Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wasorf

    csendes tag

    válasz attila9988 #37 üzenetére

    Attól tartok, aki levert már egy szabadságharcot-1848-49, egy 1956-ot, meg itt volt vagy 50 évet, és most is csak keveri a sz@rt.
    Senki nem érzi "nyugatinak" magát, ezt te mondod. Minek kell most az USA-t megint előhozni, az oroszokról van szó.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz attila9988 #37 üzenetére

    Tájékoztatásul közlöm, hogy usákiában még mindig jóval nagyobb a szabadság és sokkal magasabb az átlagos életszínvonal, mint Kínában és Oroszországban együttvéve valaha is lesz.

    "A cikkel kapcsolatban pedig... egyelőre attól az országtól kell jobban tartani, ahol a szándék, és a technika is adott arra, hogy mindent megfigyelése alatt tartson. Ez az ország pedig egyértelműen az usa."

    Azért mert csak az NSA-ról tudsz, még nem jelenti azt hogy csak az is létezik. Oroszoknak is megvan a maguk fészbukja, csak ott úgy hívják Vkontakte.

    Arra meg én lennék kíváncsi, vajon akkor neked mi moshatta ki az agyad, hogy az oroszok és a kínaiak védelmére vetemedtél.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • cog777

    senior tag

    válasz attila9988 #37 üzenetére

    "Nem értem a sok nyafogót, aki mindig Kínától, vagy épp az oroszoktól van beszarva"

    Ketsegkivul USA sem szent, - ezert irtam hogy en pl egy eros EU-nak orulnek - viszont ha megnezem mi tortent/tortenik azokban az orszagokban ahol szovjet ideologia viragzott annak idejen/viragzik - ahol az elvtarsak megszedik magukat, a poor nep pedig elszegenyedik/elnyomas ala kerul (ismeros helyzet M.o-n? akar most vagy korabbrol?) akkor nem vagyok elragadtatva hogy vagy osszeomlottak es polgarhaboru fele tartanak vagy puha/kemeny diktatura alakult ki.
    (Bocs h keverem a multat es a jelent de ezek meg mindig igazak.)

    Nalam EU > USA > ..... > Kina / Orosz

    Ja, es emlitsuk meg Kinat ahol a politikailag nem kivanatos emberek a bortonbe majd onnan a szervkereskedelembe kotnek ki (evi 100e ember). Szoval ilyen rendszereket keruljuk el ha lehet. Ezekhez kepest a korrupt/kemkedo usa egy menyorszag.

    Es ahogy Apollyon mondja, szabadsag/demokracia meg mindig magasabb fokon van mint az altalad emlitett Kinaban es Oroszo.-ban.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Pedig arra mérget vehetsz, hogy nagyobb bajban vagyunk az oroszoktól mint usákiától. Másrészt az oroszok sokkal közelebb vannak, és ide hozzánk, igen, ide Magyarországra jön be háttérben a kommunista terror. Ja meg, nem tudom hallottál-e mi folyik a közvetlen szomszédságukban, Ukrajnában...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • cog777

    senior tag

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    "Nem létezik már a szovjetunió abban a formában, ami gondot jelentett nekünk."
    "Eközben kissé viccesen hat, hogy orosz fenyegetettségtől tartanak."

    Ezt mond az ukranoknak. Meg a svedeknek. Meg az angoloknak ahol provokaltacio celjabol berepultek orosz bombazok.

    "Mindeközben a világ másik felén meg bizonyítékok vannak a tömeges megfigyelésre. "
    Ez igaz, es el is itelem (sztem a tobbseg is) viszont ne hidd azt hogy az oroszok nem csinalnak ilyesmit.
    A megnyirbalt demokraciajuk/diktaturajuk nem teszi lehetove h nyilvanossagra hozzanak dolgokat. Nem ugy mint usa-ban ahol - csak a nagy huncutsagok kivetelevel - azert minden politikai ugy elobb utobb a nyilvanossag el ekul. Es valasztaskor szepen elorangatjak oket.

    Raadasul az oroszok be is avatkoznak EU orszagok ugyeibe, lasd a mostani orosz titkosugynok tevekenyseget M.o-n.

    "Nem az oroszokat akarom én védeni, csak azt mondom, hogy nem kellene annyira az usa seggébe mászni,"
    Mint emlitettem usa sem szent de EU-nak kell egy eros szovettseg, es az biza ne az oroszok legyenek. Eleg volt beloluk fel evszazad.

    Edit: Apollyon kozben elmondta ugyanazt.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • qwertly

    addikt

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Szia!

    Látom más is tovább lát,az origo index 444 oldalaknál :C De hiába írod le normálisan jönnek baromságaikkal teljesen értelmetlen elmondani nekik nézzetek már ki a világra :Y Mert komment huszárok és leragadtak a még a múltszázadba.A gonosz orosz jó nyugati :P sztereotípiánál. A franciák is inkább azon gondolkodnának mit is kezdenek a .sokk " menekülttel" :U Mint nem bizonyított orosz kiber kémekkel foglalkoznak. Bezzeg amikor egyértelmű bizonyíték volt,hogy amerikaiak kémkedtek ellenük eldunnyogták.

    Üdv

  • bambano

    titán

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    az amcsik azzal az egy hajszállal jobbak az oroszoknál, hogy ők ismernek kulturált megoldásokat is, az oroszok nem. mindkettő egy tróger diktatórikus banda, mindkettő kémkedik minden után.
    csak az oroszoknál az a default, hogy jönnek a tankok, az usákok először megpróbálnak kevésbé offenzív módon leigázni. ha az usákoknak ez sikerül, akkor ők ott megállnak, és csak akkor jönnek a buffok, ha nem sikerül.

    egy normális ember sokkal kevésbé akar orosz uralom alatt élni, mint amcsi uralom alatt. ha már nem élhet szabadon.

    szerk: "Magyarország egy néhány orosz kereskedelmi egyezménnyel csak jól járna.": ez az egyik legsúlyosabb tévedés, amit itt olvasni lehetett. a kereskedelmi egyezményt vissza is lehet vonni, ezzel politikai célokra is lehet használni azokat. az oroszok akkor is visszavonták a magyar export engedélyeket, ha ettől éhen halt a lakosság. a magyar cégek meg becsődöltek sorozatban. nem jársz jól olyan kereskedelmi egyezménnyel, ami nem kölcsönös előnyökön alapul, hanem politikai smúzoláson vagy annak hiányán.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • cog777

    senior tag

    válasz attila9988 #45 üzenetére

    "A hír kibertámadásról szól."
    M.o.-n is eszre lehet venni orosz titkosszolgalat online tevekenyseget, szoval nem is beszelegtunk tulzottan masrol.

    "És mivel tisztában vagyok azzal, hogy az usa -nak nem csak érdeke, de hatalma is van ehhez, így értelem szerűen jobban tartok tőle."

    Mivel az oroszoknak is megvan a hatalma - es sokkal kozelebb vannak! - es ezt szabadidos tankos kirandulassal bizonyitatottak, illetve harcigepeik folyamatos provokacioival ezert en az oroszoktol tartok jobban.

    "A másik téma, amiről itt beszéltek, másról szól. Magyarország egy néhány orosz kereskedelmi egyezménnyel csak jól járna."

    Jol. Ha biznank az oroszokban. De nekem csak paks 2 1000 evre titkositott szerzodeseire jutnak eszembe es a puha diktaturara ami az oroszoknal van. SOHA nem biznek egy ilyen orszagban. Valszeg az ilyenek ezerrel kennek meg megfelelo donteshozokat. Na ennyit a jol csengo kereskedelmi egyezmenyekrol. No thanks!

    "Arról nem is beszélve, hogy 60 évvel ezelőtt azért egészen más volt a világ.
    Azzal is tele van a hócipőm, amikor a németeket gyalázzák, és minden nap holokauszt himnuszt kell hallgatni. Én a 80 -as évek elején születtem, és semmi közöm se a 100, se az 500 évvel ezelőtti eseményekhez, mégis rajtam akarják elverni a port a vélt, vagy valós sérelmekért."

    Ez igaz. De ha egy orszag tobb szaz even keresztul agresszorkent viselkedett akkor majd most teljesen mas hozzaallasuk lesz? En nem hiszek a mesekben. Raadasul az oroszok aze' nem 50 eve vonultak ki M.o-rol :U A "szellemiseguk", befolyasuk ugyanugy megvan. Azert kerdeztem vissza, nem ismeros ez a "felulrol megmondjuk mit csinalj kulonben kicsinalunk" elvtarsi hozzaallas?

    "A mai Oroszország más, és máshogyan is kell értékelni."
    Na, ebben tevedsz. Ahogy a kinai korrupcio is ezereves hagyomannyal rendelkezik, az putyini oroszorszag is elodeit masolja. Majd hiszem ha demokracia lesz diktatura helyett es lesz nagy hangu ellenzek :)

    "A legnagyobb bajom egyébként az, hogy az usa -nak van egy elképzelése az életről, és ezt az elképzelést mindig, mindenkire rá akarja erőltetni. Mivel a kulturális gyarmatosítás már megvolt, így mindenki úgy érzi itt, hogy nyugati, csak mert hamburgert fal a mekiben, meg nézi a fos amcsi filmeket, ahol amerika az igazságosztó."
    Tulzottan patriotak es nagy befolyasuk van mindenre - kulturat is beleertve. De EU elott is ott a lehetoseg hogy osszefogjanak a tagallamok, egyseges EU-t hozzanak letre, ezaltal nagy befolyassal birjanak a vilagra. Ja, nem fogjak megcsinalni. Ez nem az amcsik hibaja.
    Amugy az amcsi filmek tenyleg sz@rok - egyszer veletlenul az angol netflixet amerikaira kapcsoltam - sikitva menekultem :D

    "így mindenki úgy érzi itt, hogy nyugati"
    "Mi Európaiak vagyunk."
    Pontosan. Most lehet h szentsegtorest mondok. Rengetegen elunk itt Europaban (M.o-rol jovok es masok egyarant) mas orszagban mint ahol szulettunk. Egyre inkabb magunkenak erezzuk az egesz EU-t, a fiatalok ide-oda vandorolnak, lehet h a gyerekem egy masik eu-s orszagban fog letelepedni. Itt elo mashonnan jovo kollegaknak is ugyanaz a velemenye. Mi europaiak vagyunk -> szeretnenk mar egy eros egyseges EU-t.
    Tovabba latom a kontrasztot a regi "kelet europais/oroszos" gondolkodasmod es a ny-europai kozott es hidd el, a keleti-oroszoktol szarmazonak semmi keresnivaloja Europaban!

    "Az sem ha az oroszok, de azt kellene elfelejteni, hogy mindig a keletet démonizáljuk, főleg egy emberöltővel ezelőtt történtek miatt, ami már ideológiai szinten sem létezik abban a formában."
    O, dehogynem. Ugyanugy eltavolitanak embereket/esetleg fold ala helyezik oket ha azok a rendszer "/a part - u.a. kinaban" ellen helyezkednek. Ez van most a "demokratikus" Oroszorszagban. Valahogy hasonlo rendszert velek felfedezni M.o-n is a fold ala helyezest kiveve. Ott meg nem tartunk.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • maczika

    csendes tag

    válasz attila9988 #45 üzenetére

    A kibertámadás (különsen a Snowden döntése óta) nem lehet szakmai kérdés, kifejezetten szakmai szemmel nézve sem.

    A topic felvetést alaposabban szemügyre véve és az elmúlt időszak eseményeit összevetve ez már inkább politikai kérdéskör mint informatikai. Főleg, hogy nem történt orosz fél részéről feljegyzett kibertámadás, ennek ellenére a franciák ettől még tarthatnak. Erről szól a topic.
    Az NSA (lánykori nevén cia-leányvállalat) világmegkémkedését nyilvánosság elé táró Snowden dobbantását követően mindenki-beleértve a franciákat is- hallgatott a botránnyal kapcsolatosan.
    Senki nem kezdte démonizálni amerikát, vagy kezdett eröltetett lejáratókampányba. Az ügyet a politikai kínos csönd tette hangossá, nem a IT-sek tábora.

    Az álláspontod pedig egyértelmű, érthető és világos. Osztom a korábbi hsz-eid is.
    Ezúton is sajnálom az értetlenkedők hadát.

Új hozzászólás Aktív témák