Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freemanone

    őstag

    Ez egy jó hír! Ha idén elkezdik a dömpinget jövőre már lesz használható áron 55"-es 4k megjelenítőm. Monitornak pont tökéletes lesz.
    Az meg, hogy nem lesz rá tartalom, ne vicceljetek már! Elég az FHD a filmeknek. Nem azért kell a több pixel.

    A gyűlölködőknek: (vonuljatok ki a technika fejlődésének útjából)
    Általános iskola első osztályában az informatika tanárnőm a kezembe nyomott 2 lapot amire rajzolt 1-1 almát. Majd letett elém egy négyzetrácsos füzetet és megkért, hogy vágjak ki 2*2-es négyzeteket és 1*1-es négyzeteket is.
    A feladat az volt, hogy az alma körvonalát követve rakjuk teli "pixelekkel".
    Szerintetek melyik alma nézett ki jobban? A 2*2es vagy az 1*1-es négyzetekből álló?
    Aki szerint felesleges a 4K fogjon meg egy új ipad-et tegyen mellé egy akármilyen másik tabletet és mintha újságot olvasna szépen hajoljon fölé és mondja meg, hogy mit lát. Ha nem lát különbséget akkor tegye fel a szemüvegét. Aki meg még mindig CRT elől küldi a fujj 4K hozzászlásait hát az.... "egészségére"!
    Mondjuk az is vicces, hogy telefonokban a 480*854-es felbontás van 4"-on, és ezt már néhány topicban gyengusnak ítélik meg. Viszont élénken emlékszem még amikor 14"-os CRT monitorom nem tudott többet 800*600-nál, hogy mennyire irigy voltam mindenkire az 1024, meg 1280-as felbontásokkal használta a gépét.

    (#10) lorinser: Azok sajna baromidrága 24/7-es üzemre tervezett cuccok és a színvilágukról inkább nem mesélnék! Valamint arról sem, hogy mennyire ocsmány a 60"-os FHD képe 2-3m-ről..... van egy pár belőle itt a cégnél. Tárgyalóban ami alapból 4*5m alapterületű nincs sok választásod. Nameg nem is filmezésre van....

  • freemanone

    őstag

    válasz atus72 #19 üzenetére

    Hát ez LoL :DDD
    vicces fiú vagy Te! A 30cm-es kommented alapból epic fail, mivel két ugyanolyan eszköz volt a hasonlatomban és mindkettőt 30cm-ről nézed. Szövegértés egyes!

    "100K-s tv-re is szükség van ugye?" akár, de az már feleslegesnek mondható
    "Te akkor biztosan a célközönsége vagy a 20Mpx-es" a kettőnek baromira nincs köze egymáshoz! Ámbár ha a 4K-s érzékelőt hoztad volna fel......
    "És a gondolatmenetét folytatva miért nem 1mm x 1mm-es négyzeteket vágtál ki?" ha szeretnéd próbáld ki, a példa tökéletesen szemlélteti azt amit szerettem volna átadni, mások megértették.
    "Értem, tehát a cél a végtelen felbontású tv?" Ezt ugyan másnak írtad, de igen, valami olyasmi, tudod mint a tárgyak amikor közelíted felé a fejedet nem lesznek recések és hasonló.
    Utoljára pedig, már lassan 2000napja vagy a fúrumon regisztrálva és még mindig nem sikerült megtanulni használni a funkcióit? Netán nem láttad a pici felbontástól? ;]

    (#25) BiP: Egyenlőre csak reménykedek. Amúgy az 500k-s árban már kiegyeznék egy 55"-es 4K-s megjelenítősél.

    (#27) Jim Tonic: Nagyon szívesen! Mint ahogy az sem zavar, hogy a volt 40"-os TV-men többnyire 720p-ben néztem a filmeket 4K-n sem fog zavarni ha csak 1080p-s filmeket nézek. Azért adtam el azt a TV-t, mert baromira zavart a felbontása monitorként. Nekem egy "vacak" 55"-os legalább 4K-s megjelenítő kéne több DP / HDMI portal minden nyavajás extra vacak nélkül, de ilyen nincs a piacon! Ha TV-t akarok belőle csinálni dárugom egy set top box-ra vagy HTPC-re mindegy. Ha meg egyéb célra kell akkor más eszközre dugom rá. A TV mint eszköz remélem hamarosan megszűnik és én választhatom ki, hogy azt a bizonyos megjelenítőt milyen célra akarom használni. Ezzel az árakon is nagyon sokat lehetne faragni. Meg az eszközök meghibásodása esetén is olcsóbb szervízköltség, esetleg csere.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz atus72 #34 üzenetére

    A határ kérlek a szemed érzékelési képessége! És hidd el sokan vannak akik pl 55" környéki megjelenítőt 2-3 méterről szeretnének nézni de az egyenlőre pixelháború.

    (#35) atus72:
    Idézek magamtól, mivel látom csak a felét sikerült még mindig elolvasnod a mondatnak:
    "Aki szerint felesleges a 4K fogjon meg egy új ipad-et tegyen mellé egy akármilyen másik tabletet és mintha újságot olvasna szépen hajoljon fölé és mondja meg, hogy mit lát."

    Majd ugyanezt TV-vel 55" FHD vs 4K 2m-ről! De nem gondoltam, hogy ennyi logikád sincs....

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    Rugaszkodjatok már el a filmnézéstől könyörgök....! Oké, hogy van benne TV adás vételére alkalmas modul is, de egy "TV" már rég nem arról szól, hogy megy rajta a video aztán gombnyomásra másik.....
    Én monitornak szeretném használni! :)
    A filmnézés nagyon sokadlagos..... arra elég az FHD is, amíg nincs nagyobb tartalom, de még utánna is....

    (#40) atus72: Na látod ebben kiegyezhetünk :))

  • freemanone

    őstag

    válasz Shady313 #47 üzenetére

    +1 :K ezt szerettem volna én is elmondani, de valahogy nem sikerült ilyen szépen kifejtenem. :R

    Aztán ha már Wall-E.... én a Matrix-ot, vagy az "i, Robot"-ot jobban félem. De persze egyiket se szeretném.

  • freemanone

    őstag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Nagyon szépen fejlődik a lézeres szemkorrekció is manapság! :DDD
    Legalább a szemészeknek is lesz kenyerük!
    Nade, ahogy már mondták előttem is, valamit valamiért!

  • freemanone

    őstag

    válasz mzso #56 üzenetére

    Ha tudsz olyat szólj, elég sokat szánnék rá! :D De legyen benne auto fókusz, min 10x optikai zoom, és interaktív módon felmérje a terepet körülöttem, címkézzen mindent.
    Igazából mint a google utolsó szemüvege csak zoom-al megspékelve és szem lencsként! :DD

    Egyébként nem pont a TV-s 4K, de az ilyen és ehez hasonló kis méretű hatalmas felbontású kijelzők pont az ilyen technológiák előfutárai. Amíg nincs hajlítható átlátszó kijelző amiben (nem tudom mekkora kell hozzá egész pontosan) nincs mondjuk 4K-s kijelző nem tudja átverni a szemedet, hogy a távolba fókuszáljon és ne egy elmosódott pacát láss.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz Zirowe #60 üzenetére

    Nem a film nézés miatt kell.... arra tökéletesen elég az FHD, nameg nem is a vérpista gamerkedés miatt.
    Napi otthoni netezés és munka céjlából sokkal inkább. :K
    Arra baromi jó lesz, ha lehet majd kapni őket széles választékban! :))

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz Zirowe #65 üzenetére

    Én baromira örülnék egy 55"-os munkafelületnek. Van pár ismerősöm is aki szintén. Persze ez is egy rétegigény. A legtöbben el se tudják képzelni mit lehetne vele kezdeni.
    Egy-két példa a teljesség igénye nélkül: van 10 server, ami clusterbe van kötve. Ez 10 putty ablakot igényel egy olyan változtatás esetében amikor szükség van mindre egy időben, mert sorban kell végrehajtani a dolgokat, kényelmetlen váltogatni a tálcán, mert könnyű belekavarodni. Próbáld meg őket úgy elhelyezni, hogy ne kelljen a tálcán váltogatni közöttük, de lásd kényelmesen az összeset! Nem fog menni; tapasztalat, hogy egy 16:10-es FHD monitoron 9 ablak fér el legfejlebb kényelmesen. Van amikor ettől több ablakra is szükség van.
    Video vágásnál natívan tudnád lejátszani az FHD tartalmat és még mindig elférne az összes kezelőpanel.
    Komolyabb (több)100+ lépésből lépésből álló üzleti logikával rendelkező alkalmazások írásánál, meg tudnád jeleníteni az összes kapcsolatot szemmel könnyen átlátható méretben.

    Szóval had szóljam már le az FHD felbontást akármekkora méretű megjelenítőn, mert elegem van a minimum 1 de általában 2 külső monitorból. 55" 4K 1,5-2m-es távolságból nagyon szépen betöltené a látóteremet és lenne elég pixel, hogy minden kiférjen.

    (#66) atti_2010: 40"-on használtam egy jódarabig monitorként egy samu tv-t és nem volt fárasztó, asszony se panaszkodott, csak az elején kb 1hétig, hogy minden túl nagy.
    A fogyasztás.... ezt sokmindenre rá lehetne húzni.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz BiP #68 üzenetére

    4096 x 3072 az még mindig több mint 2560x1600. Had ne mondjam, hogy közel 4x akkora területet kapsz. Ha a szinek miatt felelnek meg jobban a célnak akkor azt mondanám, hogy grafikai munkákra! A többinél a felbontás számít..... tőlem lehet fekete-fehér is szürkeárnyalatosból. Ha nem akkor világosíts fel.

  • freemanone

    őstag

    válasz Cyberpunk #72 üzenetére

    Már szemeztem vele, de üszke 6,5misi ha jól emlékszem! :D

    (#70) BiP: Köszönöm, de ismerem a piacot és mint már említették előttem, szeretném száműzni a tördelt megjelenítést! :K

  • freemanone

    őstag

    válasz atti_2010 #76 üzenetére

    Igazából azért érdekes a TV megoldás, mert kategóriákkal olcsóbb lesz, mint pl a nemrég linkelt Ezio vagy akármelyik professzionális monitor ekkora felbontással. Az meg hogy nem a legjobb a panel, amennyiben nem grafikai munkára kell, szerintem elhanyagolható különbség. Az ára viszont nagyon nem.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz Cyberpunk #79 üzenetére

    Igen... politikusnak, végülis hazudni nem olyan nehéz! :DDD

    Nekem bejött volna.... ha a felbontás nem olyan pöttöm panka.....

    Cockpit 3*32"ból?! Te beteg gémer Teeee :DD
    Bár már én is játszottam a gondolattal, csak ahoz kéne egy quad CF! Najó egy dual SLI/CF is megtenné! :DDD Majd ha megállapodok egy helyen akkor esetleg, addig maradok a notiknál! :))

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz lorinser #82 üzenetére

    Baromijó a betekintési szöge és nem megy tönkre 1-2 év alatt 24/7 üzemben. Gyakorlatilag közel 180°/180°. De a szinvilág nagyon fakó. Ja és nem mellesleg nem recseg ropog ha mozgatják! Van itt 3 darab amit hol állványra tesznek hol csak asztalra pakolják fel.... naponta pakolgatják őket. Meg majdnem minden tárgyalóban pihen belőle 1-1 60"-os.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz mzso #84 üzenetére

    "Már akinek. Van akinek elég a 0 pixel is. (Könyvet olvas)."
    Így van, ez ugye erősen szubjektív!

    "A TV meg nem netezésre és végképp nem munkavégzésre lett kitalálva."
    A TV addig volt TV, amíg nem nőtte ki magát gigászira és került bele mindenféle "okos" (hányok ettől a kifejezéstől, de nem tudok jobbat jelenleg) funkció. A mostaniak pl alapból internet képesek ugye....
    A nagyobb felbontás, nagyobb átmérő: naná! végig 55"-ról beszéltem, ez is inkább azért mert az eddigi árazásokból indulok ki. Azért a plusz 5"-ért rémesen nagy felárat kértek az 55"-osokhoz hasonlítva a 60"-osokat közel azonos kategóriában.
    A mondandód másik része pedig mintha egy enyhe megalomán érzetet sugallana! :DDD
    De mozizásra hasonlót tervezek majd amikor letelepszek valahol.

    [ Szerkesztve ]

  • freemanone

    őstag

    válasz Jim Tonic #97 üzenetére

    Megnéztem a kalkulátort és leírnék egy kis saját tapasztalattal vegyített tényt a linkelt oldal alapján:
    40" TV kb 1,8m-re volt előttem FHD felbontással. Ha előrehajoltam, azaz kb 1,5m-re csökkent a nézési távolság, (nem filmnézésnél, hanem állóképnél) már láttam a képpontokat, ennél közelebb meg vitán felül mindenki ismerősöm látta. A kalkulátor szerint az optimális nézési távolság, ahoz hogy teljesen élvezni tudjam 5 láb vagy közelebb. Ami ugye egészen pontosan 1,52m. Erre mit mond a tanulmány? Nem olvastam el az egészet ezt bevallom, csak a kalkulátort néztem meg. Szóval ez a "X feet or closer for full benefits", hát őszintén szólva nem győzött meg.
    Már maga a megfogalmazás is elég érdekesen hat. Először ír egy optimális távolságot, majd mondja, hogy vagy ettől közelebb ugyebár. Namost ha beülök 1m-re a TV-től a periférikus látásom még mindig nincs kitöltve teljesen a képernyő által, viszont a kép már zavaróan ronda. Viszont azt is írja, hogy 2 láb azaz 60cm-ről lehetne kiélvezni a 4K-t. Ez ugye nevetséges nézési távolság, mert itt már forgatni kell a fejedet. Tehát ebből kiindulva 2-5láb között, azaz 60cm - 150cm között van értelme az FHD-nek 40"-on. Ezt nem bírom összeegyeztetni, de kérlek javítsd a logikámat, ha valahol hibáztam.

    Hozzáteszem, hogy videonál szerintem otthon nincs szükség 1080p feletti minőségre. Így a klasszikus értelemben vett TV-knél értelmetlen a 4K, de ha már okos TV amin a napi netezést is végzi az ember esetleg, akkor erősen ajánlott, a homályos, recés szélű szövegek elkerülése végett. Bár még a klasszikusoknál is ugye ott van a teletext, az is elég borzalmasan tud kinézni. :K

Új hozzászólás Aktív témák