Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    Hülyeség a cím.

    És ahogy még én látom: árulja már el valaki, hogy mi értelme van pl. egyszerre flash játékot és videólejátszást futtatni? Egyik szemével ezt nézi a másikkal meg azt? Most vagy használom értelmesen a gépet, vagy állandóan csúcsrajáratom, mert betegesen bizonygatni kell, hogy milyen fasza? Vagy csak azért, mert azenyimbírjaöcsém?

    Az a baj, hogy jól használni felejtjük el a számítógépet. Szeretem, mikor a kolléga jön, hogy lassú a gépe. Ahha, nyomdai előkészítéssel foglalkozik, Photoshop zakatol 200MB-s képfájllal, mellette még faszbuk, 43 böngészőablak meg még a franc tudja, mi.
    Az a baj ezzel, hogy ha valaki így tanulja/szokja meg használni, annak az életben soha, semmilyen konfig nem lesz elég jó. De nem baj, mert az ilyenek veszik a vadiúj, méregdrága holmikat és ennek köszönhető, hogy később olcsóbb lesz :D

    Windows Ultimate. Ja... hát azt nem az otthoni felhasználóknak szánták, otthon biztosan szükség van arra a millió szolgáltatásra, amit alapból futtat. Eleinte én is ezt használtam, mert milyen király vagyok, de gyorsan rájöttem, hogy a Home Prémium is tökéletesen megfelel.
    Én kb. pont egy éve cseréltem le a PIV-esemet, mert nem vitte a full HD-s videókat :D Meg a Minecraftot sok FP-vel, de az másik kérdés:D
    A mostani gépem tökéletesen működik, nem akad, pedig rászoktam a normális, full HD-s videókra, nagyon sűrűn használom a Youtube-ot, vagy éppen a reklámoktól nyüzsgő oldalakat, egyetlen adblockert vagy hasonlót sem használok (ez nem teljesen igaz, a felugró ablakok részlegesen tiltva vannak), de az is igaz, hogy maximum 4 vagy 5 oldal van nyitva egy böngészőben, egyszerre csak néhány alkalmazást használok és nem fut még hat videólejátszás, 4 játék meg 23 konvertálás. Meg a háttérben 276644 torrent le- és feltöltés.
    Egyszerűen így szoktam meg. Bitdefender zörög a háttérben még.

    Jah, erről jut eszembe: lehet bármilyen erős gépe valakinek, a böngésző és így bármilyen webes cucc átmegy állóképbe, ha a FELtöltési sávszélesség teljesen le van foglalva mondjuk torrentezéssel! A letöltési sávszélről óbégat mindenki, pedig igazán a nulla rendelkezésre álló feltöltési sávszéllel lehet meggyilkolni a netezést.

    Sok helyre járok ki gépeket javítani, telepíteni és általánosan tapasztalom, hogy egyvalamit nem tanítanak meg sehol: ésszel használni a számítógépet.

    És milyen konfigról beszélünk:

    - 32 bites Windows Home Prémium (Meg egy Ubuntu 12.04 LTS)
    - Asrock Conroe 1333-D667 alaplap (mikor is árulták? :D)
    - Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz) proci gyári hűtővel
    - 2 GB DDR2 RAM (muhhaha, az órajelet le sem írom :D Sokak szerint 8 GB alatt öngyilkosságot kell elkövetni. Rajta. Bár elismerem, ez azért karcsú.)
    - Radeon HD5500 512MB VGA
    - 1 db, valamilyen Western Digital 1TB-os SATA vinyó, 4 elsődleges partícióval.

    Ahogy írtam, számítógépek javításával is foglalkozom, bármikor összecsaphatnék egy fullos hard gamer gépet, de MINEK?
    Jó, nem játszom vadiúj, látszik-a-főhős-fanszőrének-sejtelmes-hajlongása-visszatükröződve-a-hullámzó-vízben féle agymosó, a mázat lehántva töküres, semmitmondó fos játékokkal, az igaz. Nem foglalkozom CAD/CAM tervezéssel sem és nem szoktam agyoneffektezett videókat szerkeszteni. Konvertálni igen, de az belefér az időbe.
    Persze nálam az is belefér, hogy pár másodpercet várjak dolgokra és nem kezdem csapdosni az asztalt idegbetegen, ha nem történik minden 0,02sec alatt.

    Ezek csak a saját véleményem és nézőponjaim, nem győzködni és pláne nem vitázni akarok.

  • ksanc

    őstag

    Most már elkezdett érdekelni ez a dolog. Linkelnétek olyan vidiket, amikkel gondok szoktak lenni? Megnézném én is, hogy mi történik.
    Bevallom, Youtube-ról meg úgy általában is online ritkán nézek HD videókat, nem házimozi a monitorom :)

  • ksanc

    őstag

    válasz speed471 #63 üzenetére

    Emlékszem, jó 15 éve csináltunk versenyeket, ki tudja úgy kiherélni a rendszert, hogy minél gyorsabban bootoljon be. :)
    Szóval ha egy átlagos vagy pláne az alatti gép 15 mp alatt lesz harcra kész, akkor vajon mik hiányoznak róla? Antivírus, frissítések, napi szinten használt szoftverek, mittudomén? Ha én valakinek telepítek, akkor megkapja az összes biztonsági frissítést (és az auto update is be van ugye kapcsolva), alaplapi drivereket, IrfanView, VLC, Ashampoo BS Free, Foxit Reader, Libre Office, Java, Adobe Flash Player, Bitdefender free va gy ha új a hardver akkor Avast free és bármire használhatja azt a gépet ready-to-use :) Átlagos felhasználókról beszélünk általában! De nem 15 mp a rendszer felállása. Mellesleg mitől is kezded számolni?
    Szóval ez nekem nem mérvadó.
    Közben megnéztem, nálam is html5 az alapértelmezett lejátszó, de a youtubon átlagosan fellelhető 360p-s filmeket nézek :D
    A 4G-ről egyébként is megvan a véleményem. És sajnálom azt az igazi fogyasztót, aki már képtelen elképzelni az életet Full HD-s felbontás alatt...

  • ksanc

    őstag

    válasz speed471 #65 üzenetére

    Az a lényeg, hogy jól működjön :)
    Hozzám sem szokták visszahozni, rossz üzletember vagyok, megcsinálok egy gépet oszt akkor jelentkeznek újra, ha mondjuk merevlemezt cserélnének :)

    Biztonsági frissítéseket írtam, nem úgy cuzammen. A codec-pakkokat (talán még régebbi tapasztalatok miatt) én messziről kerülöm. Feleslegesek.
    És hülyeséget írtam, nem a 4G-re, hanem a 4K-s videókra gondoltam :D
    Egyébként is a 4K-ról nekem a jó öreg demo- és scene compo-k jutnak eszembe :D, hehe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák