Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz sebgutkopf #29 üzenetére

    A Dellnél a Custom mód működése hagy kivánnivalót maga után, felejtős. De nem számít, hiszen ott vannak a Standard, Adobe RGB és sRGB módok. (Sokan nem tudják, hogy bármilyen módot lehet kalibrálni, nem kell ahhoz manuális RGB állítás, a fehéregyensúly a kalibrációs LUT által is beáll a helyére.) Korábban én is teszteltem az U2410-est, a blogomban megtalálod, vannak kalibrációs grafikonok is.

    (#36) fluiid: Nem zavar a black crush a PVA-kon? :F

    (#41) janos666: Ez végülis igaz, bár úgy vettem észre, ez lényegében kimerül abban, hogy a fehéregyensúly picit el fog térni a kívánttól. A rossz kalibrált értékek viszont szerintem nem ettől voltak (ettől még lehetne jó), hanem amit fent írtam.

    (#51): "Az egyik 23"-on 1920x1080-as e-IPS, 6-bit + A-FRC"

    Ezt honnan vetted? Szerintem tévedés, semmi jelét nem láttam ennek.
    Az egy másik dolog, hogy a belső feldolgozás 3x10 bites és a natív 3x8 bitre rászámol 2-2 bitet dithereléssel, de ez is csak jót tesz neki, mert a 3x8 bit önmagában kevés.

    (#48) krisi047: A kolléga egy fontosat kihagyott, illetve nem emelt ki: az U2410-esben széles gamutos panel van, ami azt jelenti, hogy minden szín tisztább és élénkebb rajta (a vörös valóban vörös, nem olyan tégla-szín, mint a szokásos sRGB-s, stb. -- szóval, nem egyenértékű és nem is utánozható azzal, ha sRGB-ben feltolod a szaturációt). Mozifilm nézésre állati jó. (De nagyon jól tudja szimulálni a monitor az sRGB-t is, ha arra van szükség.)

    (#54) Gergosz2: Ezekben másfajta, jobb minőségű panelfajta van (az IPS egy újabb változata), mint az átlag monitorokban (TN). Rébebben az ilyesféle panelekkel szerelt monitorok mégdrágábbak voltak (illetve ma is még jóval drágábbak a professzionális felhasználásra valók, amik mégtöbbet tudnak).

Új hozzászólás Aktív témák