Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz Bici #150 üzenetére

    Emiatt már nem aggódnék. Néztem a mindfactory (német) eladásait, találtam japán, francia és usa eladásokat. DIY szegmensben nagyon jól áll. Notebook és szerver vonalon nem sikerült még igazán eredményeket felmutatni eladások tekintetében.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Bici #150 üzenetére

    Szerintem pont nem AMD-nél van a nagy baj, ha már az egyszálas játékokat hoztad fel.

    Mivel Intelnél az elágazásbecslés, és az OoO végrehajtás elég agresszíven működik, valóban több darab frame-et tud legyártani egységnyi idő alatt. De függően attól, hogy éppen milyen találati aránnyal, milyen hatékonyan működnek ezek az IPC-t fokozó funkciók a CPU-ban, az egyszálas kód ciklusról-ciklusra, frame-ről fram-re eltérő sebességgel tud futni.

    Ez a legtöbb egy szálra támaszkodó játék esetében, valamilyen elkerülhetetlen, rendszeresen visszatérő microlagot tud okozni.

    Én nem vagyok meggyőzve arról, hogy intel ezen megoldása, amivel a CPU teljesítményét fokozza, annyira optimális lenne egyszálas játék futtatására.
    Igaz, hogy kisajtolja a lehető legtöbb több frame-t a CPU-ból, de a microlagok, gyorsulások/lassulások miatt a gameplay fokozott sebességűnek, kontrollálatlannak és fárasztónak/idegesítőnek hat.

  • arn

    félisten

    válasz Bici #150 üzenetére

    A sajat gepet epitoknel eleg erosek mar most is az amd pozicioi, az oemek meggyozesevel lehet a reszesedesen nagyot lenditeni.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Bici

    félisten

    válasz arn #153 üzenetére

    Duracellm..., arn: Igen, nem is feltétlenül a DIY eladásokkal van a baj, hanem pl. a laptopokkal.
    Amíg az a hír járja (ha nem is igaz), hogy az intel jobb egy szálon, azaz játékra, addig az AMD-nek dolgoznia kell az ügyön, szerintem. Marketing, tesztek villogtatása, vagy akkora előzés, ami elég nagy port kavar, hogy a lassabb gondolkodásúak is észrevegyék.
    Az OEM-ek, szerintem azért nem raknak AMD-t a notikba, mert nem tudják, hogy ez a viszonylag jó felhozatal egy, vagy öt generációig fog tartani - amíg nem látják biztosítva az új design (AMD-hez külön hűtés) megtérülését, addig nem invesztálnak bele.
    Esetleg igazság is lehet abban, amit a szóvivők mondani szoktak, hogy "nincs kereslet az AMD-s notikra."
    Ez mondjuk igaz is lehet, mert pl. a Lenovo sok laptopja sokkal gyengébben muzsikál AMD procival, mert az intellel azonos hűtés miatt belassaul a gép. Ebből számomra az következik, hogy a sima Ryzen még mindig több hőből oldja meg a feladatokat. Ezek után elhiszem, hogy a júzerek nem keresik, hiszen olvastam olyan tesztet, ahol kifejezetten azt javasolják, hogy a tesztelt AMD-s laptop inteles variánsát vegyék a júzerek.

    Igaz, ez már nem is feltétlenül az IPC témája, elkalandoztam picit, sorry. :B

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • TeeJay

    félisten

    válasz Bici #154 üzenetére

    OEM-ek azért nem raknak AMD-t mert Intel megkente őket hogy ha csak Intelt raknak akkor kedvezményt kapnak meg a fejesek kenőpénzt és hát akkor is Intelt fognak rakni amikor az AMD már fele áron fog 2x gyorsabb procit adni mert az AMD gondolom nem tejel
    annak akinek meg az előző meg az azelőtti laptop is Intel procis volt fogalma sincs arról hogy AMD is létezik
    és az új asztali meg szerver procijuk olcsóbban ad nagyobb teljesítményt mint az Intel

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • xeon forever

    addikt

    válasz schwartz #18 üzenetére

    Hmm. Uccso bios update ota nincs ilyen jellegu problemam. Ezert is jo a 2K USD worksatainoooon. Hasznaltam 80k huf.... ..... :o

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • carl18

    addikt

    Úgy látszik csak nem akar összejönni, 2021-ban meg bejelentik még két széria fog megjelenni 14 nanométeren :DDD 14 nm++++++++++++++++++++++++++++++. Azért ezt érdekesnek találom mert ha a Zen 3000 széria valóban azt tudja amit a pletykák szerint akkor az intel nagy bajban van. A 9000 széria nem fog tudni helyt állni a következő Zen generáció ellen, ár-érték arányban semmikép. És az intel a következő generációt csak jövőre dobja piacra.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #157 üzenetére

    a gond az, hogy a zen2 már az ice lake ellen készült amd részéről, és ott is a "legrosszabbra felkészülve" ha esetleg erősre sikeredne az ice lake ... csak közben az intel terméke nem készült el, így... hiába csak maximum "egyenlőre" lett volna tervezve ( kb. a mostani ryzen 2000 és core 9000 közötti arányokkal), végül ellenfél nélkül jelenik meg és emiatt "földbedöngölős" lehet a végeredmény ... így lehet a 16magos meg se jelenik csak fél év késéssel.. és nem mert nem tudna megjelenni, hanem azért mert "minek sietni" ...

    és persze nem ül az amd se tovább malmozva, készül a következő generáció ... a zen3 csak inkább ráncfelvarrás (plusz smt4.. ami az se biztos, hogy asztalra jön egyáltalán mint funkció), a zen4et nagyobb ugrásnak ígérik... de így folytatva az ice lake ha a zen3 ciklus idejére jelenhet meg ... aztán .. lehet már nem is jön csak valami más ami utána jönne...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Sinesol

    veterán

    válasz DraXoN #158 üzenetére

    Még ha tenyleg igaz is a 10-15 % ipc novekedes, még akkor is messze van a földbedöngölestől, nem tudom miert kell ez a felesleges tulzas. Ugyanekkora novekedeseket korabban csak lesajnaltunk Intel fronton, hogy lett most megis hatalmas dolog? Ha minden jolmegy, akkor kb Intel szinten lesz, talan picit elotte.
    Persze egyre több magot kapunk, dehat mar most is ott tartunk, hogy alig hasznalja valami ki a sok szálat, főleg az átlagfelhasznalo szemszogebol nezve. Az egyetlen kérdéses dolog az arazas, a csucs mar igy is közelit a 100k-hoz, nyilvan most meg erosebben fog majd a toll.

    [ Szerkesztve ]

  • carl18

    addikt

    válasz Sinesol #159 üzenetére

    Azért az elég erős kijelentés hogy senki se használ több szálat. Egyre több játék cím mozgat meg akár 12 szálat is ha olyan a helyzet. Más felől én is csak hobbi felhasználó vagyok még is azért az ember észreveszi nem csak 4 magból áll a világ. Nyilván ha elterjednek a sok magos cpu-k akkor az alkalmazások is optimalizálva lesznek rájuk. Így azért már a játékok is tudnak miből profitálni, meg ahogy észrevettem sok intel tulaj van akik pont a fejlődés hiánya miatt nem cserélték a hardvereket. Akinek van egy I7-4770K annak tökre fölösleges például I7-6700K/7700K-ra cserélni.

    A Zen 2 meg elég szép teljesítmény fog nyújtani "elfogadható" áron. A 9900K szint 200-250 dolcsiért szerintem nem egy embert fog vásárlásra mozgatni. Nekem Mai napig Egy Ivy Bridge I5-3470 van, és mikor kijött az I5-6500 és társai néztem hogy erre semmi értelme lenne cserélni.
    Szóval én is úgy vagyok vele ha már lúd legyen kövér, azaz ha cserélek akkor már 8 magra érné meg.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Sinesol

    veterán

    válasz carl18 #160 üzenetére

    Az hogy 12 szálat képes használni, az nem jelenti azt, hogy tényleg szüksége is van rá, ez ugyanaz, mint amikor a vga memóriát mennyiségtől függően foglalja le, teljesen mesterséges az egész.
    Nyilván van játék, ahol 8 szálon is mutatkozik terhelés, de ha lekorlátozzák mondjuk 6 szálra, akkor sincs semmi fps esés, szal gyakorlatilag semmi pluszt nem jelent, csak jól mutat a diákon.
    Rengeteg folyamatot meg nem is lehet párhuzamosítani, nem lehet mindenre ráhúzni, hogy majd terjednek a sokmagos procik és jönnek a progik is. Ott van az Apu dolog, abban nagyobb teljesitmény rejlene, elég elterjedtek is, már generációk óta megoldott a memóriakoherencia is, mégsem igazán van előrelépés, mert egyszerűen túl bonyolult a programozása.

    Cserélni amúgy szerintem a 12 magosra éri meg igazán, mivel 5-6 mag a max, amire az átlagfelhasználónak valóban szüksége lehet, odáig már valóban elmerészkedik néhány játék. Viszont a sima 6-8 magosnál ketté vannak osztva a magok a két CCX miatt és egy 6 magra skálázódó cuccnál mindenképpen igénybe kell venni a lassú Infinity Fabricot, ami visszafogja a teljesítményt. Mondjuk az lenne jó, ha a 8 magos cucc monolitikus lenne, egyetlen hibátlan CCX-el megoldva, bár szerintem erre kevés az esély, tuti a hibás procikat kapjuk majd 2*4-es felállásban. Bár szerintem az is jó lenne ha 2*5-ös felállásban lenne egy 10 magos, fura, hogy nincs ilyen.

    Teljesitményben a 9900k szint kb. a 3700x-tól kezdődhet, ott van legalább 6 mag egyben, plusz magasabb órajel, az meg 300 dolcsi körül mozog. Egyébként nem meglepetés, a Radeon VII-el már megmutatta az AMD, hogy a teljesítménykonkurrens árszintjére lövi be a cuccait, ami teljesen érthető is, nem jótékonysági szervezet a cég.

    [ Szerkesztve ]

  • VirsLee

    őstag

    válasz carl18 #160 üzenetére

    Nem lesz 200-250 "dolcsiért" 9900K szint. A mostani 2700X helyére várható a proci, az pedig a $300+ kategória. Ott is bőven jó lesz árban, ha leveri a 9900K-t...

  • carl18

    addikt

    válasz Sinesol #161 üzenetére

    Mondjuk sokat már nem kell várni, minden jól megy még május végén fény derül mindenre. Igen egy 10/20 szálas is remekül elférne a piacon. :)

    (#162) VirsLee Hát nem sokká kiderül, de eddigiek alapján a 330 dolláros kategória 12 magos processzor lesz.
    A Ryzen 5 utodja 6 mag helyet 8-at add majd. Így egy 8/16 szál szerintem teljesen reális, de valóban a kérdés hogy mennyiért fogja adni. Én szerintem a 3600X 259 dolcsiért fog menni, de ki tudja lehet valóban drágább lesz.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #161 üzenetére

    továbbra is az infinity fabric sebesség korlátozásának kimutatása épp hogy hibahatáron kívül van.. alig 1-2%, legalábbis a chippen belüli változatnak, TR/EPIC esetén más a helyzet..
    itt nem az lesz a kérdés lesz-e (mert lesz) hanem, hogy mivel chipen kívüli, de teljesen más felépítésű a memóriavezérlő, mit fog számítani... az L3 miatt simán lehet, hogy a 8 magosakból 2 féle is legyen, csak 1 chipletes kevesebb L3mal, és több L3mal 2x4magos felépítésben... de tényleg lehet(ne) mivel játszani, a 10 és 14 magos példányok létezése se lenne feltétlen kizárt, más kérdés, hogy megéri-e rá cpu-t validálni és létrehozni rá külön terméket (elég vevő reményében a köztes termék felé)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Sinesol

    veterán

    válasz DraXoN #164 üzenetére

    Ja, a megváltoztatott memóriavezérlőről el is feledkeztem, lehet az megoldja a problémát valamelyest, habár nem tudom mennyire jó ötlet chipen kívülre tenni, elvileg az csak növeli a késleltetést.

    [ Szerkesztve ]

  • carl18

    addikt

    válasz DraXoN #164 üzenetére

    Hát kár nincs lehetőség feloldani a bios-ban a működő cpu magot mint régen. :D Azért egy 8 magosból csinálna az ember 10 magot az a AMD felé billentené a mérleget. J

    Mondjuk én az intelre leszek csak kíváncsi , már a 9900K is jócskán túl lépte a TDP keretet. Nem igazán tudom elképzelni hogy egy I9 10900K magas órajelen 200 watt főlé ne lépjen. All Core turbo órajel 4,4-4,7 ghz köré fog beállni szerintem. De a nyilván ez is kazán lesz mint az elődje, 9900K-ról is olvastam nem igazán lehet vele mit kezdeni.

    Valahogy a következő intel magszám emelést így tudom elképzelni.

    i3 10100 6 Core vagy 4/8
    I5 10400 6/12 vagy 8/8
    I7 10700K 8/16 vagy 10/10
    I9 10900K 10/20 szál nyilván, ha felül múlja elődjét.

    Ez most így elég jól hangzik, bár tudtommal az intel 7 nanométeres Sapphire Rapids széria lesz az igazán nagy fejlődés. De ez se kerül piacra 2024 előtt :DDD

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • - = Zk = -

    félisten

    ha már elkanyarodtunk amd vs intelbe..
    nekem csak az a fura, hogy miért plusz magot/szálat ad az AMD, mintsem ő is emelne frekvenciát?!.. tehát egy 7700k vs 1500x között van X% diffi ugye, csak mert a 7700K océzható keményen...(1 videót találtam, csak hangosan gondolkodom.. vagyis írva.. )

    tehát most, egy 7700K áráért, kapok AMD oldalon 6/12-öt?!... vagy 8/16-ot?!.. nem tudom...
    nekem csak ennyi a fura... technológia miatt nem tudnak frekvenciát emelni? esetleg terepfelmérés?!... passzolok... de ez a kérdés régóta érdekelt már... mert asszem az FX idején is ezt csinálták... ha nem tévedek... sry haigen

    " Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz - = Zk = - #167 üzenetére

    kb. az elérhető frekvencia a gyártástechnológia minőség és az architektúra megtervezési sajátosságainak összessége ... pl. az FX azért volt gyenge IPC-ben, hogy egyszerűbb felépítése miatt magasabb frekvenciát érhessenek el (P4 detto hasonló elven készült).. sajnos a gyártástechnológia nem segített a terveknek (pl. az FX 4Ghzen indult volna asztali gépeknél, és 5-6Ghz volt a tervezett órajele.. sose érte el utóbbit)...

    az azonos órajelen levő nagyobb ipc meg igen megbonyolítja a felépítést és tranzisztorigényt, ami összességében meg csökkenti a magas órajel esélyét. mert ha mondjuk berak több alu egységet, akkor szélesebb adatbusz kell, ahhoz nagyobb belső cache, ahhoz gyorsabb olvasás (hogy hatékony legyen), valamivel etetni is kell, ahogy kellhet jobb elágazásbecslés, további mód az etetésre több virtuális szál...
    pl. elvileg a zen belső back-end felépítése is 50%al szélesebb a core architektúránál, de a frontend nem tudja etetni (ez lesz most részben áttervezve, és a zen3ban kiszélesítve több szálra)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • VirsLee

    őstag

    válasz - = Zk = - #167 üzenetére

    Azért, mert alapvetően nagyon haszontalan egy bizonyos órajel fölé menni. A fogyasztás elszáll az egekbe. Első generációs 14nm-es Intel procik max turbója 3,7GHz volt, 2. generáció 4,2, 3. 4,4-4,5, szóval amit most látsz, mint magas órajel az 5 évnyi reszelés eredménye. Ennyi ideje van 14nm-en az Intel.

  • carl18

    addikt

    válasz - = Zk = - #167 üzenetére

    Szerintem meg jó ez a magszám növelés, az intel évekig adok 4 mag 8 szálat. És semmi se változott, csak generációnként 5% plusz. Láthatjuk is a eredményét hogy a Zen mennyire inspirálta az intel a válasz adásra.

    Azért hogy erősebb processzorok vannak/lesznek forgalomba ez jó mert előbb utóbb a játékok is alkalmazkodnak hozzá. + Processzor erőből nagyobb látótávolság/jobb MI, de akár jobb fizikai és valóra válhat.
    Így azért lehet majd mire befogni a plusz processzor erőt, ami senkinek se hátrány más felől időt állóság véget is jobb.

    Ahogy elnéztem youtube kommentszekcióba is. Egy Ryzen 2600 vs I5-9400-ból is a Ryzent tartják future proofnek, a SMT szállak miatt. AMD jókor jött be a piacra és van is rájuk kereslet, így már megéri fejleszteni.
    A zen 3000 széria nyilván addig fog felboostolni ahhoz nem fog elszállni a fogyasztás. Azonos órajelen már most is egálba van úgy nagyjából a Zen+ a intelel. Az intel magasabb órajel miatt tudja megverni néhány játékban a Ryzent. Ha a Zen új genje valóban felülmúlja ipc-ben az intelt és az órajel is emelkedhet legrosszabb esetben is azonos teljesítményt fog nyújtani. De lehetséges az is kicsit rá felül mis múlhatják, itt az előbb írta egy tag a Zen 2 az Ice Lake ellen készült. Az intel 2021-ig 14++++++++++-al fog szórakozni ő is csak magszámot fog növelni de csak 10 magig.

    Egy 12/24-es Zen 2 4,4 ghz-en ha valóban durva teljesítményt tudna 350 dolcsit is lazán megérne.

    Én egyenlőre az AMD-nek szavazok, ők azok akik most főként valójában fejlesztenek. Intel csak picit reszelget és magszámot emel 2021-ig , bár nyilván tönkre menni nem fognak. Majd 2022 táján ha jön a 10 nanométer akkor lehet egy nagyobb teljesítménybeli előre ugrás ismét. Az mekkora poén voltam hogy 2021 táján lejön a hír az intelnek gondjai vannak megint a 10 nanométeres gyártó sorával és jön a 14 nanométer+++++++++++++++ 2022-ben. Ezt csak viccnek tartom, de azért van rá esély hogy beválik. :DDD

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • gejala

    őstag

    válasz carl18 #170 üzenetére

    "Processzor erőből nagyobb látótávolság/jobb MI, de akár jobb fizikai és valóra válhat."

    Álom ez nagyon. Egymagos procin mentek olyan játékok, mint Half-Life 2 meg F.E.A.R. és nézd meg, mi van most. 6-8 mag és csak visszafelé fejlődtünk. Az említett játékok messze jobb fizikával és AI-val bírnak, mint a mai shooterek 95%-a. De beszélhetünk a Crysis dzsungeléről is, ahol kidönthetőek a fák. Ma meg sokszor egy hordó is oda van betonozva a földbe.

    "Egy 12/24-es Zen 2 4,4 ghz-en ha valóban durva teljesítményt tudna 350 dolcsit is lazán megérne"

    Az biztos. De ha létezne ilyen proci, az inkább $999 lenne. :DDD

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz carl18 #170 üzenetére

    hidd el intel is készül valamivel, de egy új cpu kifejlesztése és gyártás felfuttatása legalább 4-5 év.. és akkor még minden "jól ment" ...
    a 6magosan intelnek azért készülhetett el olyan korán mert valószínű tervezték már bevezetni a piacra.. persze nem olyan körülmények között ahogy történt, a 8 magos meg csak egy kis "toldás" volt, nem nagy módosítás, a ringbus amit alkalmaz az intel relatív könnyen bővíthetővé teszi a cpuit, kérdéses azonban meddig skálázódik normálisan, mivel az adat "körbemegy" a magok között X magszám felett könnyen lehet torlódás ami inkább visszafogja onnantól... sokan előrevetítenek belőle még egy 12magos variánst, de mások nem tartják valószínűnek, hogy 10 felé emelik a magszámot az ezen felépítésű cpuknál (lehet valahol ezek körül lehet a határ, intel tudhatja csak a belső méréseiből).

    egy biztos, az intel is készül azért valamivel, de szerintem az már csak a 7nm-ükön jön majd (a 10 lehet élete végéig notebookon felül nem jut el), a kérdés az, hogy amd nem alszik-e be megint mint korábban a K8 érában, bár elvileg ott se "direkt" ment, csak a K9 sose készült el (mi nem tudjuk miért), a K10 meg.. nem lett "elég" (csak a K10.5 zárkózott fel kb. IPCben, de elérhető órajelekben elmaradt, és későn is jött).. az FX egy "téves ág" volt (egyébként volt ex-inteles mérnökök is csinálták akik az intelnél a P4 netburstjén is dolgoztak... hasonló is volt az alap irány.. bár kicsit "megcsavarva").
    bár.. a mérnökök ide-oda mennek... ha valaki nagyon kell még a büntetést is fizetik (néha, bár jobban szeretik a "kiskapukat" ha akad a szerződésben).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Ribi

    nagyúr

    válasz DraXoN #172 üzenetére

    Hát a 28 magos procival mivan akkor :U
    Úgy tudom probléma náluk sem a proci magszám, hanem a bonyolultság és a kihozatal. Sokkal nehezebb 1x28 magos procit csinálni ami teljesen jó, mint 4x8 magosat és lehet válogatni. Eddig megvették jó drágán is, mert nem volt ellenfél, de most már drágán sem adhatják, mert van sokkal olcsóbban alternatíva.
    Mintha Intel is az ilyen moduláris fele menne a jövőben, csak erről még kevés az infó.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Ribi #173 üzenetére

    a 28magos már nem ringbus hanem mesh felépítésű..
    persze, reális, hogy áttér asztalon is a mesh-re (nem lehetetlen) de annak pont az a baja mint a ryzennek, nagyobb a belső késleltetés így "elveszne az előny".

    mind2 gyártó a 3D tokozás irányába halad, "elvileg" intel előrébb jár (ha képes tényleg most nyár végén, ősz elején megjelenni, és nem csak egy platform demo-ja lesz)
    AMD valahol a Zen 4 vagy 5 környékén mutathatja be a saját ilyen holmiját... addig max 2.5D lehet.
    persze laptop fogyasztási szinten megcsinálni a 3D holmit ok-ok, de a HPC vonal lesz érdekes abban, hogy a hőtermelést elvezetését hogy oldják meg... addig kb. csak érdekes "játékszer" a 3D stacking (amivel helyet spórolnak)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • carl18

    addikt

    válasz gejala #171 üzenetére

    Én csak reménykedtem hátha elkezdődik valami az erősebb processzorok miatt. Ne is mond a GTA 5 is csalódás volt a GTA 4 után, fizikában hatalmas visszalépés volt. De a Far cry 2 vs Far Cry 5 videó is megmutatta milyen irányba halad jelenleg az ipar. Minden csak látvány, a fizikára meg tojni kell minden grafikával adnak el nagy részt. Azért sokszor éreztem csalódás a mai játékoknál tény jól nézz ki, de semmi realisztikusság. És évek óta semmi előrelépés nincs fizikában, játékok nagy része csak grafikailag fejlődik.

    Tény való valóban a régi 2005-2007 időkben nagy részt Pentium 4-Core 2 duo volt úgy nagy átlagban a piacon. A Crysis 1 mai napig kedvencem, remek fizika már mint az évjárathoz képest. Most eltelt több mint 10 év de semmit se fejlődött az ipar ilyen téren.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Ribi

    nagyúr

    válasz DraXoN #174 üzenetére

    Ja hogy úgy. :R
    Hirtelen utána olvasva mintha lennének dual ringbus procik, úgy tűnik ott sem kötne össze 10-nél többet egybe.
    Hálózatokból kiindulva ott sem volt sokáig életképes a ring kialakítás, át kellett térni más módszerre túl sok host esetén. Cserébe gondolom más problémákat kellett megoldani. Nyilván nagyon más a két dolog, de lehet nem is annyira.

    carl18: Volt egy időszak amikor mindenki ráment a fizikára, minél több rombolható legyen. Aztán ez a trend mostanra valahogy nagyon elhalt. Biztos túl sok vele a macera, emberek meg úgyis megveszik az új AAA gammát ha van fizika ha nincs. Akkor meg szarnak bele. :O

    [ Szerkesztve ]

  • xeon forever

    addikt

    válasz carl18 #175 üzenetére

    Azee azt se felejtsuk el, hogy voltak jatekok amiknel ha a fizika reszletesseget maxra kapcsoltuk akkor dia vetites volt a jatek max grafika mellett. fizika visszavetele utan meg max grafikal is megvolt a 30+fps.

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz xeon forever #177 üzenetére

    Most már több van a cpu-kban, és akkor tájt is sok játék csak 1 szálon számolta a cpuval fizikát ... és azt se feltétlen külön a "többi" folyamattól ... a physx végkép ilyen volt, vagy VGA-n futott, vagy "beterhelt" 1 szálon a többi folyamat mellé ...

    De jó lenne futni vele egy új kört... most már talán lesz elegendő "átlagos" erőforrás, a gond az, ha a fizikát látvány helyett a játék részévé akarják tenni, akkor a történetbe is bele kell írni, éééés nagyon megnövelheti a minimum gépigényt, mert "kell" a sztorihoz is..
    így lehet kellene neki még pár év amíg a 8+ szálas cpuk elterjednek...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • carl18

    addikt

    válasz Ribi #176 üzenetére

    Hát volt egy időszak mikor erre mentek a fejlesztők, remélem pár éven belül elkezd változni valami és még ha nagyobb is lesz a játék gépigénye elkezd fejlődni a realisztikusság is. A fizikai, és a technikai megoldások nekem nagyon tetszenek.

    Nyilván egy Pentium 4-et nem nehéz megfogni, azért egy mai sok szálra megírt fizika egy Ryzen 2700X-en elég szépen teljesítene. Jó esetbe majd a játékok a nagyon processzor erőből úgy fognak profitálni hogy fejlődnek, rossz esetbe a denuvo védelem emészti fel a plusz teljesítményt :DDD

    (#178) DraXoN
    Felőlem növekedhet a gépigény, ha végre megkapom azt amire régóta vágyom. :D Ha nyáron a Zen 2 valóban hozza azt amit a pletykák írtak. Igen jó áron lehet majd 8/16 szálat kapni, szóval 2 év és teljesen hétköznapi lesz a 8 magos cpu.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • gejala

    őstag

    válasz carl18 #179 üzenetére

    "szóval 2 év és teljesen hétköznapi lesz a 8 magos cpu."

    Ezen meglepődnék. Most Steam statisztikában 13,5% a 6 magos és 2,5% a 8 magos proci. Miközben 26% a 2 mag. És ezt úgy, hogy 2 éve van megfizethető 6 magos mainstream.

  • Sinesol

    veterán

    válasz gejala #180 üzenetére

    Igazából jóval több mint 2 éve alap a 8 mag, végülis összes konzolban annyi van, valahogy mégsem igazán skálázódnak sok magra a játékok, pedig nagy részük konzolra készül alapból. Mint korábban is mondták már, nem csak a magszám számít, nagyon sok minden van, amit nem lehet párhuzamosítani hatékonyan.
    Jó pár év kell még szerintem, hogy alap legyen a 8/16 kihasználtsága, mondjuk ha Raytracingre befogható sok szál, az sokat dobhatna...bár komoly vga-val összehasonlitva nem túl erős még egy 8/16-os proci se, szal lehet kár foglalkozni vele.

    [ Szerkesztve ]

  • carl18

    addikt

    válasz gejala #180 üzenetére

    Úgy értem hogy aránylag elfogadható árba megy majd a 8 mag. Nyilván nem fog annyira elterjedni, annak még kell 5-6 év de akár 10 év is hogy széles körbe elterjedjen. Ismerek olyan háztartást ahol még mai napig Pentium 4-et használnak, igazi lassú mint a tetű de még se cserélik le.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák