Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz pip #26 üzenetére

    Való igaz - én nem is kétkedem abban, hogy az új szabvány előbb-utóbb beérik, a kérdés csak az, hogy ha mondjuk a DDR4-nek is 2-2.5-szeresére nőne a sebessége a DDR3-hoz képest, abból én, egyszerű halandó mit éreznék meg - mire tudnám használni ezt a gyorsaságot. Mint ahogy a cikkben is kiemelték, a legmemóriaigényesebb folyamat a tömörítés - talán nem túlzás kijelenteni, hogy a PC-felhasználók többsége nem szokott főmunkaidőben archiválni vagy médiafájlokat renderelni - én is max. néhány CAD programot használok ami megizzaszthatja a RAM-ot, de eddig még nem futottam bele munkát zavaró falba (8Gb DDR3 1066). Böngészésnél az öreg DDR400-as gépemnél is inkább a RAM mennyiségét találtam meghatározónak, nem a memória-sávszélt (illetve itt a CPU és a net-sebesség jelenthet még szűk keresztmetszetet). Mi maradt még, mint gyakori felhasználási terület? Játék, de ha nem APU-ról fut, akkor a leglassabb és leggyorsabb DDR3 modulok között is alig fedezhető fel különbség, gyakrolatilag irreleváns. Esetleg ha mennyiségben is már lazán 16 giga fölött fogunk járni, akkor RAMDisknek befogni tudom elképzelni, de csak azért, mert a tömörítés benchmarkban esetleg lealázza a DDR3-at, még nem kéne.

Új hozzászólás Aktív témák