Hirdetés

2019. május 27., hétfő

(#1) SaGaIn

SaGaIn
(senior tag)

intel és a 14nm...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#2) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

"Az útitervben böngészve egyébként a munkaállomások szintjén a vállalat már PCI Express 4.0-s támogatást jelez a Rocket Lake-re, vagyis valószínű, hogy ennél a fejlesztésnél tér majd át a cég az újabb specifikációjú csatolóra, ami lényegében az alaplapcserét is magával hozza." - ehhez az Intelnek nem kell PCIE4, megy az szoftveresen is...

(#3) BMW001 válasza SaGaIn (#1) üzenetére

BMW001
(PH! félisten)

Es milyen igaz... De nehezen hiszem ezt el. Szvsz eddig nem errol volt szo.

Felület fűtés - Padló, fal, mennyezet fűtés és hűtés kiépítése! Víz,- és szennyvízrendszerek kiépítése, teljes kivitelezéssel!

(#4) qad

qad
(senior tag)

Hülyére vesz mindenkit az Intel és röhög a markába miközben betegre keresi magát. Szerintem direkt csinálják és eszükbe sem jut kisebb(drágább) csíkszélességre váltani amíg olcsón és megfelelő teljesítményű procikat tud gyártani(eddig rivális nélkül) úgy hogy még tömeggyártási problémákkal küszködve drágábban kaphatóak a termékeik.

(#5) Yutani válasza SaGaIn (#1) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Most úgy tűnik, az Intel nagyobb lake-et kapott, mint a Titanic...

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#6) Bici

Bici
(PH! félisten)

Szerintem olyan jó már az a 14nm, hogy felesleges leváltani. :D
Míg 10nm-en nem lenne minden desktop proci hibátlan, a 14nm annyira kifinomult, hogy a gyengébb példányok is magasabb frekit veretik a biteket, mint ahogy az Ice-Lake tudná.
Szerintem az intel megalkotta már egy jó ideje a tökéletes procit, ezért ilyen nehéz rajta javítani. :))

[ Szerkesztve ]

(#7) flexxx2 válasza qad (#4) üzenetére

flexxx2
(senior tag)

Szerintem meg képtelenek megcsinálni, tipikus mammutcég lett ahol túl sok az inkompetens, nyugdíjra hajtó mérnök és vezető.

(#8) b.

b.
(PH! nagyúr)

Vagy szépen tárgyalgatnak Samsunggal vagy TSMC vel, addig is...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#9) schwartz válasza qad (#4) üzenetére

schwartz
(PH! addikt)

Hülyére vesz mindenkit az Intel és röhög a markába miközben betegre keresi magát.

Azt akarod mondani, hogy hulyere keresi magat a hulyeken? ;]
(kerlek ne vegyetek magatokra, de ezt nem hagyhattam ki :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#10) xeon forever

xeon forever
(őstag)

Sokan elfelejtik azt mit is tudnak igazán ezek a procik... Az asztali szegmens az egy dolog. Xeon szinten kell keresni a választ. Inteltől meg nem várok mást Minthogy amig a xeonok nem futnak hibátlanul addig bele sem mernek menni a desktop cpuk-ba. Ráadásul elég sok utasítást implementálnak az új generációs procikba, ami miatt Megéri várni.

MAIN QUEST LINE: DELL WORKSTATIONS T1600 2xT3600 RouterBOARD 750G r3 RouterBOARD RB260GS 3Com Switch 4800G RETRO Cuccok:GIGA P45UD3R+Xeon e5430@3.73GHZ

(#11) XuChi

XuChi
(PH! addikt)

És ezekben is ott figyelnek majd a sebezhetőségek ?

Nem értem, hogy amikor szinte nap mint nap tömegesen jönnek a hírek újabb és újabb rejtett hibákról intel CPU fronton, hogy képesek még emberek az intelt venni ? Drága, hibás, és mocsok pénzlehúzás csak.

Ezek után tuti nem veszek intelt, alíg várom a Zen2-t és megy is az intelem a kukába.

(#12) hokuszpk válasza SaGaIn (#1) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

ez valami bulvarhir, mar elvittek a fel AMD csapatot, kizart, hogy nem tudjak megoldani a 7nm -et.
---- vagy azt a felet vittek el, ami a Glofonal se tudta ???

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#13) czandor válasza hokuszpk (#12) üzenetére

czandor
(újonc)

Én meg azt nem értem hogy miért nem lehet ékezeteket írni. Iszonyat idegesítő.

(#14) hokuszpk válasza czandor (#13) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

mert 30+ eve angol billentzuyetem van, es lustavagyok az alt+numerikus kombokat begepelni.

[ Szerkesztve ]

(#15) antikomcsi válasza hokuszpk (#14) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

A "Shift" is túl fárasztó? :DDD

(#16) hokuszpk válasza antikomcsi (#15) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

ARRAGONDOLSZ, HOGY IRJAK CSUPA NAGYBETUVEL ?

[ Szerkesztve ]

(#17) antikomcsi válasza hokuszpk (#16) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Csaltál, ez tuti "Caps Lock" volt!

(#18) schwartz válasza xeon forever (#10) üzenetére

schwartz
(PH! addikt)

Xeon szinten? Meltdown, spectre, foreshadow, spoiler. Kihagytam valamit? Magara valamit is ado, csakis ilyen peldas Xeon procikkal szerelt workstation/server-ben gondolkodhat. ;]

(#19) syberia válasza SaGaIn (#1) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Az IBM írja most az Intel-nek a forgatókönyvet. Mi baj történhet? :DDD

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#20) hokuszpk válasza antikomcsi (#17) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

denem, kisujjal folyamatosan nyomvatarottam a shiftet.

(#21) - = Zk = -

- = Zk = -
(PH! félisten)

pont ma jött meg a 9700k+maximus xi hero kombóm... :C
teszem is fel a 7700K-át ebay-re, megnézem merre hány méter :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#22) DraXoN válasza hokuszpk (#20) üzenetére

DraXoN
(őstag)

elrontottad, a kisujjadat eltartva kell nyomni a shiftet ... csak "elegánsan" :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#23) hokuszpk válasza DraXoN (#22) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

obazz, holnap viszek Don Fulig Jimmy sirjara viragot. :DD

(#24) Fecogame válasza XuChi (#11) üzenetére

Fecogame
(PH! kedvence)

+1

A cikkhez meg csak ennyi: :DDD

Gyenge a hálózati jel? 4G/LTE antennák, raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25) b. válasza hokuszpk (#23) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#26) zooliii

zooliii
(újonc)

Szomorú. Oké, az Intel bőven felhalmozott tőkét is, piacot is, de végtelenségig ők sem folytathatják a töketlenkedest, ez egyszer büntetni fog.
Amúgy hol lesz addig az AMD, 5 nanon? Vagy már lesz 3 is? Az is profitorientált cég, ha pár éven belül ők lesznek az abszolút piacvezetők, nekünk végfelhasználóknak az sem lesz előnyös. :U

[ Szerkesztve ]

(#27) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

Vajon addig még hány lake fog kijönni és ki tudja majd ezeket megkülönböztetni? Én pl. Skylake után elvesztem

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#28) BMW001 válasza TeeJay (#27) üzenetére

BMW001
(PH! félisten)

Csak lehuzas. Gondolom minden uj 'Lake' -hez jon egy uj chipset, Z490, Z590, Z690, aprobb modositasokkal, hogy meg veletlenul se tudd belerakni az 'elavult' procidat. ;]
Szoval finger cross, hogy a Zen2 usson, mert onnantol mar meg lesz kotve az Intel keze is. Ha nem hozza az elvarasokat, akkor a leirt folyamat prognosztizalhato.

[ Szerkesztve ]

Felület fűtés - Padló, fal, mennyezet fűtés és hűtés kiépítése! Víz,- és szennyvízrendszerek kiépítése, teljes kivitelezéssel!

(#29) Sinesol válasza BMW001 (#28) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

10% körüli javulást mondanak, azzal kb pont beéri az Intelt, szal a helyzet nem lesz számunkra túl jó.
Már most is 100k a mainstream asztali AMD teteje, szépen lekövették az Intel árazást és gondolom folytatódhat az emelés.

(#30) Remusz911 válasza Sinesol (#29) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

10% körüli javulást mondanak Kik?

Csekkold: https://hardverapro.hu/apro/keresek_felsokategorias_earbud-ot_hibasat_is/friss.html

(#31) Sinesol válasza Remusz911 (#30) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

Minden fórumon ezt hallani, becslés az eddig kiszivárgott adatok alapján.
Azt mondták 10%-al javul a fogyasztás, ami tippek szerint 3-5% órajel emelésben nyilvánulhat meg, plusz kb ennyivel nő az ipc is. Elvileg 20%-al nagyobb tranzisztorsűrűségre is van esély, viszont a pletykák szerint nem lesz több tranzisztor, csupán csak kisebb lesz a chip, gondolom ezzel olcsóbban is gyártható...vagy esetleg a kisebb méret miatt be tudnak zsúfolni még pár magot...elvileg 10-12 magokról lehetett hallani.

[ Szerkesztve ]

(#32) ONEFREE válasza TeeJay (#27) üzenetére

ONEFREE
(fanatikus tag)

Én is szánalmasnak tartom, hogy,minden "fejlesztés" Lake 😂😂

(#33) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

wiki ezt adja sorban
[link]

itt látszik hogy skylake/kabylake óta fingreszelés megy és úgy 2,5éve semmit nem tud adni Intel bácsi
így akarnak még 2022-ig reszelgetni?
bátrak na :D

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#34) csicso82

csicso82
(PH! nagyúr)

Akkor most mi van?
1. Nem képesek lemenni 10nm-re?
2. Nem is akarnak lemenni?
3. Lent vannak - megcsinálták - de nincs verseny ezért nem jönnek ki vele?
4. ?

TeeJay

2,5? Megvan az 5 is.

[ Szerkesztve ]

(#35) Pug válasza Sinesol (#31) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

En tobb helyen is azt olvastam, hogy maga az IPC kap egy plusz 10-13%-ot, ami az orajel novekedest is figyelembe veve mar egeszen kellemes..

[ Szerkesztve ]

(#36) DraXoN válasza Sinesol (#31) üzenetére

DraXoN
(őstag)

eléggé "furcsa" forrásod lehet, az órajeleket és pontos ipc növekedést valóban nem tudni (pontosan), de a felépítés miatt 16mag várható ... bár lehet intel "töketlenkedése" miatt egyenlőre csak 12magig adják majd ki ... későbbre tartogatva a "nagy ágyút" ...
csak ipcnél önmagában egyes esetekben 10-15% ot mondanak, kivéve a lebegőpontos számításoknál, ott megfelelő utasítás esetén akár duplázódhat is a teljesítmény...
az órajeleket tényleg nem tudjuk igazából ... a "terv" az 5GHz turbó elérés.. vagy meglesz, vagy nem... nagyon függ a 7nm minőségétől... ha csak annyit hoz arányaiban mint a vega esetén a 14-ről 7nmre át állás akkor kb meglehet (ott pedig még annyira át se tervezték a chippet, majdnem csak kicsinyités volt.. nem mint itt)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#37) Sinesol válasza DraXoN (#36) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

Órajeleket lehet tudni, 4ghz alap és 4.5ghz boost orajelesek az engineering példányok, viszont arra panaszkodnak, hogy nagyon gyakran crashel, szal nagy javulás nem várható a startra. A 2700x 4.3-ra boostol, ahhoz képest nem várható nagy előrelépés. AZ IPC-ben tényleg 10-15%-ot mondanak, viszont az ilyen jóslatok kb. még sosem váltak be, szal bízzunk egy 5-10%ban.

16 mag tényleg várható, és egy CCX-ben 8 mag lesz elvileg, ami jótékony hatással lehet a teljesitményre, átlag asztali környezetben és játékoknál bőven elég egy CCX, még 2*6 magos verzió esetén is, tehát elvileg nem fog szenvedni annyira az Infinity Fabric késleltetése és sávszélessége miatt, ebből is jöhet előrelépés.
Ez utóbbi miatt elég bizakodó vagyok, tesztek alapján eléggé visszafogja a Ryzen-t, ha a CCX-ek közt kell kommunikálni, ami ma általános, mivel 4 magnál már gyakran többet képesek használni a modern játékok.

[ Szerkesztve ]

(#38) exedoc

exedoc
(fanatikus tag)

Én nem hiszem, hogy tennék zsebre a nagy lóvét, és közben hátradőltek volna. Ahogy azt sem, hogy a partnereiket direkt szivatnák, és kockára tennék a részvényeik árfolyamát, és direkt alul maradnának egy nagy konkurenssel szemben. Egyszerűen valami balul sült el, de nagyon.

(#39) Sinesol

Sinesol
(PH! addikt)

Igazából még monolitikus 8 magos is elképzelhető, ami elég ütős lehetne, kb. sweet spot, bár asszem valószínűleg a hibás 2*8-asokból kapunk majd 8 magosokat és marad az Infinity Fabricból miatti teljesitménycsökkenés, ha sok szálat használ valami. Plusz gyanítom egy 8 magos egyetlen CCX-es chip-et magasabb órajelre is könnyebb lenne belőni. Na hátha. :D

[ Szerkesztve ]

(#40) DraXoN válasza Sinesol (#37) üzenetére

DraXoN
(őstag)

ezek tavaly őszi "eredmények".. akkor vált ismerté ez az "érték" ... az nehezen hihető, hogy az elmúlt időszak alatt nem tudnak ezen javítani...
pl. a sima zen anno kiadás előtt három negyedévvel még a 3Ghz-et se tudta elérni... és szintén csak nagyon alacsony órajelű ES példányok voltak.

eddigi infók alapján magon belül szerintem marad a 2x4-es felépítés legalábbis ES példányokról van egy-két cache kiírás és az alapján úgy tűnik marad, mert a chippen belülre 2x16MB L3 memóriát írnak..
de 4 magos terhelésig tudták tesztelni azt hogy IF mennyire korlát és alig 2-3%os eredmény különbséget tapasztaltak akkor ha 4 mag 2CCXen vagy 1 CCXen ment ... és akkor se volt egyértelmű mert 2CCX esetén a dupla cache "bezavart", így nem mindig az 1CCXes felállás volt a jobb... azaz pár százalékot hozhat ha 1 CCXben van, de nem biztos, hogy olyan sokat, így "egyszerűbb a felépítés" ha 2 CCXben van 2 egyszerűbb "csak 4magos" egység...
persze.. lehet a programok rosszul írják [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) ledgeri

ledgeri
(PH! kedvence)

Hát a mostani Sandy-Bridge-emről inkább egy Zen kertbe lépek, mint bármely Lake-be...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#42) runingman

runingman
(tag)

A valóságalapját erősen megkérdőjelezem a hírnek, és akkor még enyhén fejeztem ki magam.

Az viszont annál érdekesebb hogy megcsinálják 14nm-en (ami már igen csak közelít a valós 12-höz az adatok alapján), hogy a jelenlegi 8700k fogyasztásával megegyező szinten képesek majd kihozni a 8 magos Comet Lake-t, hasonló vagy jobb órajelekkel. 9900k-val megegyező szinten meg valszeg a 10 magosat.
Szegény "szánalmas" Intel, még ezzel a "kényszer?" megoldással is az AMD előtt van...

Ezek után nagyon kíváncsi vagyok hogy a Zen2 vajon milyen érdemi előrelépést fog a Zen-nél szemben mutatni, mert az Intel nem idegesíti magát túlzottan az biztos.

ha pedig a "szivárgás" igaz, akkor számomra azt feltételezi hogy csak mobil és szerver szinten lesz 10nm, pont a fogyasztás mérséklése miatt, asztalon nem is lesz soha. helyette 2022ben már az Intel valós 7nm-e jön.

(#43) Atocha válasza czandor (#13) üzenetére

Atocha
(senior tag)

Bocsika, hogy ekezetek nelkul kell olvasnod amit irunk! Mi hazaarulok akik jobb megelhetesert - ertsd: kijottem angliaba dolgozni mert otthon nem tudtam megelni a 80 nettobol... - csak angol billentyuzetem van es en is lusta vagyok egy ékezetért 3mp-ig nyomni a tableten a billt! Sry. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#44) VirsLee válasza runingman (#42) üzenetére

VirsLee
(fanatikus tag)

Az Intel bármit kihoz a dobozra írt alacsony "fogyasztással". Soha nem fájt nekik ordas nagyot kamuzni. 9900k-ra van külön teszt is, hogy mekkora különbség van 170W és 95W között, mert tuning nélkül is az előbbi a reális.

(#45) Yutani válasza runingman (#42) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

A valóságalapját erősen megkérdőjelezem a hírnek, és akkor még enyhén fejeztem ki magam.

Intel fanként nem is tehetsz mást, és természetesen szar az AMD.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#46) koko52 válasza Atocha (#43) üzenetére

koko52
(PH! addikt)

Nagyon off és ne menjünk bele, de az ország közepén nálunk egy sima lakatos 300 ezer (netto) alatt nem visz haza (8 órában) :U Egy jó szakmunkás egyéni vállalkozó 5-600-at (netto) megkeres. De egy jóbarátom, aki csőszerelő 800-at (netto) összeszed és magaura kötetlen munkaidővel. Jó régen mehettél ki...
Persze vannak a lapátot támasztó, hova bújjak Jóskák olcsó pénzért, de azok sehova sem kellenek még ingyen se.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#47) BMW001 válasza runingman (#42) üzenetére

BMW001
(PH! félisten)

Van e 9900K -d? Tudod e, nezted e, mennyit abrakol? Elmondom, hogy meg alapon is majd dupla annyit eszik, mint a 7700K, pedig a TDP elvileg nem valtozott.

(#48) VirsLee válasza koko52 (#46) üzenetére

VirsLee
(fanatikus tag)

Ez most van. 4-5 éve esélyük se lett volna erre, 3-4 év múlva megint nem lesz. Kár ezen rágódni.

(#49) koko52 válasza runingman (#42) üzenetére

koko52
(PH! addikt)

Hát persze, hogy beleférnek a TDP-be ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#50) Plazmacucci válasza XuChi (#11) üzenetére

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

De annyira kommersz lenne AMD+Nvidia kombóval játszani :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.