Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vole

    tag

    válasz tailor74 #28 üzenetére

    "Régen hdd árban kellene mozogniuk."

    Miert is? Ha tudasban nem egy kategoria a ketto, akkor arban miert kene annak lenniuk?

    Az SSD gyakorlatilag minden szempontbol jobb mint a HDD, es a gyartasa sem olcso. A HDD mikor lesz mar magnesszalag arban? :W

  • Vole

    tag

    Nem tudom ti mit taroltok es hol, de nekem kb. 12 HDD van adattarolasra ( foleg filmek ), ennek a fele backup. Mivel a gepet lassitana ennyi vinyo, ezert az alap vinyok egy 8 -as kulso taroloban vannak, a backup vincsik pedig egyesevel tokban a fiokban. Mivel folyamatosan bovul a filmallomany, ezert ugyebar idonkent backupolni kell az osszes vinyot, ami igencsak idoigenyes feladat, mivel egyszerre csak egyet tudok, utana kikapcsolni a kulso tarolot, kivenni az aktualist, berakni az ujat, bekapcs es ugyanez meg parszor.

    Ehelyett sokkal jobb lenne az 500gb -os rendszer SSD melle egy 20-30TB -os tarolo SSD amin elfernek az adatok, a kulso taroloba pedig mehetnek a backup vinyok amit csak neha kell bekapcsolni, amikor mentes van.
    Es meg nincs 4K filmem egy darab sem.

    Amugy nem tudom min rinyalnak itt sokan, az SSD -k egyre olcsobbak es egyre jobbak.
    Eloszor 2010 -ben vettem rendszernek SSD -t, ami egy 64GB -os Corsair volt. Egy eve epitettem teljesen uj gepet, abba mar 500GB -os SSD kerult, ilyen 2010-ben meg nem is volt. Lathatjuk hogy mostmar a nagy cegek 60-100 TB -os SSD -kkel demoznak, vagyis par even belul nem lesz akkora szam egy 20TB -os verzio.

    Remelem mire a jelenlegi HDD -k tonkremennek, addigra mar csak rossz vicc lesz ez a fajta adattarolas :)

  • Vole

    tag

    válasz Reggie0 #72 üzenetére

    Nem beszeltem NAS -rol. Sima 8 rekeszes kulso HDD tarolom van, USB 3.0 -n keresztul rakotve a gepre.

    Nem lassu a masolas ( rendszer SSD- rol kulso tarolora vagy kulso tarolon belul HDD-rol HDD -re ), filmnezesnel sem okoz gondot onnan lejatszani a 1080p -s cuccokat es a PC -t se lassitja. Ellenben ha belepakolsz a rendszervinyo melle 8 HDD -t a PC -be, akkor erezheto a kulonbseg.

  • Vole

    tag

    válasz julius666 #74 üzenetére

    "Azokat, akiknél olyan értékes adatok tárolásáról van szó, hogy tűzálló páncélszekrény akár csak ötlet szinten is felmerül, azokat pont nem félteném, azok meg fogják találni a módját az ideális és biztonságos adattárolásnak."

    Sajat hazban alap, hogy lesz egy szep nagy tuzallo szef, ez egyaltalan nem olyan nagy extra.

  • Vole

    tag

    válasz F34R #80 üzenetére

    "Mar nem azert de 30TB merevlemez ara toredeke annak az SSD-nek amit ugyanekkora meretben kapnal."

    Nem erdekel, ha a tobbszorosebe kerul. Elegem van abbol a szivasbol ami a sok HDD -vel jar. Korabban mar leirtam.
    Szerencsere nincsenek anyagi problemaim, ezert szivesen fizetek tobbet az extra kenyelemert. Remelhetoleg 2-3 even belul tobb gyarto is megjelenik 20-30-40TB -os otthoni felhasznalasra szant SSD -kkel.

    Addigra raadasul az igenyeim is kicsit valtoznak, mert a sok film melle bejon majd egy biztonsagi kamera lanc felveteleinek rogzitese is, ami igencsak helyigenyes lesz.

    Ha jol emlekszem, akkor a Samsung 15TB -os vinyot valami $15k korul araztak. Ha $10k lesz a 30TB -os otthoni verzio, akkor mar veszem is.

    "Igen meg 10 ev mulva is tobbszorose lesz."

    Korabban mar kitargyaltuk, hogy csak a hulyek szerint kene a HDD -vel azonos aron adni a sokkal jobb SSD -ket, ugyhogy ezt inkabb ne emlegesd :)

    "Arrol nem is beszelve hogy az Optane SSD-nel 5-6 dollar/euro per GB beszelgetnek elorelathatoan...."

    Kisse tulzasnak tartom az Optane SSD -t otthoni adattarolasra, ugyhogy nem is kalkulaltam vele, de orulok, hogy szerinted ez barmit is bizonyit :)

    "1TB ~ 6000 dollar itthon 2 milka normal SSD-bol mar a negyedeert is kapsz. "

    Mivel nem is emlitettem az Optane -t, ezert orulok, hogy legalabb magadat meggyozted ezugyben :W

    "Amibol meg szinte az osszes HDD-d megvan LOOL."

    Ezt nem egeszen ertem. Mi az, hogy szinte az osszes HDD -m megvan az SSD arabol? Azonos tarterulet mellett sokkal olcsobb a HDD. Mindegy hogy sima SSD vagy Optane.
    Nagyon ra vagy cuppanva erre, hogy az SSD dragabb mint a HDD. Igen, tudom, tudjuk. Dragabb. Es jobb. EN az SSD -t valasztom. Felolem te tarolhatod az adataidat magnesszalagon is, mondtam mar, az meg a HDD -nel is olcsobb :)

    "30TB ~ 180K dollar"

    Miert Optane -el szamolsz, mikor a kutya nem is emlitette? Megegyszer mondom, Samsung kb. $1k/TB aron adja a 15TB -os vallalati SSD -jet. Amint ez otthoni felhasznaloknak szant SSD -knel lemegy a harmadara, mar rendelem is.

    "le sem merem irni mennyi forint az"

    Annyira nem is erdekel, mivel Kanadaban elek :DDD

    "Ez kb olyan mintha visszamennek 80's evekbe.. mennyi idonek el kellett telnie hogy legyenek "olcso" merevlemezek. "

    Nem egeszen. Ez pont olyan, mint amikor a 90 -es evekben a 286 -os szamitogepekkel egyutt megjelentek a HDD -k. Elotte a Commodore 64 -hez nagylemezt hasznaltunk. A 286 -os PC -ben mar volt egy 40MB -os HDD. A 40MB akkor eleg draga volt. 386 -os es 486 -os gepunk nem volt, de az elso Pentium -unk mar joval nagyobb HDD -vel jott, annyiert vagy olcsobban mint anno a 40MB -os. Ilyen a fejlodes. Egyaltalan nem volt sok ido, mire megfizetheto aru, nagy kapacitasu HDD -k kerultek a piacra.

    Ugyanez tortenik most az SSD -kkel. Az elmult 5 evben a tarhely novekedes mellett nagyon komoly gyorsasag es megbizhatosag beli fejlodes zajlott. A megbizhatosaggal mar nincsenek gondok, a gyorsasag elert egy olyan szintet ahonnan mar nincs nagy ugras otthoni felhasznaloknak, az eroforrasok nagy reszet atcsoportosithatjak a tarhely novelesre. Az ipari kornyezetbe szant SSD -k meg kapnak egy kis gyorsitast, de a lenyeg mar ott is a kapacitas novelesen van.

    "Az SSD meg egy eleve draga technologia."

    Ezert nem is ertem, hogy miert jottok allandoan azzal az elvarassal, hogy HDD arban adjak az SSD -ket. Te tudod? :U

    "Nemhiszem hogy mindenki megengedhetne ezt maganak."

    A rendszeres ettermi etkezest sem engedheti meg mindenki maganak. Akkor teljesen hulye az, aki ettermet nyit? :W

  • Vole

    tag

    válasz #72042496 #90 üzenetére

    "elromlik aztán x terra megy a levesbe"

    Ez rendszeresen elojon az SSD-k kapcsan, mintha HDD -nel nem lenne ugyan ez a problema :)

    Persze lehet jonni az adatmento cegekkel, akik arany aron majd visszavarazsoljak a filmjeimet, de kosz, inkabb letoltom oket ujra ha mar annyira hulye vagyok, hogy nincs rola biztonsagi masolat. De szerencsere nem vagyok annyira hulye, ugyhogy ez a problema nem fenyeget akkor sem, ha egy nagy SSD -n van az osszes filmem. Legfeljebb 10 HDD -rol kell visszamasolni az adatokat. Na bumm.

Új hozzászólás Aktív témák