Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Gyorsan futottam csak át a cikket, de ha jól látom hogy nem vizsgáltátok a sávosodást. Mert akkor az eléggé nagy kár. Az Eizo monitorok egyik lényeges tulajdonsága épp az szokott lenni a kommerszel szemben, hogy nem (nagyon) sávosodnak.

    És ha már profibb monitorokat is teszteltek, szerintem nézhetnétek a "VA shadow" jelenséget is. Ez az amikor a kép középen sötétebb (főleg sötét színeknél látszik), és amiért sok grafikus nem is akar VA-t használni. Érdekes lenne látni, hogy ebben eltérnek-e a VA-s panelek. Erre anno adtam egy tesztképet is -- ha kell még egyszer előkaparhatom.

    Amúgy ígéretes monitor, csak azért hihetetlen, hogy nem bírnak kezelőszervet tervezni (pl. nem tudom láttak-e már olyat, hogy négy irány kör alakban elrendezve, középen egy "enter", jobb felső sarokban meg egy "back/escape" -- azt nem kell látni ahhoz hogy navigálj vele, meg egyértelmű is), meg hogy megint csak 1 custom mód van (gondolom az előre definiáltakat nem lehet módosítani). Ez még elmegy olyan taknyosoknál akik kommersz monitorokat terveznek, de elég abszurd ebben az árkategóriákban.

  • ddekany

    veterán

    válasz fLeSs #8 üzenetére

    "Megnéztem a gradienseket, és a zöld nem volt tökéletes."

    De a többi meg minden értelmes beállításnál tökéletes volt, ideértve a szürkét is? Mert az akkor igen jó, szóval pozitívabb színezetet is adhatnátok annak a bekezdésnek. Amúgy milyen tesztábrát használtatok? Az nagyon lényeges, mert vannak szánalmas grádienses tesztábrák, ahol eleve nem egyenletesek a lépcsők szélességei, meg túlságosan el vannak nyújtva a lépcsők, stb. Ja, és vajon beleszólt vmi a videókátya "LUT-jába"? Akár hibás gyári beállítsú driver, mert pl. láttam olyat nemrég nVidia-éknál. Akkor aztán a DVI-n, ami eleve csak 256 fokozatú, jó kis ugrásokkal megy a kép a monitorba.

    "Megnéztem azt is, hogy látható-e ditherelés, de nem, szal ebben normális 8-bites panel van."

    Reménykedjünk hogy igen... de amúgy ez nem ilyen egyszerű, mert a 6 bites FRC-s VA panelen (a TN más tészta) nem biztos hogy konkrétan látod a csalást. Mondjuk akkor kit érdekel, mondhatnánk... de pl. egy valódi 8 bites panel és még afelett dithering (ideértve FRC-t is), az már különbség.

    Aprópó... alacsonyabb kontrasztoknál színismétélés van? Tehát amikor két egymás mellet lévő szürkeárnyalat pontosan ugyan úgy néz ki. Na csak mert abból is lehet levonni következtetéseket, hogy hány színt is tud a panel.

  • ddekany

    veterán

    válasz Dr. Akula #13 üzenetére

    Nem tudom hány ms valós válaszidő az elég a szemnek (mert 1000 ms / képfrissítés aligha, hiszen akkor szinte folyamatosan átmeneti képet látsz mozgáskor), azt meg pláne nem hogy egy x ms-nek írt panel valójában mikor hány ms, de egy 5-8ms-nek írt VA-s panelen simán látszik az utánhúzás, főleg ha CRT után ülsz át.

  • ddekany

    veterán

    válasz LonGleY #55 üzenetére

    A világító gombok valóban még rosszabbak lettek volna... de, miután a "joystick-es" elrendezés állítólag nem férne el (lehet, bár szerintem dehogynem... ha már látott vki mobilt, onnan pl. lehet lesni), vagy dizájnilag nem néz ki jól [sóhaj], itt ismét felhívnám egy űrtechnológiából ismert fejlesztésre a figyelmet: ... [dobpörgés] ... a gombsor, ami mögött a LED csak akkor gyullad ki rövid időre, ha előtte megnyomtál valamit! Hoppá! Ja, de mit kéne megnyomni először... amit akarsz persze, a menű gomb pl. ártalmatlan. De, OK, ha más nem, hát világítótoronyként ott az a büdös powerled, tegyenek mellé egy "villanykörte" gombot. Vaáú, váú, nóbeldíjat érdemlek, komolyan! Ez több másodperc kutatómunkámba került! :W De úgy egyébként 1001 más megoldás lehet még, és egyszerűen nem igaz, hogy ez nem lehetne normálisan a vizuál design rombolása nélkül. Ezeket a véletlenszerű ostobaságokat (amikhez aztán ragaszkodnak, mert az szar -- lásd gomb nélküliség Samsung-nél) szerintem azért csinálják a cégek, hogy kiborítsák a még gondolkodó embereket, hiszen ők közellenség... :)

  • ddekany

    veterán

    válasz dezz #52 üzenetére

    Mindenek előtt: a sávosódás teszek megismétlése szerintem kívánatos lenne. Akit ezért érdekel ez az olcsó Eizo, mert grafikázna de nem milliomos, azt bizonyosan érdekelné.

    "Vagy esetleg nem az Eizo által adott képnézegető programot használtátok? Na az viszont a szemétbe való, mert overlay-on jeleníti meg a képet"

    :Y :O De komolyan, ezeknél a cégeknél kötelező néhány szellemi fogyatékost alkalmazni műszaki döntéshozóként, vagy hogy van ez?

    Egyébként a tesztelésre való grádiens az megint egy annyira nehéz kérdéskör, hogy kevés cég tudja megoldani... Én azonban 200 fős teamemmel és a NASA bevonásával ( :) ) kifejlesztettem néhány használhatót: [link]. Szürke, csak R, csak G, csak B. Na most tényleg nem azért mert "éééén csináltam", de ezekről legalább tudom, hogy nincsenek elb.

  • ddekany

    veterán

    válasz fLeSs #59 üzenetére

    "Az átlós zöldben volt sávosodás az MLaca tesztprogramjában"

    Tehát az enyémen (függőleges grádiensen) nem sávosodik a zöld, de ferdén meg igen? Ez azért elég furcsa. Nem lehet hogy valami baja van annak a ferde grádiensnek?

Új hozzászólás Aktív témák