Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imi3estNew

    csendes tag

    Én BlackFiday-on rendeltem egy ilyet 55"-os méretben, két napja jött meg. Egy 40-es kb 8 éves samsungot váltott (az se volt csúcs kategória), de jópár dologban van visszalépés is sajnos. Kicsit többet vártam, azt hittem mindenben jobb lesz mit a régi.
    Ami nem tetszik:
    - A média lejátszó része nem igazán támogatja a formátumokat. Pl nincs dts hang, így kb minden második mkv-nál nincs hang. (usb és dlna lejátszásnál) Régebbi avikkal se nagyon boldogul, bár ezt nem annyira teszteltem csak olvastam. Ezért ha letöltött filmeket akartok nézni akkor érdemes valami külső lejátszóval megoldani. (Ez egyébként az összes 2018-as Samsung-ra igaz)
    - Elég fura hangja van, kb mintha egy papírdobozból szólna.
    - A feketéje nem túl jó, a régi TV jobbnak tűnt.
    - Oldalról nézve észrevehetően rosszabb a képe, ezért szemből ajánlott nézni
    - Kontrasztjavítást csak 3 lépésben lehet állítani, a Legerősebb már túlzás, a közepes meg kevés.
    - Nem lehet a időpontot megadva tekerni a filmben
    Ami tetszik:
    - 4k(+hdr) forrással tényleg szép képe van, látható a különbség FullHD-hoz képest. (főleg közelről kb 2 méterről)
    - FullHD és 720p tartalmak is viszonylag nézhetőek rajta
    - Én kb 3.5 méterről nézem, és itt azért érezhetően jobb az 55"-os méret a 40-hez képest.
    Összességében kicsit többet vártam, de ha a média lejátszást megoldom akkor jó lesz ez :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák