Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    Nevetséges, meddig húzzák ezzel az időt. Egy hónap alatt megtervezhették volna azt a vezérlőt, ami a sokszor annyi flash memória IC-t tud kezelni, mint az eddigi legnagyobb kapacitású SSD. A 2.5'-os házba meg elfér kb 10* annyi chip, mint most van. Véletlenül sem akarják előbb kifuttatni a már most elavult termékeiket, biztosan hihetetlen bonyolult technológiai problémák merültek fel, csak előlünk titkolják a dolgok mikéntjét...

    (#33) Blindmouse: szerintem az USDHUF keresztárfolyamra gondoltál, bár jobban örülnék én is, ha egy Ft 280dodót érne. :B

    [ Szerkesztve ]

  • mepet

    addikt

    válasz DithenS #58 üzenetére

    Ha megengeded, én sorolom:

    "ha valaki képes levinni az árat az a samsung"
    Idei adatokat nem láttam, de kb a piac harmadát uralják, azért még szerencsére van verseny. Pl: flashmemória-vezérlő gyártók listája, SSD gyártók listája, flashmemóriát pedig többek között a micron és az SST is gyárt pl, az ő jobban hangzó cégneveiket megtalálod a másik 2 listán is...

    Biztonság: KÜRT Kft: HDD-ről 150ezer Ft-tól, SSD-ről: 150ezer Ft-tól.

    TV ügy: Az ár nem igazán van összefüggésben az anyagköltséggel semmilyen terméknél.

    "csak tudod a szilícium rohadt drága és fogyóban van"
    Na azt megnézem, mikor elfogy a földkéreg 25%-át kitevő cucc. :))

    "SSD-t meg nem olyan egyszerű gyártani,láttam HDD gyártást és nem tudom mi benne a bonyolult,sok műveletet gép végez és a lemezeket egymásra kell rakni meg az irófejet és kész."
    SSD gyártása: a kínai bérgyártótól vásárolt nyomtatott huzalozású lemezt belecsavarzzuk egy tokba (pl: mushkin SSD-ken ezért szerepel, hogy "Made in USA"). Igen, ilyen bonyolult. (A HDD gyártásnál is csak az összeszerelést vetted példának.)

    "Amint mondtam torrentnél nem jó mert kinyírja előbb utóbb,persze néha sikerül kifogni olyant is ami gond nélkül teszi a dolgát sok sok terrabájt után is,de ez is olyan hogy vagy igen vagy nem."
    Ez így igaz, ha nem képes megérteni az ember, hogy a torrentezésre a HDD-t használja, akkor megérdemli, hogy hazavágja.

    "Játékokhoz teljesen felesleges mert nekem nem ér ilyen sok felárat hogy 5-10 másodpercel előbb betöltődjön,másban meg nincs is előnye."
    Ez is stimmel, csak valakinek számít az a néhányezerszer 5-10sec.

    "Egyedül annak való aki videót szerkeszt meg tömörít meg ilyenek mert ott igen is számít a sebesség és ott ki is lehet használni."
    Szerintem meg mindenkinek, akinek számít, hogy az OS 3sec vagy 2 perc alatt tölt be, és annak is, aki számít, hogy a böngésző első indításkor 100msec vagy 3sec után indul el. Szóval ilyen módon mindenkinek "való".

    "minden esetre samsungnak drukkolok"
    Ez már kiderült korábban is az írásodból.

  • mepet

    addikt

    válasz #72042496 #63 üzenetére

    Az SSD-k élettartama az írás mennyiségével arányos. Minél többet írsz, annál hamarabb megy tönkre.

    A TR tesztelte is ezt. Max 2.5, átlagban kb. 1PB írást bírtak a 256gigások.

    Tehát, ha pl. egy 60gigás SSD-re letöltesz naponta 10gigát, akkor átlagosan 400nap után mehet a kukába az SSD. Persze ez sosem lesz pontosan 400 nap, hiszen csak a meghibásodás esélye változik.
    Egy vadi új 2 millió óra MTBF-es SSD esetén az egy éven belüli meghibásodás esélye (ebben nincs benne a DOA!) kb 0,4%. Persze ez a gyártók "igaza", tehát nem feltétlenül van így.
    Kis sarkítással élve ennyit számít, hogy mennyit írsz. A fenti példa esetén: 0.4% vs majdnem biztos, hogy elromlik egy éven belül.

    [ Szerkesztve ]

  • mepet

    addikt

    válasz Kékes525 #78 üzenetére

    Ha csak a fele igaz, akkor csak egyet adnak el az NSA-nak, a NASA nem kap. :D

Új hozzászólás Aktív témák