Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    - a „fake news” problémája, ennek hatásai a tiszta választásokra + "... nem határozható meg, hogy a felhasználók számára egyes tartalmak előtérbe helyezésére, míg mások törlésére vagy háttérbe szorítására milyen elvek, szempontok alapján kerül sor."

    Az őszi választások hajrájában az arctalan beazonosíthatatlan számonkérhetetlen és mindenható facebook cenzorok jobboldali politikusok publicisták kommentelők oldalait rendre letiltották. Ha történetesen semmi olyat nem írtak akkor is. Ez mi már? Bármilyen választásba ily módon beavatkozni teljesen elfogadhatatlan és pont! Szóval megértem ha ez ellen határozottan fel akarnak lépni. Nagyon jól teszik!

    - az online platformokon nehézségekbe ütközik a gyűlöletbeszéd, illetve az egyéb bűncselekmények üldözése

    Néhány éve volt fent egy echte magyar gyűlölő román oldal facebookon ahol magyar zászlót égettek, magyarellenes uszító bejegyzések születtek és volt egy videó ahol a földre terített magyar zászlóra szart egy illető. Ez a kis videó több ezer megosztást és lájkot kapott alig egy nap alatt. Nemzeti érzelmű magyar emberként engem ez erősen sért. Néhány nap alatt több ezren jelentettük az oldalt köztük én magam is és mindenkinek azt a választ dobták vissza, hogy nem ütközik a szabályzatukba így nem távolítják el az oldalt. Ezt követően még hetekig elérhető volt mire valami csoda folytán letörölték. Érdekes miután én megosztottam ezt a videót, fél órára rá harminc napra gyűlöletbeszéd miatt letiltottak. Gyűlöletbeszéd miatt! Gondolom sokan emlékszünk még arra a rövid néhány másodperces vágott! videóra ami anno futótűzként járta körbe a világsajtót. Ezen úgy volt beállítva a történet mint ha a magyar rendőrök a sínekre lökött és gyereket maga elé tartó migránst épp bántalmaznák. Volt is belőle világszintű felháborodás. FB ismerőseim is k.anyázták a rendőröket meg szerintük őket kéne a vonat elé lökni és jöttek a hasonló megnyilvánulások. Persze hamar kiderült, hogy épp ellenkezőleg történt az eset. A gyerekhez köze nem volt a sajtót meglátva egy migráns nő kezéből szó szerint kitépte a gyereket a sínekre vetette magát és elkezdett színészkedni. A rendőrök csupán el akarták venni a őrjöngő baromarctól a gyereket, hogy visszadják az anyjának. Erről a vágatlan videót megosztottam fosbúkon, hogy az említett ismerőseimnek kicsit felnyíljon a szeme de azért is kaptam harminc napot mert szerintük az is gyűlöletbeszéd volt. Gyűlöletbeszéd. Aha... oké. Anyátok picsáját. :DDD

    Éppen ideje, hogy valaki végre leverjen egy hatalmas józanító maflást annak a fake news gyár szennyoldalnak mert tűrhetetlen ez a szélsőséges liberálnáci véleményterror és kettős mérce ami ott megy. És még ők pofáznak a magas lóról toleranciáról és szólásszabadságról. Röhej. Szerintük: a mi kutyánk kölke őrjönghet gyalázkodhat következmények nélkül írhat amit akar de ha valaki eltérő véleményt merészel megfogalmazni azt azonnal elhallgattatják rosszabb esetben törlik is, mert csak. Szép új világ. Imádom, ja nem.

  • 8th

    addikt

    válasz dabadab #12 üzenetére

    sikerült kabarét csinálnod a dologból, azzal, hogy egyrészt nylvánvaló hazudozással meg teljesen értelmetlen szóvirágokkal tűzdelted tele A legnagyobb tisztelettel: na elmész te a fenébe öregem. Ha szerinted ez nyilvánvaló hazudozás akkor gondolom meg is tudod cáfolni ugye? Hm?? 1. Amit írtam a FB-ról az a színtiszta igazság. 2. Másrészt régen amikor még hajlandó voltam benézni a mára kritikán aluli szintre süllyedt politika topikba ott többször leírtam, hogy sz*rok a kormánypártra és én azoknál sokkal de nagyon-nagyon sokkal jobbra helyezkedem el. Nem vették az adást pedig csak vissza kellett volna olvasniuk a korábbi hozzászólásaimat, hogy mi a véleményem fideszről. Vagy lusták vagy hülyék voltak ehhez inkább elkönyveltek fideszesnek mert csak azt hallják meg amit akarnak. Mert aki nem a balos pártok nótáját fújja meg nem oegygézik éjjel-nappal az csakis fideszes lehet ugye? Na ez a LOL.
    Amúgy megindokolnád miért is állsz így belém? Ha nincsenek érvek akkor jöhet a jó kis személyeskedés? Na de egyből? Ez még tőled is kritikán aluli...

    #9: ez konkrétan így történt...

  • 8th

    addikt

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Én senkivel sem állok vitában önmagammal a legkevésbé. És igen, tombol a szélsőséges ál-libsi véleményterror a fosbúkon. Nem azért reklamálok, hogy a magyar szélsőjobbos uszítókat letiltják. Tegyék. De ne legyen kettős mérce. Olyan magyar oldalra/csoportra nem emlékszem ahol románok vérét kívánták volna, románok megölésére biztattak volna bárkit, román zászlót égettek volna vagy épp a román nemzeti lobogóra kuláztak volna a csoport legnagyobb örömére. Ez fordítva konkrétan megtörtént és a számtalan jelentés ellenére hónapokig élt ez a csoport. Végül azért vették le mert egy romániában élő román tehát még csak nem is magyar bement a rendőrségre feljelentést tenni. Ha nem teszi meg állítom máig meglenne az a csoport és ott hergelnék egymást a szülőföldjükön élő romániai magyarok ellen. De ha már a szélsőségeknél tartunk. Miért is kellett a Toroczkait letiltani? Mi volt a pontos oka? Mert szélsőséges? Miért is az? Csak mert nyíltan egyenesen beszél olyan valós problémákrókról mint az illegális bevándorlás vagy a c.bűnözés? Vagy mert a többszörös visszaeső gyilkosok miatt szerinte vissza kéne állítani a halálbüntetést és ez nem tetszik bizonyos köröknek? Ezért letiltják? Vicc. És a szélsőségesen magyar és kereszténygyűlölő zoltai andreát miért nem tiltják le? Picit meredekebb véleménye van bizonyos dolgokról és nem rest ennek rendszeresen hangot adni. [link]. Hát nem érdekes? Ő nincs letiltva, ezen megnyilvánulások a fb szerint tök rendben vannak és nincs itt semmi látnivaló. Na ez a kettős mérce. Egy frissen alakult politikai párt oldalait de még a vezetőjének a privát fb profilját is letiltják szigorúan választások előtt persze nehogy eljussanak már a célközönségükhöz a fiatalokhoz, miközben olyan emberek vígan posztolgatják a hülyeségeiket akik fiatalabb korukban bandába verődve verték ok nélkül a környékbeli cigányokat mert csak, akik zsidókat akartak listázni a parlamentben, akik telepofára röhögve beleköptek a Dunába ölt zsidók emlékére állított cipőkbe, akik külföldieket vertek meg csoportosan csak mert hulla részegen cigánynak nézték őket? Ez szerinted rendben van? Ez így szerinted oké? És akkor a Toroczkai a szélsőséges mi? Ezek a néhai vagy még mindig aktív balhés jobbikos politikusok amióta besorakoztak a baloldali viccpártok közé, hogy el lett nekik felejtve mindez. "Náci" párt helyett milyen csodálatos megélhetési balos demokraták lettek ők is. Meg kell a szívnek szakadni...

    #17: Nettó hülyeség. Ez csupán kapóra jött és egy jó indok volt, hogy végre törölni tudják a csatornát. Régóta erre játszottak már mert kellemetlen volt a ténykedésük. Baromi kényelmetlen volt a globalista fősodornak, hogy írtak olyan témákról is ami az eu élén pöffeszkedőknek nagyon kínos vagy egyszerűen csak nem pc. Az még ennél is sokkal kényelmetlenebb volt számukra, hogy más nemzetek jobboldali portáljai egyre sűrűbben átvették ezeket a cikkeket így már nem csak a kis lesajnált Magyarországon olvasták ezeket. Ezzel viszont, hogy elhallgattatták őket meg van oldva a problémájuk. F*sza kis hatvanas évekbeli komcsi tempó. Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy olyan néhány másodperces videó részlet miatt lettek ilyen durván likvidálva ami nem is volt publikus tehát ember nem találkozhatott vele és amiben a felismerhetetlenségig ki van kockázva minden. Aki ezt elhiszi az ritka nagy marha.

    #31: Ez alapvető tévedés. A fb már régen túlnőtt azon, hogy külső szabályozás nélkül működhessen. Lásd. gyűlöletbeszéd, politikai befolyásolás, valami mellett/ellen lobbizás, de mondhatnám azt is, hogy konkrét nemzetbiztonsági kockázatot jelent mivel privát csoportokban beszélik meg az illegális betolakodók és az őket segítő ki tudja honnan pénzelt ngo-k, hogy mikor és hogyan juttassák be őket az EU-ba vagy épp melyik határon mit tegyenek. Sokkal összetettebb ez a probléma mint, hogy kijelentjük, hogy ha nem tetszik ne használd oszt annyi. A mi hazánk pont fb-on tudta közvetlenül megszólítani a célközönségét a 45 alatti fiatalokat tehát nem tudod kikerülni ezt a rakás fost kénytelen vagy használni. És hiába tartod be a játékszabályaikat ha előkapják a mindent vivő jolly joker rasszista náci kártyát amivel bárkit lesöpörhetnek az asztalról, és letiltanak mindenféle valós ok és indoklás nélkül. Annyira könnyű valakit rasszistának titulálni. Tudod olyan ez mint a rendesen túltolt mítúúú baromság. Megbélyegeznek ellehetetlenítenek tönkretesznek embereket akár bárminemű bizonyíték nélkül. Mert csak. Na a rasszista kártya az pont ugyanígy működik. Akire egyszer rásütik az az életben nem vakarja le magáról ha történetesen marhára nem rasszista az illető akkor sem. Meg van bélyegezve és pont. Onnantól nem komolyan vehető. És ki dönti el ki a rasszista? Hát persze, hogy ők. Toroczkai felrakott képeket a felújított óvoda átadó ünnepségéről. Fb reakció [link]. Mennyire de mennyire szánalmas ez édes istenem. Ezek után kíváncsian várom a következő országgyűlési választásokat, hogy vajon kinek a száját fogják még befogni a mindenható fosbúk pribékek. Mert azt kapják utasításba a gazditól.

    mod: A témáról ennyi mondandóm volt tiszteletben tartom Intruder2k5 kéréstét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák