Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz fLeSs #8 üzenetére

    "Megnéztem a gradienseket, és a zöld nem volt tökéletes."

    De a többi meg minden értelmes beállításnál tökéletes volt, ideértve a szürkét is? Mert az akkor igen jó, szóval pozitívabb színezetet is adhatnátok annak a bekezdésnek. Amúgy milyen tesztábrát használtatok? Az nagyon lényeges, mert vannak szánalmas grádienses tesztábrák, ahol eleve nem egyenletesek a lépcsők szélességei, meg túlságosan el vannak nyújtva a lépcsők, stb. Ja, és vajon beleszólt vmi a videókátya "LUT-jába"? Akár hibás gyári beállítsú driver, mert pl. láttam olyat nemrég nVidia-éknál. Akkor aztán a DVI-n, ami eleve csak 256 fokozatú, jó kis ugrásokkal megy a kép a monitorba.

    "Megnéztem azt is, hogy látható-e ditherelés, de nem, szal ebben normális 8-bites panel van."

    Reménykedjünk hogy igen... de amúgy ez nem ilyen egyszerű, mert a 6 bites FRC-s VA panelen (a TN más tészta) nem biztos hogy konkrétan látod a csalást. Mondjuk akkor kit érdekel, mondhatnánk... de pl. egy valódi 8 bites panel és még afelett dithering (ideértve FRC-t is), az már különbség.

    Aprópó... alacsonyabb kontrasztoknál színismétélés van? Tehát amikor két egymás mellet lévő szürkeárnyalat pontosan ugyan úgy néz ki. Na csak mert abból is lehet levonni következtetéseket, hogy hány színt is tud a panel.

Új hozzászólás Aktív témák