Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #25583896 #10 üzenetére

    Igen, NRAM az a nanocsöves izé, aminek nem jutott eszembe a neve. "Jöhetnek" igen, de a memrisztor után mi a garancia, hogy ténylegesen beindítják a tömegtermelést, ha el is jut odáig? Vagy gazdaság(osság)i okok miatt ott is visszavonulót fújnak az utolsó pillanatban?

    #18 DithenS
    "SSD-kre ha adnak 10 év garit,akkor meg nem az a céljuk hogy akkor menjen tönkre,hanem pont utána hogy kukázd,de addig meglehet bár ha folyamatosan írod és olvasod hamar hal az igaz."

    Sose jó, ha valami tönkremegy, akár a garanciaidőn túl is. Az emberek többsége tuti nem venne még egyszer olyan márkájút. Tele vannak itt is fórumok az olyanokkal, hogy "Egyszer, nyolc éve tönkre ment egy ****** (képzelj ide egy tetszőleges brand nevét) cuccom, vagy a haverom ismerősének volt vele valami nyűgje, na olyat tuti nem veszek SOHA!"
    Én is jópár HDD-t vettem már életem folyamán, és nem azért, mert az előző bekrepált (erre csak egyszer volt nálam példa). A memrisztor alapú tárakkal se lenne másképp.

    #13 Cefet

    "Azt nyilatkozta egy HP-s mérnök, hogy egy vezérlő rétegre teszőleges számú tároló réteget tudnak tenni, tehát szinte végtelen nagy tároló kapacitás elérhető. Ez valóban nem avulna el, vagy csak nagyon lassan. És ez már most is probléma a PC iparnak. A flash piac is problémás: óriási pénz van benne, és ez a technológia azonnal megölné. Ezt is a HP mondta... Iszonyú potenciál van a memrisztorban, szerintem csak most kezdik igazán megérteni, hogy mi mindennek vágnának alá, ha kijönnének vele.
    Szóval ezért húzzák a megjelenést, ezért terelnek.
    "

    Szeretem az összeesküvés elméleteket, de csak amelyiket én találtam ki :P
    Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy más nagy gyártók, akiknek nagy pénzeik fekszenek még a flash technológiában, "megkérték" a HP-t, hogy kicsit várjon már, amíg kifuttatják a jelenlegi fejlesztéseiket és egy kis "védelmi pénzért" cserébe tartsák vissza a technológiát addig, amíg ők is fel tudnak rá készülni.

    A memrisztorrol sem lehetne azt mondani, hogy ne avulna el. Nagyobb cellasűrűséggel, több réteggel, esetleg több bit tárolásával (nem tudom, erre lenne-e lehetőség) évről-évre növelnék a kapacitását; a cellák és a vezérlők fejlesztésével egyre gyorsabbak lennének - mindig lenne miért újat venni.

    A számítástechnikában lényegében nincs szükség"időzített tönkremenetelre", hiszen a fejlődés folyamatosan és régóta exponenciális. Akár az adattárolókat, akár a processzorok sebességét, videokártyákat, hálózat sebességét stb stb nézed, a fejlődés töretlen. Azért kukázod és veszel újat 3-5-7 év után, mert sebességben, kapacitásban, tudásban, kompatibilitásban elavul, "őskövületté" válik. Ha azért kukázod, mert tönkrement, akkor újat veszel, de elfordulsz a márkától...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák