Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csobi1

    tag

    válasz Gpety #26 üzenetére

    Sajnos igaz,amit írsz. Tényleg szinte kihalt a bridge kategória. Nekem volt Fuji HS20. Canon SX50HS Most egy Nikon P900-at nyúzok több,mint egy éve. Ez a P900 egész jó képminőséget tud. Nyilván elfogadható fényviszonyok között. Sötétben nem fotózok.Várakba járok kirándulni,fényképezni. Ott jól jön a nagy zoom tartomány.
    A MILC előretörése engem nem fogott meg. Drágák. A Fuji csak erre alapoz. Van is nekik jó pár ilyen gépük a magyar fizetésekhez túl drágán. Az objektívek mind drágák és némelyik alig jobb,mint a P900-om. Volt Olympus E-PL1-em, 14-42 és 14-150 obival. Jó volt,bár nem annyival,hogy lefossam tőle a bokám. Most van egy Pentax K200D-m is. Jó kis belépő gép. A 18-55 obijával szép képeket készít,azonban az 50-200-as obija gyatra. Rosszabb,mint a bridgém. Most mit kezdjek távoli témánál egy 18-55 zoommal?
    A jó irány talán a Panasonic FZ1000 és az újabb FZ 2000. A Nikon DL 24-500, Canon Powershot G3X lehetne. Ezeknek már 1" képérzékelőjűk van és a zoom tartományuk is elégséges. A képminőségük is egész jó, akár csak az áruk. Ezek mind 300 ezer körül vagy a felett vannak. Nekem és sokaknak túl drága.
    Nekem sajnos nem jött be az objektív csereberélés. Adott helyen akár többször is. Mindig vigyázni rájuk,mint a hímes tojásra.
    Ez csak az én véleményem és nem akarok ezzel mást kritizálni. Aki akar cserélgessen.

Új hozzászólás Aktív témák