Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gekmage

    csendes tag

    Jó lett a tesztcikk nagyon. Alapos, gratula!

    Én ezt a F3 Ecogreent vettem 5napja, mert eléggé kinőttem már a 40gigás IDE-s másik samut / ami ráadásul már 5 éves /, most már kezdett szűk lenni. Úgy általában le akartak beszélni róla, hogy rendszervinyónak használjam mert 5400 rpm, meg estébé. De én nem bántam meg. 500 giga tárhely mondjuk nekem személy szerint túl sok, csak nemigen találtam kisebb vinyót, amiben meg is bíztam volna.

    Mentségemre szóljon hogy linuxom van. ;-). A rendszerpartíció mérete 2-3 giga között változik, attól függően, hogy éppen miket pakolok rá, vagy pakolok le róla. Most a kernel forrás miatt alulról súrolja a 3 gigát.

    ----------

    És így a cikk után is ezt vennék, sokakkal ellentétben. Igen, lassabb mint pár vetélytársa a tesztben, de vegyük észre, hogy itt azért másodpercekről van szó, ami őszintén szólva nekem valós használat mellett személy szerint valószínűleg fel sem tűnik, mint különbség adott esetben.
    Nekem többet ér az, hogy üresjáratban inkább 5400 rpm, mint 7200. Pl. Kevesebb pörgés -> hosszabb élettartam (?), halkabb / éjszaka nemhátrány/. Kinek ez, kinek az.
    És mivel legutóbb is bevállt itthon a samu (5 évet húzott ill. még húz is le, de nem tudom még mi lesz a további sorsa), ez eldöntötte a kérdést végül.

    Egy 10-15 msp-vel lassabb bootolás meg hát őszintén nekem seckojedno :D.

    Pláne mivel khmm..., mivel havonta/2havonta (ha) bootolok nagy átlagban egyszer, még ez sem vág földhöz. (addig suspend to ram =felfüggesztés memóriába különféle okok miatt). Ki lehet bírni. :-)

    r=1 vagyok, de ugatok

Új hozzászólás Aktív témák