Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    A 4K terjedése nálam is felvetette a kérdést, hogy akkor ez most hol fog elférni?
    Ha most van olyan film, ami csak BD-50-en fér el és még mindig csak 1080p-s vajon ugyanez mennyi helyet fog foglalni 4K-ban? 4x-ennyit?

    Én még mindig úgy gondolom, hogy az optikai tárolás valahol a DvD után és a BD lemez előtt orbitálisan lemaradt az igényeket illetően. Mintha elszaladt volna mellette a tárolási igény és senki nem tartotta vele a lépést. Az is lehet, hogy anno a két BD / HD DvD formátumháború elhúzódása miatt késtek ennyit, nem tudom.

    De jelenleg nálam az a helyzet, hogy nincs szükségem optikai meghajtóra. Már több, mint 3 éve egyáltalán nem használtam meghajtót, előtte is csak nagyritkán. DvD-t írni meg már legalább 5-6 éve nem írtam és azóta sem érzem szükségét, sose éreztem hiányát.

    Attól tartok, hogy mire "befut" ez a 300GB-os lemez és el is terjed, valamint az írók / olvasók emberi áron is kaphatóak lesznek - nem beszélve a lemezekről - addigra adattárolás szempontjából pont annyit fog érni, mint most a BD. Semmit.

    Média hordozónak, mint filmek / játékok hordozójának rendben van. De konkrét tárolásra biztos nem lesz jó. Már jelenleg is ott tartok, hogy ~ 5-6 ilyen lemezre lenne szükségem, hogy kiírja mindent a vinyókról...
    És inkább veszek egy plusz vinyót ~ 10-15k-ért és csinálok belőle backup-ot, mintsem vegyek írót / lemezeket és bajlódjak a kiírással...

Új hozzászólás Aktív témák