Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Andris05 #43 üzenetére

    Maximálisan egyetértek. :R

    (#44) Dark Archon:
    1,5% a tortából elég sok lenne? Nem hiszem. Nincs az a profitorientált cég, amelyik beáll ez mögé.
    Ne haragudj de értelmezted is amit írtam? Nem azt mondtam, hogy most sokan vannak a userek (bár az a sokat emlegetett 1,5% is elég sok ember), hanem azt, hogy sokan áttérnének szerintem rá Win-ről (ahol viszont sokan vannak), majd HA..... Az meg, hogy egy cég beáll-e a fejlesztések mögé, vagy sem az az én elméleti "megfelelő-szoftverezettség-megvalósulása-melletti-user-áttérési lehetőség-boncolgatásom" szempontjából lényegtelen. Mivel én ugye már arról írtam a #42-ben amikor "EZ" megtörtént.

    Nem megy a szkenner, egy dolog. De majd nem fog menni a nyomtató. Ekkor persze xy cég honlapján majd találni lehet x összegért remek Linux drivert (tapasztalat). Nem megy az egér. Sebaj, x összegért ahhoz is kaphatsz drivert és így tovább. Minek a macera, ha a Winnel mindent megveszel és tutira működni fog?
    Egyrészt én ezt nem tapasztalom (munkahelyen van egy pár darab gép Linux-al (úgy 60 darab, más-más konfigurációk), másrészt nem azért, de én ebbe Win alatt is éppúgy belefutok, mint Linux alatt. Miért kell a szemellenzősség? A "workstation gépeknél" most építünk le 192 (!!!) darab nyomtatót és szkennert (tökéletesen működnek), mert az új gépekkel és Win OS-ekkel (7+) egész egyszerűen nem tudjuk biztosítani a működésüket.

    semmi értelme a Linux-szal szenvedni
    Ezért jó, hogy vagyunk sokan, akik nem szenvednek vele. És ez a hazai és külföldi fórumok alapján igenis nem kis számú ember (függetlenül a profitorientált cégek szemszögétől).

    Átlag-user szempontjából egyébként ott vagy nagyon eltévedve, hogy az nem telepít oprendszert! Csak megveszi a gépet (természetesen előre építettet vagy laptopot) és rajta van, megy.
    Hát nem tudom. Hatodikos keresztfiam felhúzott egy next-next-next-es oprendszert tabletről "okosítva magát", hogy tudjon "Blekkopsz"-ozni, de lehet, hogy igazad van ebben tényleg nem vagyok otthon, nem a területem.

    (#46) King Unique: Azt a fő kérdés, hogy az a HA mikor fog végre megvalósulni (akár játék, akár összességében), ha egyáltalán valaha megfog?
    Na igen, de szerintem mivel egy ilyen "pozitív üzenetű" cikk gondolatsorán elindulva "vitatkozunk itt", ezért szerintem úgy kell hozzá állni, hogy "nem sokára". Maximum majd nem valósul meg soha.... :D

    (#49) sg22: ezt már én is leírtam többször, de esélytelen szembemenni az árral. Biztos te is terminálhuszár vagy python programozó vagy, azért megy minden..... :P
    Nekem volt az elmúlt 4 évben kb. 14 gépem, ezeken 1 kivételével simán mentek az aktuális disztrók hibátlanul. Az az egy is egy nyamvadt beépített webcam probléma volt, bár ezt tényleg nem tudtam végül megoldani mókolással sem. Egy 2k-s webcam segített csak. :DDD

  • oraihunter

    aktív tag

    válasz Andris05 #43 üzenetére

    "Jó ez így, ahogy most van (a hibákkal együtt is), mert ettől nagyobb részesedés bizonyára a vírusírókat is jobban vonzaná..." Én is így gondolom. :K

    oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

  • vicze

    félisten

    válasz Andris05 #43 üzenetére

    Úgy hívják, hogy mák, az Ubinak még elég jó a HW supportja. De itt: "pár konzolos beállítással" bizony elbukik a userek 99%-ka.
    Szóval ha egy Vaio-t eléd rakok akkor szerinted simán felmegy rá ugye? :) (megsúgom hogy nem) Kb. végtelenségig sorolhatnám a problémás modelleket HW-kat, hiányzó driverekt, UEFI problémákat.
    Csak meg kell nézem a 3.19-es kernel Lenovo specifikus javításait...

    Még mielőtt jönnének a védelem, igen Windowsnál is megesik, hogy nem települ fel HW miatt simán!

    @imibogyo: "alig futottam bele olyanba (Linux szerverezés mellett is), ami 3-15 perc guglizásnál többet igényelt volna."
    És ezen a ponton halt meg a Linux a userek 99%-ánál, meg ugye az összes megoldás magyarul volt, hogy anyám is értse. :U Olyan szintből indulsz ki ami olyan magas, hogy ha lelöklek zuhanás közben szörnyet halsz. Ne vedd bántásnak, inkább pozitívum. :)

    A többség sajnos nem tud elvonatkoztatni a saját tudásától, és azt hiszi, hogy az mindenkinek megvan, vagy ilyen apróságok, hogy mindenki tud angolul dolog. A Linux akkor lesz jó, ha bárki alap informatikai vagy legyen Windows ismeret fel tudja telepíteni és gond nélkül használni. Igen ismerem a sztorikat hogy szülőknek felraktad és azóta boldogan használják(nem kell sorolni), csak én pl. nem szeretnék 7/24-es helpdesk lenni. Win miatt évente 1-2x hívnak, az inkább ijedség minthogy bármi komoly lenne.

    Amit leírtam nem egy lehetetlen dolog, mert a Apple elég rég óta csinálja, egyszerűen csak megfelelő szintre kell butítani a rendszert, és fix HW-ba szorítani, hogy ne az vigye el e a fejlesztési időt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák