Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgqjx

    aktív tag

    válasz Somatom #57 üzenetére

    A metaadatok. Az okostelefonok (pl. android) szeretnek "névtelen" adatokat küldeni a gazdájuknak. Ez persze a böngészőknél is opció, feltételezem a windows is küld épp eleget. Ezekből a metaadatokból egy jól sikerült algoritmus segítségével egy személyiségprofilt lehet felépíteni. Ezért is tartom poénnak, ha valaki a telefonszáma megadása ellen tiltakozik, de közben okostelefont használ. Épp eleget tud az ember okoseszköze a gazdájáról, szerintem a telefonszám ilyen szempontból kevésbé lényeges. Ha látja a címtárat akkor látszik, hogy kikkel vagy kapcsolatban, tehát már össze is vagytok kötve stb.

    Egyébként itt már mutattam opciót egy biztonságosnak mondott eszközre, szóval a telefonszám megadása szerintem is elkerülhető.

    Egyébként nem hinném, hogy egyetlen multi (google, ms, apple, facebook stb) felhasználná ezeket a telefon számokat arra, hogy ezeket továbbadja, esetleg célzott hirdetésekkel keressen meg. Megoldják ezt a saját alkalmazásukon belül. Az a néhány felhasználó aki ezt próbálja sikeresen elkerülni az szerintem a mennyiséget tekintve csepp a tengerben.

    A jól megválasztott jelszó társítva 2FA (és hasonlókkal) csak megnehezítik az illetéktelenek bejutását a fiókodba, de a fiók adatai a gazdája számára (Google, Apple stb.) ugyanúgy felhasználható az apró betűs rész szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák