Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #1 üzenetére

    Én úgy tudom, gf azért is kapta meg a liszenszt, hogy a samsungnak légyen backup az apple megrendelésekhez. (Azt nem tudom, darabonként fizet-e a gf) Aztán a gf nem tudta időben beindítani a gyártást, ezért az apple vitte a gyártás másik felét a tsmc-hez.

    Engem az érdekelne, hogy ez a hierofalcon van akkora bomba üzlet (kiemelkedő teljesítmény, hatékonyság, stb), hogy megérje a $150m tervezési költséget? Vagy ez nincs annyi?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #12 üzenetére

    matek: 2. oldal

    Ahogy körbenéztem az egész média ezekből, vagy ugyanezekből a grafikonokból építkezett.

    (Úgy, hogy a paramétereket változatlanul kell hagyni, a konzol apukat legjobb esetben is valami FD SOI-ra lehetne shrinkelni.)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz shabbarulez #17 üzenetére

    Nos az igaz, hogy a linkelt anyag a Soitec-től származik, de annyi mégiscsak igaz belőle, hogy ezzel dolgozott az egész média, még Abu is folyton azt hangoztatta, hogy innentől (20nm és lefelé) nem lesz olcsóbb a gyártás. Ez persze lehet, hogy azóta változott.

    A SOI konzorcium nem azt szokta hangoztatni, hogy a SOI isteni jó technológia, a finfet meg bűnrossz, csak azt, hogy drága: ha csúcsteljesítményt akarsz, akkor a finfetnek nincs alternatívája, de drága. De hogy most mennyire, meg hogy tényleg-e, nem tudom, mert nincsenek belsős információim. Ha amit a média lehoz, és amit a SOI konzorcium marketingel nem igaz, akkor bekajáltam.

    Ha a chip mérete nem redukálható kis mértékben sem, egyedül a fogyasztás csökkenthető, de az sem drasztikus mértékben, és még drágább is, akkor hogy került egyáltalán képbe ez a technológia, amit "közel változatlan ár, jobb, de nem finfet teljesítmény és lényegesen jobb fogyasztás" szöveggel marketingelnek? A soi konzorcium bír akkora piaci súllyal, médiaerővel, hogy át tudná nyomni a piac egy részének torkán az egyébként valójában minden tekintetben gyengébb technológiáját? A Samsung és a GF bekajálta, mint én?

    A GF egyébként 20% die size csökkenéssel és (bizonyára vagy) 70%-os fogyasztáscsökkenéssel reklámozza a 22FDX-et.

    Lehet, hogy ez nem igaz, hogy ez csak marketingduma, és hogy ebből nem lesz semmi még jövőre se és ez is drága lesz ahhoz, hogy a konzolcsipeket nem fogják áttervezni. Elfogadom a véleményed.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák