Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Ghoosty #7 üzenetére

    Igen, csak a 10 gépes példa kellően pici ahhoz, hogy felvesse ezt a problémát. Mondhattam volna 1.000.000 gépet is. Az kellőképp környezetkímálő más, nemzetközi informatikai infrastuktúrákhoz képest, de már elég nagy ahhoz, hogy 1 valaki/szervezet ne tudjon ennyitől többet szolgálatba állítani? :)
    A bányászat szempontjából is fontos a decentralizáltság. Én csak azt mondtam, hogy az infrastruktúra ökölógiai lábnyomáról nem a technológia, hanem az emberek tehetnek, ezért nem a BTC-t kell hibáztatni holott sok cikkben erről úgy írnak, mint szempont, hogy ezért rossz a Bitcioin. Pedig ez pont egy pozitívuma csak nem jól használják illetve még nem jutottunk el arra a pontra ahol a BTC elér egy olyan árat ami stabilnak mondható és megvannak a körülbelül fix bányászközösségek.

    #8grabber: Na most a Bitcoint pont nem VGA-val bányásszák, mert nem éri meg, de lényegtelen mert közvetetten végülis BTC-re váltják át a VGA-kkal bányászott egyéb crypto-kat. Másrészt ha azt mondod felesleges, akkor az egészből semmit nem értesz. :) Ez egy világon egyedülálló pénzügyi rendszer.
    Arról meg nem a Bitcoin de még a bányászok sem tehetnek, hogy még mindig szénerőművekkel állítjuk elő az elekrtomos áram egy jó részét... De megsúgom a BTC és egyéb crypto-k előállításának ökológiai lábnyoma semmi ahhoz képest, mikor egy olajtanker az oceánon felborul vagy ha már hajó akkor beszélhetünk az 50-60 éves dízelmotorokkal hajtott teher- és utasszállító hajók CO2 kibocsátásáról is beszélhetnénk, amik mellett a világ összes autójának CO2 kibocsátása eltörpül...

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • nihill

    őstag

    válasz Ghoosty #11 üzenetére

    Ez nem is annyira ajándék pénz, amit az üzemeltetők kapnak, hanem nagyon is valóságos helyről érkezik.
    Gyakorlatilag hosszú (bár ilyen árfolyam mellett nem is annyira hosszú) távon a coin tulajdonosok fizetik ki a bányák felépítését és üzemeltetését is.
    Az országnyi villanyszámlán keresztül is gyakorlatilag a coin tulajdonosok FIAT pénze ég el folyamatosan nap mint nap.

Új hozzászólás Aktív témák