Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geffry

    aktív tag

    válasz Beri #14 üzenetére

    Szeretnék akkora házat ahol nem ér el mindenhova a wifi :(((

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • Geffry

    aktív tag

    válasz Beri #36 üzenetére

    Tehát ha ólomszekrényeim vannak és vasbeton falaim, nameg körülvesz legalább 5-10 geek az überwifijével akkor problémáim lesznek. :) Ez megint egy mondvacsinált, életszerűtlen szituáció.

    A gép és a router közt gyakorlatilag az egész lakás áll. Több fal, bútor, mitöbb, a fésűm is a sok kis antennájával ami bezavarhat. A szomszédokról már nem is beszélve... Namost vagy baromi szerencsés vagyok hogy hibátlan jelem van vagy valaki(k) nagyon igyekeznek bebizonyítani hogy elméletben mennyire igazuk van.

    Én nem cáfolom hogy 200-300ból egy embernek talán jól jöhet... de ezalapján ez egy szörnyen rétegcucc, kb az usb-s rakétakilövővel helyezném egy kategóriába. Van mert... van.

    A hsz-eket olvasva meg kb az jön le hogy ez se tudja belső hálón hozni a 300mbps-t, nem csak a napfolttevékenységek által blokkolt wifi.

    A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

  • erdoke

    titán

    válasz Beri #97 üzenetére

    Az a baj, hogy nem feltétlenül gyorsabb, mint a WiFi. Nálunk pl. a tetőtér (2. emelet) és a földszint között kellene átvinni 120 Mbitet, WiFi-vel általában 30 Mbps megy, de nem elég stabil az se. Mikró szépen le tudja dögleszteni a médialejátszós streamet, de szomszédoknál elhelyezett eszközök is lehetnek hasonló kedvezőtlen hatással (sorház). Ami a powerline esélyeit illeti: a tetőtér és a garázs egy fázis, a földszint és az emelet a másik kettő (nem pontosan, de nagyjából). Az emeleten és a tetőtérben ilyenkor kapcsolgat 1-1 split klíma, a földszinten két hűtő. Az nem megoldható, hogy a powerline egységek közvetlenül a fali dugaljba csatlakozzanak. Az említettek miatt nem merem megkockáztatni a beruházást, mert attól tartok, hogy még a WiFi-s 30 Mbps se lesz meg. Ezért szeretném kipróbálni, mit tud a technológia a gyakorlatban, és akkor nyugodt szívvel kezdek fúrkálni a kábelnek. (Amiből CAT5E elegendőnek tűnik, egyébként se lesz nehéz cserélni, ha mégse.)

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • iMaverick

    addikt

    válasz Beri #97 üzenetére

    Bocsi, de olyat hol írtam, hogy "nincs értelme"? Ha valaki végképp kifogy a lehetőségekből, akkor pont hogy ott van értelme ennek.

    A mostani Chip magazinban van egy jó cikk a hálózati lehetőségekről és ott gyönyörűen kijön, hogy ez a Powerline-os dolog nem kiváltja, hanem kiegészíti a mostani megoldásokat.

    Nekem inkább a zavarokra való érzékenysége és a sebessége nem tetszik. (Na jó, az ára sem.)

    A wifi sem egy sebességbajnok, hozzám sem ér már át a szüleimtől a wifi (illetve átér, csak a telefon, meg a tablet állandóan eldobálta a kapcsolatot), ezért fogtam magam, hogy ha már amúgyis áthúztam a Cat6-ot, akkor nem a számítógépbe megy bele, hanem egy TP-Link n-es routerbe, ezzel meg így "hirtelen" lett 3 plusz gigabites LAN csati is. (Most a TV-t is rá tudtam dugni a hálózatra, bár sok értelme nincs, úgyis helyileg kapja HDMI-n az anyagot.)

    Gyorsabb mint a wifi és ugyanúgy nem kell hozzá plusz kábelekkel szórakozni.

    A wifi ha más nem a laptopokhoz, smartphone-okhoz úgyis kelleni fog...

    Itt van egy jó kép, csak az a bajom, hogy a "B" szobában az aljzatba dugott Powerline-ra először egy wifi-s ketyerét kellene csatlakoztatni, az majd kiszolgálná a szoba ketyeréit. Itt a lényeg a két szoba közti távolságon lenne, ugye ha nem egymás melletti szobák, akkor a wifi nem biztos, hogy jó megoldás, helyette jöhet a powerline.

    [ Szerkesztve ]

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák