Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz - = Zk = - #167 üzenetére

    Szerintem meg jó ez a magszám növelés, az intel évekig adok 4 mag 8 szálat. És semmi se változott, csak generációnként 5% plusz. Láthatjuk is a eredményét hogy a Zen mennyire inspirálta az intel a válasz adásra.

    Azért hogy erősebb processzorok vannak/lesznek forgalomba ez jó mert előbb utóbb a játékok is alkalmazkodnak hozzá. + Processzor erőből nagyobb látótávolság/jobb MI, de akár jobb fizikai és valóra válhat.
    Így azért lehet majd mire befogni a plusz processzor erőt, ami senkinek se hátrány más felől időt állóság véget is jobb.

    Ahogy elnéztem youtube kommentszekcióba is. Egy Ryzen 2600 vs I5-9400-ból is a Ryzent tartják future proofnek, a SMT szállak miatt. AMD jókor jött be a piacra és van is rájuk kereslet, így már megéri fejleszteni.
    A zen 3000 széria nyilván addig fog felboostolni ahhoz nem fog elszállni a fogyasztás. Azonos órajelen már most is egálba van úgy nagyjából a Zen+ a intelel. Az intel magasabb órajel miatt tudja megverni néhány játékban a Ryzent. Ha a Zen új genje valóban felülmúlja ipc-ben az intelt és az órajel is emelkedhet legrosszabb esetben is azonos teljesítményt fog nyújtani. De lehetséges az is kicsit rá felül mis múlhatják, itt az előbb írta egy tag a Zen 2 az Ice Lake ellen készült. Az intel 2021-ig 14++++++++++-al fog szórakozni ő is csak magszámot fog növelni de csak 10 magig.

    Egy 12/24-es Zen 2 4,4 ghz-en ha valóban durva teljesítményt tudna 350 dolcsit is lazán megérne.

    Én egyenlőre az AMD-nek szavazok, ők azok akik most főként valójában fejlesztenek. Intel csak picit reszelget és magszámot emel 2021-ig , bár nyilván tönkre menni nem fognak. Majd 2022 táján ha jön a 10 nanométer akkor lehet egy nagyobb teljesítménybeli előre ugrás ismét. Az mekkora poén voltam hogy 2021 táján lejön a hír az intelnek gondjai vannak megint a 10 nanométeres gyártó sorával és jön a 14 nanométer+++++++++++++++ 2022-ben. Ezt csak viccnek tartom, de azért van rá esély hogy beválik. :DDD

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák