Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu

    veterán

    válasz madgie #85 üzenetére

    Keresőt leszámítva semmi gond azokkal sem :)
    És igen a kép nem stuffon mulik.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz madgie #85 üzenetére

    1100d az a jóféle kopogós suzuki swift műanyag, tejfölöspohár falvastagsággal, az összerakásról nem beszélve. :D

    az ergonómia nem elsőrendű tényező nálam, de a műszaki minőség igen.

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • PRO-peller

    senior tag

    válasz madgie #85 üzenetére

    550D: kutyát dobálni jó

    Hajaj! Én nem kezdenék az állatvédőkkel. :( Szar a humorérzékük. :D

    Különben sokak a magnéziumötvözetes titánbevonatos rézgombos faberakásos fgépüktől is megválnak heteken belül. Műanyag 1x használatos a világ. Ez is kell.

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz madgie #85 üzenetére

    jaj istenem..... ez még viccnek is rossz... avagy sokakat beszippantott a marketing.... aki csak hobbiból fotózik és nincs több-százezre, és van annyi esze hogy inkább pár jó obit vesz mint egy drága vázat valami olcsósággal, annak fasza egy 550D is.

    persze igen a 7D jobb de ezt itt mindenki tudja.

    ha meg viccelsz hát nem jó poén... max trollkodásnak jó.. hogy mások.. mint pl most én :Y irjunk rá.

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz madgie #90 üzenetére

    Az árakat tekintve egyet-értek nyilván jobb lenne ha minden olcsóbb lenne, persze mint minden ez sem magyar pénztárcához van szabva.
    de hogy a differenciálódást megszüntessük azt nem támogatom... sőt ha rajtam múlna nem lenne olyan hogy ez most a 7D vagy d70 vagy akármi ..hanem hogy nekem az xtc8 as vázba van az új mikro-lencsés 18 megapixeles.. de nem kell a gyors sorozat ezért a régi digic pricival rendeltem meg :)
    persze ez sem kivitelezhető amit én írok.. mert túl sokba kerülne egyedileg összeszerelt vázakat gyártani...

    tehát lényegében neked csak az árakkal van bajod.. teszem azt lehet egy 1000D szintű is most a piacon csak adják olcsóbban.. ezt azt-hiszem mindenki támogatná... sok múlik azon hogy gyenge a forint kevés a fizetés itthon... 2000 eurós havi fizetésből biztos nem nagy kunszt megvenni egy 7D-t, olyan mintha itthon 100-ért árulnák csak így hasra ütésre.

    ez persze szép álom de ettől még ha a jelenben és reálisan gondolkodunk igen is jó hogy van sok szint, ezáltal több választás... hogy ha már nem is reális vagy inkább kívánt áron, de olyat vehessen az ember ami amennyire lehet kielégíti az igényeit...

    nemsokára lesz egy írás itt a logouton tőlem ami pont ilyesmit taglal... ha érdekel majd néz rám néha... meg más is akit érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • M@trixfan

    addikt

    válasz madgie #93 üzenetére

    Nagyon röpködnek a hírek a Nikon D600-ról és a hozzá készült kedvezőbb árazású, jó minőségű objektívekről. Szerintem ez fog megindítani egy folyamatot, én most már nem merek már 7D-t nézni.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • DarknessHope

    senior tag

    válasz madgie #93 üzenetére

    nos hogy mesterségesen magasak.. én nem vagyok keresekedő meg marketinges se hogy tudjam ki mekkora árréssel dolgozik... meg menyi megy reklámra.. mennyi a nem eladott készülék maitti veszteség stb... ugyhogy ehhez nem szólnék. ha valaki tud erről konkrétumokt mennyit lehet lemenni kíváncsia hallgatom ha bizonyítja honnan is veszi elő a számításokat :)

    És persze megint eggyet kell értsek részben.. jó lenne ha alsóbb szegmens se spórolna le dolgokat.. mellesleg nekem D70-em van nem véletlenül.. és is komálom a jó fogásu stabil vázakat amiben van anyag.

    a helyzet viszont az hogy már nem csak a profik tehetősebbek kiváltsága a DSLR a belépő kategória vállaltan amatőröket céloz: pl d3200-ban bevezetett 24 megapixel.. ugyan ez melyik szakmailag tapasztaltabb vásárló kedvéért van :D
    visszatérve Canonhoz
    viszont ha teszem-azt 40D-féle vázat adnának 550D árában [most csak a vázról beszélek] belsőségek maradhatnak 550D és alatta 1100D lenne a 650 szintű akkor kérdéses mi lenne a többi fölötte lévő váz újdonsága???.... a sok kategóriát a Canon nem úszhatja meg.... mert konkurencia is igy tesz.. tehát kérdéses mi lenne akkor mivel vonzaná a 60D majd 70D felé az embereket ha már 650 árában is full időjárásálló lenne és csak a ezres lenne mondjuk nem teljesen az.. hanem 650D szintű.. bár ott is írtak valami megerősített vázat.... a helyzet az hogy nem sok újdonság maradna... megapixelek tekintetében is elég durván áll a helyzet.. már alig van hova növelni... de már 600D is 18 megapixeles akár a 7D.. sorozattal se tudnak hova menni.. alsóbb szegmensben is erősíteni kell hogy legyen valami az új modellben..(valamit azért kell az adatlapra írni) közben meg a felső kategóriát itt is közelítik... 650D már5 képet tud 7D hányat is? 8-at/s az azért nem ég és föld... és hosszú ideje 11kép/s a max ha jól emlékszem.. az új nikon meg a canon 1Dx se tud többet... tehát jó ideje stagnál a csúcs.. közben meg ilyen,( mik is?) MILC vagy mifene hála hogy nem kell tükröt csapkodni is húznak e felé.. egy nikon 1v1 meg 60 kép/s???.. persze rövid ideig ok.. de azért bajban vannak a te általad is említet d70-es időkben azért a canon 1D meg nikon Dakármi x volt a gyorstüzelő bajnok... azátn jött ilyen casio csoda cmos-os kompakt meg a tükör-nélküliek BSI cmos stb és felborult a rend.

    nikonnál fókuszmotor meg AI gyűrű maradt.. ami a profi gépek kiváltsága... bár a létjogosultságuk egyre megkérdőjelezhetőbb.. minden jobb optika saját motoros már pedig aki vehet d300 meg d7000 és afölött az nem régiekkel fog játszani... max már meglévők miatt oké.(de pont ez az elit réteg tudja felvállani anyagilag hogy lecseréli a régieket AF-s obikra, AI-s.. nos ilyen obival én játoszok mert nem telik drágábbra, de nekem meg nincs AI gyűrűm a vázon :(
    és maradt ugye amit még írtál.. nem egérmozi kereső.. ez amiben még tudnak spórolni hogy lám érdemes 60D-t venned mert ott prizmás van. szóval én úgy látom folyamatosan jönnek rá az olcsóbb gépek a nagyokra....

    és most ha megnyitsz egy adatlapot persze egy rakat dolgot mondhatsz még kisebb nagyobb funkciók effekt meg sorozatmód fehéregyensúly kelvinben amit tud a nagyobb modell.. de azért valljuk be jó fogasú váz megfelelő méret súly, jó sorozat alacsony zaj megfelelő kijelző és kereső fókuszálási sebesség, minden hozzáértő ilyesmiket néz. aztán élőkép meg akit érdekel talán a videó.. per pill ebben lehet 650 lehagyja a nagyobb modelleket.. ez azért ciki na.

    [ Szerkesztve ]

    Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

  • ROBOTER

    addikt

    válasz madgie #85 üzenetére

    Nem tudnál szaré'-hugyé egy 600D-t? :) De még jövőhét péntek előtt kellene. Akkor megyek kutyát dobálni Belgiumba. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák