Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Lacces #19 üzenetére

    Azért egy átlag gpu még mindig többet fogyaszt nagyságrendileg azonos területen, mint egy cpu (a 290X-em pl 275W tdp-jű, míg a 4790k-m 88W, és utóbbit is egy 14 centis hűtővel szerelt 160 mm magas Ashura Shadow hűti. Ha a procin kis területen akarsz hűteni, akkor ugye el kell vezetni, pl vízzel, de ugyanúgy azt is le kell adni egy kellően nagy bordán.
    Hasonló a helyzet a gpu-kkal is. Hiába fogyaszt "csak" 150W-ot mondjuk, azt is kétfajta módon lehet hűteni levegővel. Egy nagy bordával több, de lassabban forgó (ergo halkabb) ventivel, vagy egy kis bordával és egyetlen, de ebből fakadóan gyorsabban, hangosabban pörgővel. A méretcsökkenés szépen jelen van itt is, elvégre most léptek a gpu-k 14-16 nm-re, ami által pl egy 1080 7.2 milliárd tranzisztort zsúfolt be a gpu-ba, míg egy 6700k-ban kb 1,75 milliárd van.

    "A telefonok is lassan már egy 3-4 éves PC erejét adják le"
    adott műveletekben.

    Kopi31415: azt hittem érthetetlent írtam, de akkor megnyugodtam hogy talán mégsem :)

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák