Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Findzs #35 üzenetére

    Ez a processzor akkor kell, ha nm akarsz 2 milliót költeni egy - egy processzoros XEON workstationra, de kell a sebesség, akkor ez a processzor videókódilásra, valamint vágásra elegendő. Nem 7/24-ben, de napi 8 órában jó minőségű táppal, meg jó hűtéssel, házzal alkalmas videómunkára.

    Játékra épp nem kell ma komoly processzor. Munkára igen.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geller72 #176 üzenetére

    Köszi nem lepődök meg mert Én személyesen is építettem ilyen rendszereket vagon számra, Otthon, Magyarországon. Azért azt nem akarom elképzelni, ha 24 órában ProCoder-el kódolsz meg mellette beírsz, esetleg nem real time vágsz egy Edius-al, akkor ha nem egy szerverszobában 19 - 22 celsuis fokban üzemel egy rack-be szerelhető házban meg egy rackba szerelve van ez a cucc, hanem egy nem légkondiciónált 6 - 7-dik emeleti irodában, akkor mennyi idő alatt dobja fel a pacskert egy ilyen nem profi cucc, mert hamar (6 - 8 hónap) az is biztos.

    Egy komoly stúdióban egy ilyen gép (Természetesen nem real time produkcióról van szó, mert real time esetén egy feladatot csak egy gép lát el), egy Workstation-t 2 - 3 dologra használnak, amiből egy-egy is kifingatna egy ilyen PC-t, nem hogy három. (Ha csak egy HPz820-at nézek, akkor

    - 12 pCpu; 24 lCpu, na ebből kettő = 48 lCpu
    - i7 47xx, nagyon jó esetben is 8 lCpu-t tud.

    Nem beszélve a memóriafelhasználásról, a háttértárrendszerről és a többiről....

    Pontosan azért írtam, hogy oda ahova nem akarnak venni 2 - 10 millió között egy profi gépet, oda megveszik ezt, DE nem is tudja amit egy profi gép, ebből adódóan sokkal jobban járnak ha veszek 3 ilyet, mivel Magyarországon még mindig fontosabb, hogy occsssooo legyen a gép, minthogy a 3 gép ne 2,5 KW-ot fogyasszon. De még 3 sem ér fel egy HP Z820-hoz. Más a prioritás.

    Szóval köszi nem lepődök, mert a profi cucc teljesítményének a közelébe sem ér egy ilyen, nyilván árban sem.

    Részleges kódolásokra meg vágásokra jó. De 7/24-ben egy ilyen nem bírja, oda HP Z620, Z820, és a konkurens termékei fognak kelleni.

    Egy ilyen gép esetleg videó rögzítésre lesz jó 7/24-ben, oda viszont nem kell ilyen processzor.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Geller72 #179 üzenetére

    Figyelj elhiszem neked! Én kb 250 ilyen ocsssooo gépet építettem össze kb 20 stúdiónak, ilyen olyan feladatokra (Vágó, recorder, stream, crawl, playout, playin, graphics server stb "Szervernek","Workstationnak"), működtek is jól semmi baj nem volt velük, csak éppen egy valódi Workstationból, vagy PlayOut serverből 20 megoldotta volna a problémát, csak éppen nem akartak fizetni, mert így occssóóóbb.

    Nem hogy ezeket nem akarták megfizetni, az Appliance.eket, ami sokkal jobb crowl-nak, vagy épp sokszor még playoutra is sokkal jobban és hatékonyabban képes crawl-t dobni.

    És akkor nem beszéltem még arról, hogy Harris, Tandberg, Airbox, Capure box licence-k, stb, mert az ilyenekről hallani sem nagyon akarnak Magyarország környékén, vannak kivételek.

    Mikor sok helyen VLC-vel kell levenni az Online streamhez valót, egy Decklink Extreme 3D-ről, mert no lóvé komolyabb stream serverre, vagy épp vlc-vel kell streamelni a webre mert nem akarnak fizetni semmiért, akkor gondolkodtam el, hogy nem annyira van a helyen Otthon.

    Tudom hogy írtad, csak szerintem pedig nem mennek padlón 7/24-ben, illetve h 1 - 2 naponta újraindítgatod, meg a 24 órából naponta 2 - 3 órát pihennek, akkor bírja ez is, de egy komolyabb gép ezt tényleg tudja nem csak papíron.

    Ezért is jobb nekem nem Otthon mert ott komolyan veszik magukat a tulajdonosok, meg a vezetők, csak éppen a legtöbb a szocializmusi Balkán legjobb módszereivel próbálja megoldani a dolgokat, ami működik, csak szarul, és lassan, de működik ez tény.

    Mi az hogy padlón mennek? Mondj már erről pár szót, mi megy padlón, mit futtatnak, milyen feladatot látnak el, mert ez ilyen nesze semmi fogd meg jól.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz bteebi #188 üzenetére

    Hát spec. ha hitelt kellene felvenniük a rohadt drága szerverre/WS-re, vagy ha nem tudnák elfogadható időn belül kitermelni az árát, akkor ez egy szükséges rossz, és nem pusztán arról van szó, hogy hülyék/szarrágók lennének, bezzeg azok az okos, megfontolt luxemburgiak és katariak...

    Amit kifizetnek a következő 3 hónapban áramszámlára, meg a következő 2 évben alkatrészekre, mert tegyük fel 200 gépből garantáltan beszarik 30 - 40, mert nem bírják a strapát, csak akkor, ha profi szerverszobába tolják be azokat? Ami meg nincs mert az minek..., a légkondi is fogyaszt...
    Pont hogy ha már van akkora arc, hogy hitelt vesz fel, akkor meg kellene gondolnia mire költi a Média nem az a piac, ahol elindulni kell szarral, utána meg majd lesz valami szintén szarból. Ez az a piac, ahol a legelejétől érdemes meggondolni miből gazdálkodsz.

    Hidd el nyugodtan, ha az amerikai, ausztrál, német, francia, norvég, stb. stúdiók is olyan anyagi helyzetben lennének, mint amilyenben a magyar társaik (legalábbis a legtöbbjük), akkor lehet, hogy ők is lennének olyan balkániak, hogy nem a profi gépet veszik meg 5-6 x áron, hanem a "szar amatőrt", ami csak x-be kerül... Amúgy azok az óccsó gépek is százezrekbe kerülhetnek, az meg azért annyira nem kevés, persze relatíve lehet olcsó. Szerencsés alkat vagy, ha neked egy ilyen gép-szerver filléres tétel.

    Ne magyarázd el kérlek szerintem én már akkor ezzel foglalkoztam amikor az itt jelenlévő legtöbb fórumozó PC-t sem látott...

    Nem filléres ne forgasd ki a szavaim, jó magyar módszer szerint, csak kinn gondolkodnak nem harácsolnak, a profi eszközök között is megvan a "sima" PC helye, de van ahova pazarlás 3 - 4 I7-es PC, egy Workstation helyett.Ezt vagy felfogja valaki, vagy fizeti a 3 - 4 -szeres áramszámlát....

    Elhiszem, a magyar cégvezetők 95 %-a nem képes végiggondolni, azt, hogy mi lesz holnap, ha ma meg tud spórolni 20 Ft-ot, nem érdekli, ha a többi napon a többszörösét fizeti ki.

    Ha igazad lenne, akkor a nyugati stúdiók is ilyen cuccokat vennének, csak itt már rájöttek, hogy szarból nem érdemes várat építeni, ami otthonra készült a háztartásokba, az oda való, ott fog teljesíteni, ami pedig az iparba az meg oda való.

    No Offense DE!!!

    El lehet tenni a spájzba a "híres" magyar Önérzetet, engem meg lehet győzni, de hülyeséggel nem, bocs.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák