is növelve a terjedést... lássuk be ez így működik. Ha a vezető - világszintű és lokális helyi - oldalakat erre a cégek ráveszik, akkor a terjedés felgyorsulhat. - és vissza is üthet, mert megjelennek a downkódolt filmek a kisebb oldalakon pl Xvidben... így azok erősödnek, ezzel növelve a kalóz másolatok terjedését!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák