Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paci.

    tag

    Én örülök mindennek amivel kicsit is lehet spórolni. De ez csak elvi szinten sikerül, mert ugye amit nyersz a réven-otthagyod a vámon, Isten egyik kézzel ad-másikkal elvesz stbstbstb... Ha mindent összevetünk fogyasztás, beruházás (ide értve az élettartamot is) szerintem nagyjából ugyanoda jutunk. Még számítani lehet Földanya kímélésével is, de ehhez a kevesebb elfogyasztott áram mellé oda kell számolni az előállítás és a megfelelő ártalmatlanítás során felhasznált energiát és javakat. A piacnak működni kell, nincs mese. Olyan nincs hogy a kispolgár tényleg jobban járjon.

    Ezektől függetlenül vitathatatlanul hasznos találmány a led :)

    Csatlakozva előttem szólókhoz, én is a Philips mellet török pálcát, engedelmetekkel röviden meg is indokolnám. Kb 14 éve vettem egy kompakt fénycsövet, bár méretben, súlyban és árban nagyságrendekkel többe került mint egy izzó. Még saját üvegbúra alatt lakik :) Anyósóméknál került a csillárunkba, onnan a saját lakás konyhájába. Azóta lámpát is cseréltem a konyhában meg asszonyt is, de Phil ugyanúgy teszi a dolgát.
    Az autómban is Philips izzók vannak gyárilag, ('98 óta) de a fényszóróizzókon kívül egy sem égett ki. Amit cserélni kellet az az index, mert levedlette a festéket.

    [ Szerkesztve ]

    Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

Új hozzászólás Aktív témák