Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz F34R #13 üzenetére

    Dehogynem. 2066-ban fillerekert megveheted az 1TB-set.

  • Vole

    tag

    válasz F34R #80 üzenetére

    "Mar nem azert de 30TB merevlemez ara toredeke annak az SSD-nek amit ugyanekkora meretben kapnal."

    Nem erdekel, ha a tobbszorosebe kerul. Elegem van abbol a szivasbol ami a sok HDD -vel jar. Korabban mar leirtam.
    Szerencsere nincsenek anyagi problemaim, ezert szivesen fizetek tobbet az extra kenyelemert. Remelhetoleg 2-3 even belul tobb gyarto is megjelenik 20-30-40TB -os otthoni felhasznalasra szant SSD -kkel.

    Addigra raadasul az igenyeim is kicsit valtoznak, mert a sok film melle bejon majd egy biztonsagi kamera lanc felveteleinek rogzitese is, ami igencsak helyigenyes lesz.

    Ha jol emlekszem, akkor a Samsung 15TB -os vinyot valami $15k korul araztak. Ha $10k lesz a 30TB -os otthoni verzio, akkor mar veszem is.

    "Igen meg 10 ev mulva is tobbszorose lesz."

    Korabban mar kitargyaltuk, hogy csak a hulyek szerint kene a HDD -vel azonos aron adni a sokkal jobb SSD -ket, ugyhogy ezt inkabb ne emlegesd :)

    "Arrol nem is beszelve hogy az Optane SSD-nel 5-6 dollar/euro per GB beszelgetnek elorelathatoan...."

    Kisse tulzasnak tartom az Optane SSD -t otthoni adattarolasra, ugyhogy nem is kalkulaltam vele, de orulok, hogy szerinted ez barmit is bizonyit :)

    "1TB ~ 6000 dollar itthon 2 milka normal SSD-bol mar a negyedeert is kapsz. "

    Mivel nem is emlitettem az Optane -t, ezert orulok, hogy legalabb magadat meggyozted ezugyben :W

    "Amibol meg szinte az osszes HDD-d megvan LOOL."

    Ezt nem egeszen ertem. Mi az, hogy szinte az osszes HDD -m megvan az SSD arabol? Azonos tarterulet mellett sokkal olcsobb a HDD. Mindegy hogy sima SSD vagy Optane.
    Nagyon ra vagy cuppanva erre, hogy az SSD dragabb mint a HDD. Igen, tudom, tudjuk. Dragabb. Es jobb. EN az SSD -t valasztom. Felolem te tarolhatod az adataidat magnesszalagon is, mondtam mar, az meg a HDD -nel is olcsobb :)

    "30TB ~ 180K dollar"

    Miert Optane -el szamolsz, mikor a kutya nem is emlitette? Megegyszer mondom, Samsung kb. $1k/TB aron adja a 15TB -os vallalati SSD -jet. Amint ez otthoni felhasznaloknak szant SSD -knel lemegy a harmadara, mar rendelem is.

    "le sem merem irni mennyi forint az"

    Annyira nem is erdekel, mivel Kanadaban elek :DDD

    "Ez kb olyan mintha visszamennek 80's evekbe.. mennyi idonek el kellett telnie hogy legyenek "olcso" merevlemezek. "

    Nem egeszen. Ez pont olyan, mint amikor a 90 -es evekben a 286 -os szamitogepekkel egyutt megjelentek a HDD -k. Elotte a Commodore 64 -hez nagylemezt hasznaltunk. A 286 -os PC -ben mar volt egy 40MB -os HDD. A 40MB akkor eleg draga volt. 386 -os es 486 -os gepunk nem volt, de az elso Pentium -unk mar joval nagyobb HDD -vel jott, annyiert vagy olcsobban mint anno a 40MB -os. Ilyen a fejlodes. Egyaltalan nem volt sok ido, mire megfizetheto aru, nagy kapacitasu HDD -k kerultek a piacra.

    Ugyanez tortenik most az SSD -kkel. Az elmult 5 evben a tarhely novekedes mellett nagyon komoly gyorsasag es megbizhatosag beli fejlodes zajlott. A megbizhatosaggal mar nincsenek gondok, a gyorsasag elert egy olyan szintet ahonnan mar nincs nagy ugras otthoni felhasznaloknak, az eroforrasok nagy reszet atcsoportosithatjak a tarhely novelesre. Az ipari kornyezetbe szant SSD -k meg kapnak egy kis gyorsitast, de a lenyeg mar ott is a kapacitas novelesen van.

    "Az SSD meg egy eleve draga technologia."

    Ezert nem is ertem, hogy miert jottok allandoan azzal az elvarassal, hogy HDD arban adjak az SSD -ket. Te tudod? :U

    "Nemhiszem hogy mindenki megengedhetne ezt maganak."

    A rendszeres ettermi etkezest sem engedheti meg mindenki maganak. Akkor teljesen hulye az, aki ettermet nyit? :W

  • Memora

    senior tag

    válasz F34R #93 üzenetére

    Huhh, tényleg, ezt benéztem :B
    Csak ált. HDD-knél fut egy ilyen hír már egy ideje, így véletlenül rögtön arra asszociáltam :DDD

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák