Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Érdekes cikk megint, egész jól leírta a probléma gyökerét, amiknél kérdéses, hogy lehetséges jövőbeli elképzelések, javaslatok megvalósulnak-e olyan formában.
    Aki komoly gamer, az nagyon sokszor Windowst használ, hamarosan megjelenő Win10 + natív DX12 még egy ok lesz erre. :K

    (#7) Duck663: "egy verziót PC-re, amivel meg lehet ismertetni az egészet a felhasználókkal, majd Linuxon valami plusz funkcióval kiegészíteni, ami odavonzza őket" - ez a plusz funkció nem nagyon szokott meglenni és a marketing se olyan erős :N

    Win8 kapcsán csak azt felejted el, hogy az egyedi világ 2 különálló felület, a desktop jóformán uaz, mint 7-esnél, ugyanúgy tudod használni. Nézd meg a Win10-et, meg, hogy merre tart a fejlesztés... pont, hogy ott kényszerítik rád igazán, mikor modern és desktop felületet durván egybemixelik, hibrid Start menü; wifit, vagy frissítéseket akarod állítani, mehetsz vezérlőpult helyett a modern gépházba. ;)

    (#5) imibogyo: "vannak programok melyeknek nincs, vagy messze nem olyan színvonalú a Linuxos alternatívája (erre tartok Win-t is a gépen), de ha ezek a lyukak be lennének tömve (játékokat is ide értve), akkor azonnal szüntetném is meg a dual-boot-ot"
    Ez a legnagyobb probléma, ami elég hosszú ideje így van és nem nagyon látni rá esélyt, hogy megoldódna, javulna...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #25 üzenetére

    Jogtiszta 7/8-ra lehet ingyen upgrade-elni, azt is csak 1 évig, kalóz verzióknál kérdéses, h menne-e...?
    Fontos nekik piaci részesedés, ez tény, de azért 10-esből is lesznek bevételek, mert olyan cikket is olvastam, h állítólag csak home usereknek lesz ingyenes a váltás, vállalati környezetben nem. Nem tudom ebből mi igaz?
    Illetve ezzel a húzással másrészt a W7 kisöprése a cél, túl sok az az 5x%...

    (#31) buherton: milyen licensz az, vmi KMS szerveres, mert a Dreamspark MSDNAA nem szokott "lejárni"?

    (#35) sg22: "normalis programok? majdnem minden windowsos programnak van ingyenes linuxos alternativaja." - ez igaz, tényleg szinte mindenre van alternatíva. :K
    Csak ezek nem mindenkinek, nem mindenhol alternatívák, főleg piacvezető ipari, céges szoftverek esetében, de akár home felhasználás mellett is. Illetve amikor egy hardverhez ad a gyártó progit, ami csak Win + OS X kompatibilis és nem játszik Wine, ne az megint bosszantó...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #37 üzenetére

    Nem próbáltam még virágboltit, a vásárolt kedvezményes licensz keretében upgade-elni, de ha valóban felkúszik, akkor jó sokaknak. Bár szerintem biztos lesz "mókoló tool" a 10-eshez is, szal otthonra továbbra is használható lesz ingyen, akár frissítési alap nélkül is... :D

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #39 üzenetére

    Azért az ingyenes upgrade-hez kell egy jogtiszta/ virágbolti 7/8.1, Vista, XP alól azért nem fog menni. Aki meg tisztán telepíti a 10-est, szintén kell hozzá termékkulcs, mert alapból nem lesz full ingyenes. Ezekre értettem.

  • King Unique

    titán

    válasz imibogyo #42 üzenetére

    Azt a fő kérdés, hogy az a HA mikor fog végre megvalósulni (akár játék, akár összességében), ha egyáltalán valaha megfog?
    Sokan, az azért túlzás, + az a gond Winre vannak nevelve, azon szocializálódtak, iskolák is azt tolják, munkahelyen is azt várják el. Illetve sokan még a Macről hallottak, azt használnák (divatból), ha megengedhetnék maguknak, de Linuxról sok esetben fogalmuk sincs, milyen lehetőségek vannak.

    (#44) Dark Archon v: +1

    (#45) Bici : ha 10-re érted, abban ne reménykedj, mert nem ingyenesítették teljesen, és vsz nem is fogják (soha), csak free upgrade lesz feltételekhez kötve.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Andris05 #47 üzenetére

    Szerintem nem csak szerinte... :N Akiket nem érdekel az IT, a különféle OS-változatok buherálása, azok azt fogják nyomkodni, amit a környezetük elvár tőlük, illetve amin nevelkedtek és nem többet.
    Akiket érdekel, szeretik buherálni, felfedezni az új dolgokat, azok el fognak jutni a Linuxhoz és lehet jobban megtetszik nekik néhány része, vagy az egésze. De még több esetben azoknál is multiboot van a gépen, vagy virtual OS, ha xy program, v játék futtatása elengedhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz imibogyo #52 üzenetére

    Ezt a "sokan áttérnének szerintem rá Win-ről" dolgot rosszul látod, mert itt nem csak azok a bizonyos programok, játékok nemtámogatottsága a gond, hanem, h sokan mihez vannak szokva, mire vannak oktatva, nevelve. És márpedig mindegyik nagy úr...az átlagfelhasználónak, aki aokszor kevésbé IT-guru, egyszerűen nem igénye mást is tanulni, felfedezni, használni, ha a meglévőn jól elvan. Akkor térnének át tömegesen, ha egyrészt teljesülne fenti elvárás, másrészt teljesen megszűnne a kalózkodás lehetősége. De előbbi bizonytalan, utóbbi meg vsz nem következik egyhamar be, free (akár mókolt rendszerről) upgade lehetőség is adja alá a lovat. No meg a hiper erős marketing, mikor mindenhol már a csapból is az folyik, h így a 10, úgy a 10, akár itt PH!-n is, de több ismert honi újságban, napilapban is láttam róla ajnározó cikkeket... ennek megint meglesz a hatása...

    (#55) malnabokor: Winen manapság parancssort nyitni, futtatásba beírni vmit luxus...hát még a PowerShell. Illetve, ha itt sem, akkor vsz másik OS-en se akarná használni a fafejű, lusta többség.
    Kíváncsi leszek a 10-esben a beígért OneGet csomagkezelő féleségre. Annak is akkor lesz max sikere, ha vmi látványos grafikus felületen lehet futtatni, mert ha csak PS-ből, akkor lehet tippelni, h hányan fogják azt is használni...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz imibogyo #64 üzenetére

    Nem értem, hogy ami tény, azt minek kell mindig feszegetni, megkérdőjelezni, de mindegy...?
    Ilyen példákat mindenki tud felhozni, h az ő xy ismerőse, családtagja bezzeg át tudott szokni másik OS-re stb. igen, ha legtöbb esetben megmutatják neki alternatívaként és beállítják, mert magától nem tudja, mit rakjon fel és felrakni, beállítani se tudja sok esetben. És utánanézni, tanulgatni magától a nagy többség márpedig nem fog. Jellemzően elvan azzal az OS-el, amivel vette a gépét, v amivel iskola, munkahely kapcsán van némi ismerete.
    És sokakat pont nem csak a támogatottság, hanem jellemzően a megszokás az, ami még ott tart. Hisz átlag felhasználó, úgyis csak netezik, filmet/zenét tölt-néz javarászt, annak lehetősége márpedig platformfüggetlen, de mégis 1-hez ragaszkodnak, akár kalózkodás árán is...

    (#62) sg22: és ha olyat akar feltenni, ami nincs szoftverközpontban? Google-ban rákeresve legtöbbször terminálos leírások vannak a telepítésre. Aminél vannak egyszerűek, csak be kell másolni a sorokat, de vannak bőven bonyolultak is. Olyanba is belefutottam, h egy programnak leszedtem a telepítőjét, duplaklikk, v előtte jogosultságnál futtathatóvá tenni (tudom az se feltétlen kell, ha úgy állítom be), majd utána még külön terminálban kellett lefuttatni azt-ezt hozzá, hogy működjön. Átlag embernek ahhoz se lesz türelme, h ráguglizzon, jellemzően lepasszolják és hívják az ismerőst, h oldja meg, v tegye vissza a...

  • King Unique

    titán

    válasz VirsLee #78 üzenetére

    Értem, tudom, hogy nem érdekli őket, ezért is írtam, hogy nem akarnak jobban belemélyedni. Ami megfelel nekik az adott célokra, amellett ritkán akarnak másikat tanulgatni.
    Viszont ez a "leszarás" teljesen nem feltétlen igaz mindenkire, mert vannak akik pont adott felület, funkciók miatt vannak beleszerelmesedve adott OS-be (pl. Mac-fanok), vagy épp valaki a másik rendszerek egyikének sajátosságait szereti és, ha választhat, megvan melyiket szeretné.
    mondjuk, ha jól veszem, az vicces, h engem gondolsz Linux fannak, de ezt bóknak veszem. :)

    (#83) imibogyo: hát igen, a jövőt azt nem tudhatjuk előre....de a múlt és a jelen állapota, akár ezen cikk bizonytalanságai is nem sejtetnek túl sok jót, igazán nagy robbanást és emellett nem lehet elmenni, úgy tenni, mintha minden very happy lenne. Ahhoz, hogy igazán meglóduljon a használata, sokkal erősebb marketing kéne (ahhoz több pénz) és sokkal több pozitív mítosz, mende-monda. Utóbbiak különösen fontosak, mert az átlag user sokszor azokból informálódik és azok alapján dönt, mit beszélnek, mi jót/rosszat hallott ő, vagy az ismerőse arról a rendszerről.
    Én csak remélem és kívánom, hogy legyen valami komolyabb előrelépés.
    Okosteló, tablet dolgot nem érdemes ezzel összemosni, mert teljesen más, másra, máshogy használod, mások az elvárások, mint egy desktop gépnél, OS-nél. Meg ott az OS hardverhez van kötve, illetve vásárlásnál nem is feltétlen az oprendszer, hanem a vas felszereltsége, márkája, ára, v épp aktuális szolgáltató akciói a mérvadóak.
    Win tudást se szopja ki a kisujjából senki, de azért elég sokat jelent, ha azt tanulja, utána is van elé rakva sok helyen, v épp ismerősétől, ha azzal kapcsolatban kér segítséget telón, Skype-on, TeamViewer és társain, akkor javarészt abban inkább tudnak segíteni neki. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    Én mondjuk az előtelepített OS notis téma kapcsán, csak azt nem értem, hogy mért ennyire az Ubuntut tolják mindenütt, pl. Dellnél is [link], mikor egy elég egzotikus disztró (Unity) és a Linuxos közösség se van érte annyira odáig... :F
    Ott van pl. a Mint (esetleg Zorin), ami Windows közelibb, szintén népszerű és jó a hw-es támogatása, sokkal nagyobb siker lenne, átlag, Winen nevelkedett usereknek inkább szimpatikusabb és használhatóbb, mint az Ubi.

    (#101) buherton: "A GUI csak korlátoz és lassít" hát ez lehet általánosan igaz, főleg annak, aki belejött a terminál használatába, de koránt sem minden esetben. Próbálgattam néhány spec programot, aminél mikor megnéztem, h hány sort kéne begépelni az adott művelethez, ami grafikus felületen, 2-3 kattintás, hát elképedten...inkább nem kínzom vele magam, még ha a konzolos elegánsabb is.

  • King Unique

    titán

    válasz vicze #109 üzenetére

    Igen, mondjuk ezt én is kisakkoztam, de akkor is. Eleve üzlete környezetben inkább akkor már SUSE, Red Hat, nem hinném, h Ubuntu annyira elterjedt lenne ott (v mégis?).
    Viszont home felhasználásnál, javarészt Wint ismerő és kedvelő usereknél, elsőre többnyire bukás az Ubuntu, csak kis része, aki belevág, rajtahagyja. Mert többség általában rápakoltatja ismerősével a (virágbolti) Windowst, ha már a noti összáránál, az OS-en spórol.

    (#110) buherton: lehet, de azért akad ilyen is simán.

Új hozzászólás Aktív témák