Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    Gyorsan futottam csak át a cikket, de ha jól látom hogy nem vizsgáltátok a sávosodást. Mert akkor az eléggé nagy kár. Az Eizo monitorok egyik lényeges tulajdonsága épp az szokott lenni a kommerszel szemben, hogy nem (nagyon) sávosodnak.

    És ha már profibb monitorokat is teszteltek, szerintem nézhetnétek a "VA shadow" jelenséget is. Ez az amikor a kép középen sötétebb (főleg sötét színeknél látszik), és amiért sok grafikus nem is akar VA-t használni. Érdekes lenne látni, hogy ebben eltérnek-e a VA-s panelek. Erre anno adtam egy tesztképet is -- ha kell még egyszer előkaparhatom.

    Amúgy ígéretes monitor, csak azért hihetetlen, hogy nem bírnak kezelőszervet tervezni (pl. nem tudom láttak-e már olyat, hogy négy irány kör alakban elrendezve, középen egy "enter", jobb felső sarokban meg egy "back/escape" -- azt nem kell látni ahhoz hogy navigálj vele, meg egyértelmű is), meg hogy megint csak 1 custom mód van (gondolom az előre definiáltakat nem lehet módosítani). Ez még elmegy olyan taknyosoknál akik kommersz monitorokat terveznek, de elég abszurd ebben az árkategóriákban.

Új hozzászólás Aktív témák