Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    Egy csomó, ígéretesebbnél ígéretesebb újszerű technológia volt/van hivatva megreformálni az adattárolást.
    Memrisztor, spintronika, egymáshoz kapcsolódó szén nanocsövek, fázisváltó memória, racetrack memória.
    Ezek közül eddig, ha jól tudom, eddig egyedül a memrisztor jutott csak el a tömegtermelésig - karnyújtásnyira onnan, hogy boltban kapható, versenyképes termékként jelenjen meg.
    A küszöbön bukik meg?
    Jaj.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #25583896 #10 üzenetére

    Igen, NRAM az a nanocsöves izé, aminek nem jutott eszembe a neve. "Jöhetnek" igen, de a memrisztor után mi a garancia, hogy ténylegesen beindítják a tömegtermelést, ha el is jut odáig? Vagy gazdaság(osság)i okok miatt ott is visszavonulót fújnak az utolsó pillanatban?

    #18 DithenS
    "SSD-kre ha adnak 10 év garit,akkor meg nem az a céljuk hogy akkor menjen tönkre,hanem pont utána hogy kukázd,de addig meglehet bár ha folyamatosan írod és olvasod hamar hal az igaz."

    Sose jó, ha valami tönkremegy, akár a garanciaidőn túl is. Az emberek többsége tuti nem venne még egyszer olyan márkájút. Tele vannak itt is fórumok az olyanokkal, hogy "Egyszer, nyolc éve tönkre ment egy ****** (képzelj ide egy tetszőleges brand nevét) cuccom, vagy a haverom ismerősének volt vele valami nyűgje, na olyat tuti nem veszek SOHA!"
    Én is jópár HDD-t vettem már életem folyamán, és nem azért, mert az előző bekrepált (erre csak egyszer volt nálam példa). A memrisztor alapú tárakkal se lenne másképp.

    #13 Cefet

    "Azt nyilatkozta egy HP-s mérnök, hogy egy vezérlő rétegre teszőleges számú tároló réteget tudnak tenni, tehát szinte végtelen nagy tároló kapacitás elérhető. Ez valóban nem avulna el, vagy csak nagyon lassan. És ez már most is probléma a PC iparnak. A flash piac is problémás: óriási pénz van benne, és ez a technológia azonnal megölné. Ezt is a HP mondta... Iszonyú potenciál van a memrisztorban, szerintem csak most kezdik igazán megérteni, hogy mi mindennek vágnának alá, ha kijönnének vele.
    Szóval ezért húzzák a megjelenést, ezért terelnek.
    "

    Szeretem az összeesküvés elméleteket, de csak amelyiket én találtam ki :P
    Azt mondjuk el tudom képzelni, hogy más nagy gyártók, akiknek nagy pénzeik fekszenek még a flash technológiában, "megkérték" a HP-t, hogy kicsit várjon már, amíg kifuttatják a jelenlegi fejlesztéseiket és egy kis "védelmi pénzért" cserébe tartsák vissza a technológiát addig, amíg ők is fel tudnak rá készülni.

    A memrisztorrol sem lehetne azt mondani, hogy ne avulna el. Nagyobb cellasűrűséggel, több réteggel, esetleg több bit tárolásával (nem tudom, erre lenne-e lehetőség) évről-évre növelnék a kapacitását; a cellák és a vezérlők fejlesztésével egyre gyorsabbak lennének - mindig lenne miért újat venni.

    A számítástechnikában lényegében nincs szükség"időzített tönkremenetelre", hiszen a fejlődés folyamatosan és régóta exponenciális. Akár az adattárolókat, akár a processzorok sebességét, videokártyákat, hálózat sebességét stb stb nézed, a fejlődés töretlen. Azért kukázod és veszel újat 3-5-7 év után, mert sebességben, kapacitásban, tudásban, kompatibilitásban elavul, "őskövületté" válik. Ha azért kukázod, mert tönkrement, akkor újat veszel, de elfordulsz a márkától...

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz kleinguru #24 üzenetére

    "A gyártók arra törekedhetnének, hogy pont az elavulás után menjen tönkre és akkor költséget csökkentenek értelmes határokon belül."

    Igen, a termelés költségét addig a szintig faragják, amíg lehet. A lényeges szócska, amit írtál, az, hogy "pont az elavulás után". Akkor már úgyis lecseréli a júzer.

    #26 MongolZ
    "Tervezett avulás.
    Szerinted miért szakadnak a harisnyák?
    "

    A harisnya előbb szakad el, mint hogy kimenne a divatból. Egy harisnya nem avul el abból a szempontból, hogy mondjuk a viselőjének minden másfél évben megduplázódik a lába, vagy minden tél húsz fokkal hidegebb az előzőnél. :N
    Egy adathordozó (processzor, VGA, memória, stb) nem harisnya - leírtam, miért.

    #25 Blindmouse
    "egy szuperszámítógép kapacitását be lehet paszírozni egy mostani CPU helyére."

    Hű, ez kemény. Hogy is történne ez meg? A memrisztor hogyan sokszorozza meg a mostani CPU számítási kapacitását? :F
    Esetleg el tudok olyat képzelni, egyfajta extrasűrű FPGA-szerűségként, ahol a memrisztorok révén logikai kapukat is alakítanak futás közben... na jó, csak agymenés...

    #27 Balala2007
    "Az Intel/PCM se lehet messze"
    Hajrá, várjuk szeretettel. Úgy tűnik, most a PCM és a nanocsöves NRAM a favorit.
    Azért remélem, a memrisztor is átlép a mostani gondokon.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz MongolZ #30 üzenetére

    Igen, az első harisnyák nehezen szakadtak, de ideális lábgomba-telepek voltak és az áruk is magas volt. :)
    Ettől eltekintve, elvileg csak a divat változása szabna gátat egy elnyűhetetlen harisnya használati idejére - tehát ha valaki egy viszonylag semlegesebb darabot vesz és nem akarja mindig követni a divatot, elvileg örökké hordhatná.
    Az informatikai termékek nem ilyenek. A programok, állományok mérete, gépigénye folyamatosan nő. Ez az informatikai rendszer minden elemére növekedési kényszerként hat, amit teljesít is, ezért még komolyabb igényű programokat írnak - ez állandó oda-vissza hatás.
    Pl vannak termékek, amikre tíz év, meg élettartam garanciát adnak. Tuti, hogy a nagy többség nem fog egy memóriát, egy SSD-t tíz év után még (főgépként) használni. Újat vesz, egyszerűen azért, mert a régi addigra annyira elavul.

    Egy tíz-tizenötéves gép nem képes arra, mint egy zsír új, vagy csak aránytalanul lassan és/vagy töredékesen. Ez alapvető különbség sok más iparággal szemben, akár a ruházkodást ("harisnya"), akár az autóipart vesszük. Ha vigyáztak rá, egy tizenöt éves kabát még mindig betölti alapvető funkcióját, ahogy egy ilyen korú autó is.

    Szerintem.
    De különben meg nekem oly mindegy is, ez nagyon OFF :)

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Reggie0 #32 üzenetére

    Hmm akkor jól tippeltem a #28-asban :B

    Mi lenne az előnye a hagyományos FPGA-val szemben? Sűrűség? Sebesség?

  • ukornel

    aktív tag

    válasz derive #35 üzenetére

    Hmm, olvastam erről, hogy vitatják, hogy a HP rezisztív megoldása memrisztor-e; van, akik szerint a memrisztornak mágneses alapon kellene működnie - én ezt a vitát biztosan nem tudom eldönteni. Viszont az áram (pontosabban integrálja, a töltés) hatására változó ellenállása miatt mindenképpen egy új áramköri elem. Kellő sebesség, élettartam és versenyképes ár esetén forradalmi tároló- és kapcsoló egységek készíthetők vele, nem?

    #37 Alchemist
    Pl. a Star Trek elég jól illusztrálta, hogy ha a társadalom nem hiány és szükség alapján működik, akkor felgyorsulhat a fejlődés. Pl. ha van otthon univerzális replikátorom, minek is vásároljak bármit?

    Helyesbítek: illusztrálta -> fantáziált arról.
    Avagy: ha van otthon egy hordó az Élet Vizéből, miért menjek orvoshoz? Ha nálam van a Bölcsek Köve, ... stb.

Új hozzászólás Aktív témák