Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz pusszycat #69 üzenetére

    Nyilván azért mert mindenki a számára megfelelőbb technológia képviselőjéből választott.

    J.J. András: Az lehet hogy a hírben szereplő készülék 16:9-es, de a képen egy 5:4-es van, ezt biztosan állíthatom, nézz meg egy ugyanilyen szögből fényképezett 16:9-est.

    Puma K: Kifejthetnéd bővebben hogy szerinted miért nem jó a plazma.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • KTTech

    veterán

    válasz pusszycat #69 üzenetére

    Én lecserélném a plazmám, ha lenne reális alternatívája... de sajna egyelőre nem találtam még :( Sajnos a plazma se jó mindenre, ez is tény.

    Az OLED-ben reménykedem, de egyelőre több rosszat hallottam róla, mint jót, főleg élettartam szempontjából. Ha beválik (és nem színszűrős megoldásban lesz), és 300E alatt lesz 5 éven belül a 65", akkor biztosan váltani fogok rá (sőt, ha hozza az Eizo monitorom képminőségét - képszerkesztésnél -, akkor lehet, azt is leváltom rá - egyelőre nincs olyan LCD TV, ami ezt hozná, köszönhetően a dinamikus vezérléseknek).

    A fogyasztás másodlagos kérdés szerintem egy TV esetében (az Eizo monitorom többet fogyaszt, mint egy 40"-os "modern" edge-LED háttérvilágítású LCD TV, és melegebb, mint az 50-es plazmám, pedig csak 22"-os), a képminőség minden felett áll. Az a legjobb, amikor egy "minimál" fogyasztású TV körül ott egy rendes házimozi, ami gond nélkül felvesz 5-600W-ot, ha meg van hajtva rendesen.

    Aki dohányzik 1 hét alatt többet költ erre a "hobbira", mint én a TV-re 1 hónap alatt (a múlt hónapban a TV és az erősítő + SUB, médialejátszó, S-VHS együtt evett 51KWh-ot - külön van mérve ez a kör, naponta kb. 5 órát megy a cucc, a TV saját hangszórója még nem volt használva)...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • osztraksajt

    őstag

    válasz pusszycat #69 üzenetére

    Nekem van plazma és LED-LCD is (PS51D550, UE32D5000PW), mindkettő 5 szériájú idei modellévű Samsung, és mindkettőnek megvan a helye.

    A leden a hálóban megnézünk 1-2 sorozatrészt, arra van, de egy mozifilmet nincs az a pénz hogy azon nézzek. Szép vékony (bár a plazma is kb 1,5 centivel vastagabb), keveset fogyaszt, de kb ebben ki is merül az előnye. Ugyanaz sokkal gagyibban néz ki a leden mint a plazmán. Az BDrip avik a leden fájóan kockásodnak, a plazmán meg totál évezhető, pedig jóval nagyobb a képméret, az ezüstös feketéről meg ne is beszéljünk, a plazma után valósággal szembántó. Előtte egy FullHD 94 centisünk volt 4 évig, na ahhoz képest komoly előrelépés a képe, de a plazmához ne is hasonlítsuk.

    De van itthon S-PVA samsung CCFL monitor és LG ledes IPS, de még sima 4:3-as CCFL TN paneles is, szóval van lövésem róla hogy minek milyen képe van. De lehet itt jönni hogy ki mit látott hallott, olvasott az interneten, de én hiszek a saját szememnek és méréseimnek.

    De én befejeztem a vitát, mindenki használja azt amit akar és jónak lát.

    De ha baromságokat írsz le, hogy kazán plazma, nem kell csodálkozni hogy vitába szállnak veled.

Új hozzászólás Aktív témák