Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mzso

    veterán

    válasz dezz #84 üzenetére

    "Azt hiszem, az az ember én voltam, és egyébként nem szokásom másoktól átvett dolgokat szajkózni, amiről nem vagyok meggyőződve."
    Vagy csak nem emlékszel rá, amúgy meg tuti nem magyar eredetű.
    A szart is meg lehet szokni és szeretni. Csak röhejes azt mondogatni, hogy milyen finom is...
    Azért "film look" (még mindig) mert basztak javítani rajta 100 akárhány éve.
    A mozgásinterpoláció meg érdektelen, mivel az csak kamu.

    "Nem kell ahhoz az első sorban ülni, inkább középtájon"
    Most akkor nem voltál még moziban? Ha középen ülsz akkor semmivel nem jobb a 16:9-es aránynál a szélesebb mozi arány. Minimum ugyanolyan, de az exra terület inkább plusz.

    "Akkor vehető észre, ha nem interpolálnak."
    Akkor is ha igen, még madVR-rel is.

    "Az ugyanazon bitrátán való tömörítést nem értem, nem arra gondolsz, hogy a színt azonos felbontáson, de alacsonyabb bitrátán tömörítenék?"
    Nem teljesen. A codec döntiné el, hogy miből mennyit dob el vagy tömörít, hogy a legjobb legyen a végeredmény. Az utóbbi esetben arra gondolok, hogy több/jobb összefüggést talál, ha azonos felbontáson van az összes komponens.

    "Persze, hogy "vágva" volt,"
    Innentől kezdve a többi nem érdekes, hiszen nem úgy nézted amire szánták, hanem csonkítva. Ennyi erővel nézhetted volna úgy, hogy csak az embereket hagyták meg a hátteret ahol nem történt semmi kivágják és akkor azért nem jó mert 16:9....

    "Görbe kijelző akkor kell, ha kvázi teljesen le akarod fedni a látóteret. Itt viszont arról van szó, hogy a látótér arányáit veszik alapul."
    Hát akkor ez egy nagy fail a részedről. A látótér aránya értelmét veszti, ha nem töltöd ki az egészet akár széltében akár, hosszában. A szélességet mindig az fogja limitálni, hogy meddig lehet praktikusan. Viszont ehhez igazítva a függőlegesen jóformán mindig ki lehet tölteni. A 2.39:1 aránnyal leginkább azt lehet elérni, hogy se vízszintesen se függőlegesen ne legyen kitöltve.

    "Az alsó-felső lecsípésnek videotechnikai okai vannak, illetve talán egy az x.v.Colorhoz hasonló színtérkiterjesztést is így valósítanak meg."
    Oldják meg kevésbé olcsó 50 éve kitalált módon. Küldjék az extra információt plusszba és ne hentesként vágják le a világossági szinteket.

Új hozzászólás Aktív témák