Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Elemental #1 üzenetére

    alapvetően nem úgy működik mint a legtöbb pc-s megoldás. ha jól értettem ennek pont az a lényege, hogy a gyakran használt programokat, dokumentumokat fizikailag helyezi át az ssd-re és amit nem igazán indítasz el, azt a hdd-re pakolja. gyak ő dönti el hogy mi honnan induljon, ami az egységsugarú usereknek egy jó döntés lehet.

    egyébként sajtófotókból ez megint csillagos 5 ös. tegnap is le mertem volna fogadni, hogy a hivatalos képeken sehol se lesz olyan, ahol látszik a kijelző mögötti dudor, pedig ott van. ezeke a képek azt sugallják hogy pár milis a cucc, pedig azért van az a szög...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz ngabor2 #7 üzenetére

    ha jól tudom ezzel nem is vitatkoztam a hsz-emben, tudom hogy pont ez a célcsoport, plusz otthon én is inkább az akarok lenni, semmi kedvem még trükközni meg szívni amikor a fél napom egyébként is ezzel megy el bent helyenként. a célcsoportnak teljesen megfelel a technológia, és én nem vagyok teljesen biztos hogy pont ezt már megcsinálták mások, amennyire láttam a legtöbb esetben csak gyorsítótárként funkcionál az ssd, de mondjuk nem másztam bele annyira a témába mint mondtam

  • #56573440

    törölt tag

    válasz 8th #36 üzenetére

    és mond te egy all in one ws gépet miért hasonlítgatsz egy legózott asztalihoz? ez pont akkora mellélövés mint a "jaj a mac pro árából kétszer jobbat rakok össze" izzadás. legalább mondanád azt hogy hp z1 ws vagy hasonló. mert az is aio, és egyből 500 k fölé csúszik alsóhangon, ezért cserébe van egy i3 benne, intel hd 2000 igpvel...

    amit te írsz nem egy kategória, nem egy vásárlói csoport, más igények.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz pronyo #42 üzenetére

    ez viszont nem igaz. itt egy féláron azonos felbontással, jó panellel. itt igazából a jó panel, formatervezés, all in one workstation kategória amit megfizetsz. asztali gépbe bármelyik gyártó összedob egy ws modellt nem para, olcsóbb. viszont egy monitor mögé felpakolni mindezt, nah az megdrágítja, és kategórián belül (all in one) hasonló paraméterekkel közel azonos áron versenyeznek a többiek is...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz pronyo #42 üzenetére

    ez viszont nem igaz. itt egy féláron azonos felbontással, jó panellel. itt igazából a jó panel, formatervezés, all in one workstation kategória amit megfizetsz. asztali gépbe bármelyik gyártó összedob egy ws modellt nem para, olcsóbb. viszont egy monitor mögé felpakolni mindezt, nah az megdrágítja, és kategórián belül (all in one) hasonló paraméterekkel közel azonos áron versenyeznek a többiek is...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz 8th #54 üzenetére

    el vagy tévedve nagyon. aki asztali gépet akar venni asztalit vesz. aki ws-t az azt. aki aio ws-t az meg azt. ha hasonlítgatsz egy aio ws-t akkor azt aio ws-hez hasonlítsd. ne máshoz. a 27-es egyértelműen ws kategória,ez nem elvi kérdés, ez tény.

    és megsúgom hogy ahol ezeket ténylegesen munkára használják ott nem a vas a drága. egy final cut pro önmagában 1000 dolláros tétel, és hol van még a vége a számlának...

    ez a gép azokat célozza meg, akiknek nagyobb teljesítmény kell mint amit a mac mini tud adni, de a mac pro-ra nincs szükségük. pont középre van belőve, és hiába legózik össze egy gépet, ha osx-re vett meg mindent eddig, vagy azt akar használni a munkájához (ami lehet racionális és irracionális döntés is hiszen már elég kevés az osx only program...) annak teljesen használhatatlan...

    de továbbra is téves úton jársz ha azt hiszed hogy egy legózott vasat egy készre szerelttel össze lehet vagy kell hasonlítani. teljesen más piaci szegmens, teljesen eltérő vásárlókkal. nincs átfedés vagy csak minimális. egy brand asztalinál is olcsóbbat szedsz össze és erősebbet ponból vagy akárhonnan. viszont a cégek meg előszeretettel rendelik a brand gépeket mert kevesebb a szívás, nem kell szerelni, a gari mindenre szól egy helyre, stb. ha kevés akkor nem bővítgetik mert addigra kitermelte bőven az árát ezerszer. vesznek újat, újabb garral, és kész. itthon a kis/középvállalkozások nyomora nem mérvadó világviszonylatban, ott nem tákolnak már p3-as gépeket meg szedik elő az edo ramokat a szekrényből...

    aio ws vonalon viszont teljesen megállja a helyét a cucc, sőt hasonló árfekvésben vannak még gyengébbek is pl az említett hp botrányosan gyenge az árához képest, azt tokkal vonóval 250 ért kiskerből legózom össze. és? nem ugyanaz...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arn #64 üzenetére

    "(ami lehet racionális és irracionális döntés is hiszen már elég kevés az osx only program...)"

    vagy csak belém akartál kötni? nem igazán van olyan amit ne lehetne megcsinálni winen vagy osx-en. bár ha jól tudom a dj-knek még mindig fájdalmuk hogy csak az osx-en egészen pontos a beállított bpm, bár szerintem ez is inkább mérhető mint érezhető különbség. ettől még nem mindig volt ez így, és aki sw fronton bevásárolt, az adott programokat megtanulta kezelni, az nem fog odaállni alternatívát keresni. meg van még egészen biztos racionális vagy irracionális ok amiért maradnak egyes vágó, zene, 3d modellező, stb studiók osx vonalon és mondjuk az adott munkaállomásnak nem kell mac pro. pl exfőnököméknél azért maradt a mac vonal mert a vágáshoz, világosításhoz használt spéci pult nem megy win alatt. so what? sehol nem írtam hogy nem lehet bármit megoldani bárhol. mert az maximum nagyon peciális rétegek számára lenne igaz. azt írtam, hogy aki ws aio-t akar venni bármilyen indokkal, az nem fog asztali gépet legózni, mert neki ws aio kell. pont.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arn #66 üzenetére

    te most miről beszélsz?

    "hogy a monitorral egybe van e szerelve, es milyen kis helyen fer el."

    linket hol említettem ilyet.

    "munkaeszkozrol beszelunk, ahol remelhetoleg az alapjan dontenek, hogy elvegezheto e vele a munka, ha igen, hogyan, mennyire hatekonyan es milyen aron. "

    előző hsz-ben mondjuk még példát is írtam. de gonolom ha a dj 120bpm-et állít be és csak 119 lesz a vége a részeg banda ugyanúgy ugrál rá, csak lehet hogy stúdiókörülmények között ezt nem akarja megengedni magának. a múltban pl elindult egy cég aminek a területén pl akkor az osx jobb volt valamivel a vetélytársaknál. tehát ésszerűen arra ruházott be. most van pár százezer dollár értékű program és kiegészítő ami osx-re szóló licenszel társul, és osx-re szoktatott rabszolgák dolgoznak vele. itthon ilyet ha 2őt látsz ez is tény. amerikában sok grafikus, videó, zenei stúdió ezer éve mac only. és akkor ott a dilemma hogy mit vegyenek. mac mini? kevés a kraft. mac pro? drágább, nincs szükség rá, a kettő között desktop vonalon mi van? ennyi.

    azért az is egy szint hogy azt hiszed hogy munkára azért veszik mert szép. mint mondtam pl volt főnököméknél az utómunkára használták a mac pro-t, és olyan eclipse cuccok voltak hozzá, hogy bszarás. jah és pl ez mac only pl. soha nem hergeled fel legjobb tudomásom szerint egy vegas alá pc-n. nomeg az hogy egy ilyen mennyibe kerül, sw nélkül 7k+ hozzá a fcp az még egy ropi, és akkor még csak színkorrekcióról beszéltünk...

    ez egy dolog amibe beleláttam. és teljesen érthető okok miatt volt mac a választás. bocsi hogy nem értek annyira a zenéhez, vagy a képfeldolgozáshoz, hogy miért tud többet vagy kevesebbet ott a mac, és miért veszi aki veszi... ezt tőlük... mint mondtam pár dolgon kívül el lehet mindent végezni végülis egy windowsos asztali gépen is. ha nem kell migráljál egy tonna programot amit megvettél osx alá pl de nem tudod winen futtatni licensz vagy más gondok miatt. vagy egyszerűen ehhez szokott a gárda aki használja, és röhögve kitermeli a költségeket.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arn #69 üzenetére

    65 ös komment eleje

    "nem igazán van olyan amit ne lehetne megcsinálni winen vagy osx-en" az egész céges környezetben való használás a megszokás, a megvásárolt programok és esetleges kezelőszervek, alkalmazottak képzettsége (fcp-s arc azért bele kell szokjon a vegasba profi szinten, és az is idő, és közben csökken a termelése). olyan nincs amit egy aio-n meg lehet csinálni és win desktopon nem... de itt maga az oprendszer miatt dönt esetleg egy cég e mellett egy brand asztali vagy legózott vas mellett. aki meg otthonra megveszi netezni meg filmezni... nos lelke meg pénze rajta. annyian annyi számomra pl idióta hobbiba ölnek milliókat, ez miért lenne más vagy elítélendőbb mint egy 1 misis dh váz, vagy egy profin megcsinált kispolák, amiben egy új audi árának a fele dübörög hangtechnikában. ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz szilagyiv #76 üzenetére

    csak ugye az a baj, hogy win vonalon nem igazán érzem, hogy hol lenne szükség aio kiépítésre ha meló a cél, merthogy ugye annak elég komoly felára van, ahogy a z1 is igencsak húzós tud lenni ha megpakolod. formatervre mondjuk a z1 nem egy kifejezetten dekoratív vonalvezetésű masina, tehát design céllal aio felárat kiadni értelmetlen ezzel. más okot meg nem igazán látok amiért érdemes lenne megvenni. biztos van másképp nem gyártanák ez tény, de ahogy az ára is mutatja elég pici és specifikus a piaci szegmens ahol érdekelheti a vásárlókat, így minden csak nem olcsó...

Új hozzászólás Aktív témák