Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Kleroo #28 üzenetére

    Én ezt arra alapoztam, hogy megpróbáltam... Denon AVR-1306 erősítőm van. Próbálgattam analóggal, de valahogy sehogy nem volt jó, coax-on sokkal "részletesebben" hallom a hangokat, volt olyan is, amit analógon nem is hallottam, úgymond "nem jött át" DD és DTS sávval. Elhiheted szívtam ezzel eleget annó, erősítős topic-ban sok tippet kértem, hogy vajon melyik lesz jobb, volt aki ezt mondta, volt aki azt, aztán lyukadtunk ki arra, hogy próbáljam ki, kipróbáltam, és mondhatni gyengébb volt mint a coax. Szal nem tom, ez nem "2 millás erősítő", de még így is sztem sokkal szebben szól coax-on mint analógon. :U

    Amúgy tény. Kb. ugyanaz, csak eltelt pár év..

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Kleroo #28 üzenetére

    "A coax alapvetően rosszabb mint az analóg. Ha vkinek rossz hangkártyája van,akkor érdemesebb ezt választani.Ha analógon küldöd a jelet,akkor még a "pc-n" alakíthatod a hangképét.Viszont több kábelt kell venni(és jókat,hogy ne torzuljon a hang)"

    Ez marhaság. Az hogy digitális ezközből (pc) digitálisan viszed át a hangot, mindig jobb mintha analógon menne, ha erre az erősítő képes. Mivel az erősítő d/a átalakítója valószínűleg jobb minőségű, mellesleg minél hosszabb az analóg kábelezés annál több zaj kerül a hangra. Nem csak kényelmesebb a digitális kábelezés, de mindig jobb is ha csak nem egy kazetta vagy vinyl (vagy hasonló analóg eszköz) hangját játszod át.

    Amúgy meg miért ne lehetne alakítani a hangképet digitális kimenetnél? Ugyolyan kimenet az is mint a többi. Simán átkapcsolom a foobart is digitális kimenetre, ugyanúgy megy az equalizer.

    Vagy a windóz mixerének okosságai nem mennek rajta? (ott viszont komoly gond van ha valaki audiofilkedik de nem kerüli meg a mixert asio/wasapi/kernel streamingge, mert az az alapl).

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák